Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Obožavam Viscountse! Svakako se slažem da je igru malko teže objasniti, pogotovo casual igračima jer ima puno informacija koje se treba odjednom probaviti i sve je nekako bitno, ne možeš reći "e, fokusiraj se na to i to" jer kao što ste rekli, potez ti ovisi o onome što planiraš napraviti tj. koje karte si si pripremio i koje resurse imaš za boostati akciju. Vjerojatno najkompliciraniji aspekt svima je dvorac i muvanje po njemu, tu se ljudi pogube.

Usprkos svemu, igramo je često, svima je dobro legla u konačnici i jako je zabavna. Jednom kad se uhvati tok igre potez fakat kratko traje, tap tap tap radim to i to, jebiga ne mogu, fali mi kamen, uqrc, a ništa imam tih par vreća ajde trade, neću kupiti, nemam sudar, vučem do tri, GOTOV! Najviše mi se sviđa što end game trigger ovisi o odlukama tj. akcijama igrača - Paladini me kolju tu sa svojih fiksnih 7 rundi iako također obožavam igrati Paladine, ali nisam fan tog pritiska nimalo :)
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Sutra bi bilo ravno 4 tjedna da sam dobio igru, a tek danas ju odigrao prvi put.

https://boardgamegeek.com/boardgame/244711/newton

Citajuci pravila pitao sam se gdje su stavili tih 3.40 tezine...Prakticki 1 pravilo ima igra: odigras kartu iz ruke i izvrsis akciju s te karte. szbunjen

Da,ali ima 5 razlicitih akcija i sve to optimizirati je dosta zahtjevno. Igra se u 6 rundi sa po 5 poteza po rundi, a pravilo da na kraju runde moras skartirati jednu od odigranih karata je odlicno! Da li skartirati kartu koju mozda neces trebati skoro ili skartirati kartu koja ce ti do kraja partije boostati akciju na njoj (ostane zatuckana ispod player boarda i akcije na buducim takvim kartama su +1)?



Igrao sam s frendom kojem je ovo prvi board game ikada (ne racunajuci covjece ne ljuti se, pictionary i risk od prije 20 god) i na odlasku mi je rekao " Sta radis sutra? Cemo igrati?". :D

Na kraju score je bio 52-52. Player boardovi su minimalno asimetricni, igra mi se cini jako izbalansirana i doslovno sve ovisi o tebi.

Ugodno iznenadenje. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 7):
realukafrastarcdadoAntomonsadistikomargePapaver
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Majku ti milu, eto još jednog forumaša (@Mago de Umago) čije postove više ne bi smio čitati. Skoro svaka igra koju spomene ja nisam igrao, a svidi mi se iz opisa. Vrlo opasno ako si tip kao ja da mora skupiti sve :-D
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

sadistiko je napisao/la: 07 tra 2021, 08:14 Majku ti milu, eto još jednog forumaša (@Mago de Umago) čije postove više ne bi smio čitati. Skoro svaka igra koju spomene ja nisam igrao, a svidi mi se iz opisa. Vrlo opasno ako si tip kao ja da mora skupiti sve :-D
Hehe, inace jesam takav tip, ali srecom ovaj drugi je jos gori od mene i skuplja sve zivo pa nema smisla da duplamo. :D

Ali da, potpuno te razumijem... :nee
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Jučer u 3 igrača igrali https://boardgamegeek.com/boardgame/269 ... tiefenthal tj. Birtije kako je mi zovemo :)

Smpatičan dice drafting + deck building. Igra se u 7 rundi, svaku rundu moraš potrošiti sve resurse (novce i pive) osim ako ne nadogradiš storage room (posebno za pive posebno za novce).
Svak' baca 4 kockice, jednu zadržava sebi, a ostale idu u krug dok se sve ne potroše. Tokom igre kupuješ nove goste (karte) koji će doći u tvoju "birtiju" i potrošiti više novaca (naravno ako ih aktiviraš sa kockicom tj određenim brojem) i kupuješ "pomagače" u birtiji s kojima možeš nadodati broj na već postojeći broj koji si bacio, baciti dodatnu kockicu koju ne moraš dijeliti s drugima i slično.

Igrali smo sa svim modulima(ima ih 5 ili 6), ali nismo se proslavili bodovima brat i ja smo oba imali po 125 bodova dok je mama imala 114. Inače mama drži trenutni rekord u bodovima sa 245 bodova, ali nije dugo igrala pa je malo zaboravila :D


slika
slika
Zadnja izmjena: frastarc, dana/u 07 tra 2021, 10:55, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 3):
Mago de UmagorealukaPapaver
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

Odlicna igra. Ove god izlazi exp i jedva ju cekam

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
frastarc
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

da, dosta je dobra. svaki novi modul igru cini jos zabavnijom i dinamicnijom. Meni je najdrazi moment kruzni draft kockica. Sve u svemu bas prava 7.5 igra koja zasluzuje vise paznje
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
frastarc
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Deni je napisao/la: 07 tra 2021, 11:26 da, dosta je dobra. svaki novi modul igru cini jos zabavnijom i dinamicnijom. Meni je najdrazi moment kruzni draft kockica.
Upravo to. Iako je meni najdraže igrati sa svim modulima. Ali i basic igri ne fali ništa. I taj kružni draft ti donkele da isplanirati poteze :thumbs

Iako da se razumijemo, nije mi igra u mojih top 10. Uvijek ću prije nje izabrati TM, brass GWT, Gloomhaven, SI i slično ali je relativno često igramo. Valjda nekako zato što nije preteška za savladati, pa se nakon 2 partije svi mogu baciti u neke lude kombinatorike s nadogradnjama ploče, potpisima i slično.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Sto bi @sadistiko rekao eto jos jedne igre koju moram imati...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 2):
frastarcsadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

ta je već na listi :-P
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”