Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

https://boardgamegeek.com/boardgame/281 ... te-formula

Mozak mi je puding. :lol:

Trebali smo u troje odigrati,ali jedan je u zadnji tren otkazao. Objasnjenje pravila je potrajalo, tokom igre smo svako pravilo prosli bar jos par puta i sve me je to dodatno izmorilo.

Kockice te dosta ogranice zbog simbola na njima i boje,ali zato imas reakcije s kojima na protivnikovom turnu mozes odigrati potez s njegovom kockicom (koja ce najcesce biti i druge boje i simbola). Zato mislim da je u troje jos bolja jer jos bolje sve to mozes iskoristiti,ali trebas i puno bolje tempirati poteze. Na kraju sam cak 2 poteza potrosio da pripremim teren za zadnji eksperiment,ali ostao sam kratak za 1 element.

Mnogi kazu da je nepravedno podcijenjena i slazem se. Imam osjecaj da je jako dobro izbalansirana, na kraju je score bio 85-71, ali to bi s vremenom trebalo ici preko 150 bez beda. Za prvi put i vise nego zadovoljan...

Sve u svemu vrhunski brainburner.

Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 4):
Bojan1983PsyBurndadomarge
slika
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la retko63 »

Pozdrav ! Ako volite komplicirane igre preporučujem :

https://boardgamegeek.com/boardgame/22245/royal-visit

Nabavio sam ju prije nekoliko dana i mogu reći da je igra fenomenalna.Igra je za dva igrača,pa ljubitelji taktike i strategije,vjeruj te mi,neće požaliti !
Ovi su korisnici zahvalili autoru retko63 za post (ukupno 3):
dadopriroda15Zorzy
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Zorzy »

Hvala na preporuci! Stavit ću si na listu. Zee dao dobre ocjene, a njemu uglavnom vjerujem. :)
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la retko63 »

Zorzy je napisao/la: 03 ožu 2021, 10:41 Hvala na preporuci! Stavit ću si na listu. Zee dao dobre ocjene, a njemu uglavnom vjerujem. :)
Bok ! Eto,nadam se da će ti se svidjeti ! Ja sam inaće iz one starije generacije koja dan danas igra RISK,BACKGAMMON itd.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Mi smo igrali Raids.

I 50:50 smo. Igru je bas tesko svrstat u neku kategoriju.
Kretnja po mapi je kao kod Patchworka, gdje igrac najdalje od cilja igra prvi, brod kojeg svaki igrac ima po jednog bi bio neki worker, a combat se odvija bidanjem.
Ima dosta nacina kako doci do bodova i svaki je mehanicki razlicit.

Igra je dosta light, catan mi izgleda komplicirano naspram nje. Traje nekih pola sata, i dosta treba ujednacenu ekipu za igrati.
Osobi koja je puna resursa ne treba dopustiti da dodje do luke, a ako netko skuplja set runa po defaultu trebaju i ostali.

Produkcija je stvarno odlicna, ploca je lijepa, figurice su drvene, a novcici metalni, iello mi je stvarno sto se toga tice pri vrhu.

Igra ima dvije greske u rulebooku, i neke stvari nisu objasnjene.
Ne volim kad moram usred igre searchat bgg.

Probat cu igru u vise igraca, al zasad mi je ok.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post:
retko63
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la retko63 »

Butch je napisao/la: 03 ožu 2021, 15:52 Mi smo igrali Raids.

I 50:50 smo. Igru je bas tesko svrstat u neku kategoriju.
Kretnja po mapi je kao kod Patchworka, gdje igrac najdalje od cilja igra prvi, brod kojeg svaki igrac ima po jednog bi bio neki worker, a combat se odvija bidanjem.
Ima dosta nacina kako doci do bodova i svaki je mehanicki razlicit.

Igra je dosta light, catan mi izgleda komplicirano naspram nje. Traje nekih pola sata, i dosta treba ujednacenu ekipu za igrati.
Osobi koja je puna resursa ne treba dopustiti da dodje do luke, a ako netko skuplja set runa po defaultu trebaju i ostali.

Produkcija je stvarno odlicna, ploca je lijepa, figurice su drvene, a novcici metalni, iello mi je stvarno sto se toga tice pri vrhu.

Igra ima dvije greske u rulebooku, i neke stvari nisu objasnjene.
Ne volim kad moram usred igre searchat bgg.

Probat cu igru u vise igraca, al zasad mi je ok.
Koliko vidim ovo dosta dobro izgleda onako preko nekih fotografija ! Što se tiće pravila igre,vjeruj mi,ne postoji društvena igra koja ima savršena pravila ! Svaku igru treba proučavati,sve se da naučiti,jel tako ?
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Ovdje nisu teska, kratka su i prilicno jasna.
Samo dizajneri nikako da se odluce hoce li se tijekom navigacije sve discardat, ili samo nesto.
Lijevi dizajner na how to playu kaze sve, desni kaze samo nesto, pa sad kone vjerovati.

Ali aid, igra je kostala 130 kuna pa cu prec preko loseg rulebooka.
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la retko63 »

Butch je napisao/la: 03 ožu 2021, 22:37 Ovdje nisu teska, kratka su i prilicno jasna.
Samo dizajneri nikako da se odluce hoce li se tijekom navigacije sve discardat, ili samo nesto.
Lijevi dizajner na how to playu kaze sve, desni kaze samo nesto, pa sad kone vjerovati.

Ali aid, igra je kostala 130 kuna pa cu prec preko loseg rulebooka.
To je vrlo pristojna cijena !
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

DnD nam propao veceras jer DM otvara restoran. Kakav bezobrazluk, jelda? Da nam DnD mora patiti zbog posla... :roll:

Tako da smo iskoristili priliku da odigram Trismegistus sa onim frendom od nekidan koji je morao otkazati.

Zaljubio sam se, igra mi je fantasticna!

Zbilja je teska, dosta mi je trebalo da objasnim, a i tokom cijele igre nije bas sve pohvatao tako da je zavrsilo 113-57. Imao je 1 publikaciju i nije uspio skupiti 4 taga koja su bila uvjet, a ja sam ih imao 4 i uspio sam isfurati 3 kom, sto je poprilican uspjeh jer sam od sveukupno 13-14 tagova koje sam imao uspio skupiti 12 pravih za te 3 publikacije.

Jedva cekam da se malo uhodamo pa da bude neizvjesno.

Topla preporuka svima koji vole heavy gameove.

EDIT: I da, planirali smo nakon ovoga baciti jedan Spirit Island: JE ali jednostavno nismo imali snage. :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
sadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Mi sinoć išli probat Steampunk Rally Fucion, nakon partije Alhambre koja je bila za zagrijavanje, ali zagrijali smo se i s par rakija i bambusa, tako da mi ništa nije bilo jasno :-)
Na kraju smo spremili igru i malo popričali :-D
Uglavnom, jutros sam se digao u 5 i odgledao par videa kako bi skužio usranu igru kako se igra. Jednostavno do bola, a opet, kad kreneš, ništa nije bilo jasno :-D (ili je možda ipak alkohol u pitanju :zvizdi )
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
Mago de Umagopriroda15miljenko
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”