Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Mi smo prije par dana opet zaigrali Kitchen Rush (revised edition)
https://boardgamegeek.com/boardgame/287 ... ed-edition

Igra je obiteljska kooperativna real-time igra sa dobro ukomponiranom tematikom i mehanikama. Cilj je dobro koordinirati tim u restoranu kako bi uspješno poslužili dovoljno gostiju i zaradili plaće.
Igra po načinu podsjeća na Magic Maze, ali je ovdje i te kako dozvoljeno razgovaranje i planiranje. Igra jest worker placement gdje su worker pješćani satovi i ne mogu se micati na novu akciju dok ne istekne vrijeme iz njih. Akcija u početku ima malo, a kako napredujete po scenarijima akcije je sve više i iv morate biti sve bolje uigrani.
Ploča koja predstavlja vaš restoran je modularna i polako se mijenja kako napredujete po scenarijima. Ti scenariji i jesu napravljeni da vas polako uvuku u punokrvnu igru i da sve pohvatate.
A u igri vas čeka: Primanje gostiju (frendova, manje i više zahtjevnih, kao i onih VIP), spremanje jela, kuhanje, nabavka začina i namirnica, pranje tanjura itd.
Uglavnom sve to morate obavljati u realnom vremenu dok traje jedna smjena (4 ili 5 minuta, ovisno igrate li agresivnije ili laganije - obiteljski)
Mi smo došli do nekog 5 scenarija, pa mislim napisati i nešt oviše kada odigramo svih 8 i dodatno zaparimo igru misijama i neugodnim događajima.

Sve u svemu, nama zapravo jako dobra igra!
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
dado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

grof je napisao/la: 22 lip 2021, 20:22 Mi smo prije par dana opet zaigrali Kitchen Rush (revised edition)
https://boardgamegeek.com/boardgame/287 ... ed-edition

Igra je obiteljska kooperativna real-time igra sa dobro ukomponiranom tematikom i mehanikama. Cilj je dobro koordinirati tim u restoranu kako bi uspješno poslužili dovoljno gostiju i zaradili plaće.
Igra po načinu podsjeća na Magic Maze, ali je ovdje i te kako dozvoljeno razgovaranje i planiranje. Igra jest worker placement gdje su worker pješćani satovi i ne mogu se micati na novu akciju dok ne istekne vrijeme iz njih. Akcija u početku ima malo, a kako napredujete po scenarijima akcije je sve više i iv morate biti sve bolje uigrani.
Ploča koja predstavlja vaš restoran je modularna i polako se mijenja kako napredujete po scenarijima. Ti scenariji i jesu napravljeni da vas polako uvuku u punokrvnu igru i da sve pohvatate.
A u igri vas čeka: Primanje gostiju (frendova, manje i više zahtjevnih, kao i onih VIP), spremanje jela, kuhanje, nabavka začina i namirnica, pranje tanjura itd.
Uglavnom sve to morate obavljati u realnom vremenu dok traje jedna smjena (4 ili 5 minuta, ovisno igrate li agresivnije ili laganije - obiteljski)
Mi smo došli do nekog 5 scenarija, pa mislim napisati i nešt oviše kada odigramo svih 8 i dodatno zaparimo igru misijama i neugodnim događajima.

Sve u svemu, nama zapravo jako dobra igra!
Ovo jako podsjeća na playstation igru overcoocked koja je jako izazovna na kasnijim nivoima. Nisam znao da to postoji, zvuči zanimljivo.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

dlakar je napisao/la:
grof je napisao/la: 22 lip 2021, 20:22 Mi smo prije par dana opet zaigrali Kitchen Rush (revised edition)
https://boardgamegeek.com/boardgame/287 ... ed-edition

Igra je obiteljska kooperativna real-time igra sa dobro ukomponiranom tematikom i mehanikama. Cilj je dobro koordinirati tim u restoranu kako bi uspješno poslužili dovoljno gostiju i zaradili plaće.
Igra po načinu podsjeća na Magic Maze, ali je ovdje i te kako dozvoljeno razgovaranje i planiranje. Igra jest worker placement gdje su worker pješćani satovi i ne mogu se micati na novu akciju dok ne istekne vrijeme iz njih. Akcija u početku ima malo, a kako napredujete po scenarijima akcije je sve više i iv morate biti sve bolje uigrani.
Ploča koja predstavlja vaš restoran je modularna i polako se mijenja kako napredujete po scenarijima. Ti scenariji i jesu napravljeni da vas polako uvuku u punokrvnu igru i da sve pohvatate.
A u igri vas čeka: Primanje gostiju (frendova, manje i više zahtjevnih, kao i onih VIP), spremanje jela, kuhanje, nabavka začina i namirnica, pranje tanjura itd.
Uglavnom sve to morate obavljati u realnom vremenu dok traje jedna smjena (4 ili 5 minuta, ovisno igrate li agresivnije ili laganije - obiteljski)
Mi smo došli do nekog 5 scenarija, pa mislim napisati i nešt oviše kada odigramo svih 8 i dodatno zaparimo igru misijama i neugodnim događajima.

Sve u svemu, nama zapravo jako dobra igra!
Ovo jako podsjeća na playstation igru overcoocked koja je jako izazovna na kasnijim nivoima. Nisam znao da to postoji, zvuči zanimljivo.
Da, u recenzijama je baš uspoređuju s tom video igrom.

Fora je što kasnije imaš čak 4 smjene koje trebaš odraditi.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la roverandom »

A nedavno je izašao i https://boardgamegeek.com/boardgame/284217/rush-md , jako slične mehanike, samo drugi setting (bolnica). Ima čak i malo dexteritya :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
grof
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

roverandom je napisao/la:A nedavno je izašao i https://boardgamegeek.com/boardgame/284217/rush-md , jako slične mehanike, samo drugi setting (bolnica). Ima čak i malo dexteritya :D
E da, isti autori vrlo slična priča o druga mehanika. Također hektično. Doduše ima ponešto dexteritya i u kuhinji jer se mora paziti na rušenje ovih satova za vrijeme igre. Treba u toj gužvi paziti da je sve na tanjuru i ispravno. Zapravo dvije vrlo slične igre po osjećaju koji stvaraju.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

slika

Odigrali jucer 1.5 partiju Barrage-a. Prva je bila intro da vidimo kako stvari funkcioniraju, ali nismo stigli radi roštilja dovršiti. NAvecer dok su nek igledali tekmu, mi smo rokali Barrage :D
Sve u svemu, game nam je sjajan :D
Ne znam vezano uz ove neke kritike što sam citao da u 2p baš nema interakcije, jer nama je definitivno bilo, ne mogu uopce zamisliti kako je u 4p igrat xD
Mogu reci da je bome AP prone, stvarno je bilo nemalo situacija, gledamo i mislimo, ok, a što bi sad bilo najbolje, što mogu, što želim, da li ikako mogu ovo sad izvesti itd. Ovaj kolut je veoma zanimljivo izvedena mehanika.

Roknuli nakon roštilja 4 partije Skull kinga, skroz zabavno malo za razbrigu :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 3):
Mago de UmagoAntomontanelorn
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Nedavno je netko bio spomenio da su na plazi igrali Hive. Reko super ideja. Neki dan izlazimo iz mora sjedamo na rucnike, ja vadim Hive. Partija se oduljila i 45min kasnije izgubim i oboje imamo opekotine 3 stupnja.

10/10 would do it again
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 2):
AntomonVihor
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

trebali ste igrati pod morem ;-)

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Ima jedna zgodna fora, suncobran.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post:
Mago de Umago
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

kovacu je napisao/la: 23 lip 2021, 13:02 Nedavno je netko bio spomenio da su na plazi igrali Hive. Reko super ideja. Neki dan izlazimo iz mora sjedamo na rucnike, ja vadim Hive. Partija se oduljila i 45min kasnije izgubim i oboje imamo opekotine 3 stupnja.

10/10 would do it again
Mi igramo, ali obavezno u hladu. Ili u kafani na plazi. :D
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”