Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

slika

Evo još jedna skinuta s popisa srama: https://boardgamegeek.com/boardgame/234277/nusfjord ;-)
Mogu reći da me iznenadilo kloliko je teško odigrati dobro. Previše toga, a premalo akcija :-D
Nekako sam jedva pobjedio, a ni sam nisam vjerovao da imam više bodova od Damira.
U svakom slučaju nije loša igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 7):
dadoPapaverfrastarcMago de UmagorealukasmurfORnotValsim
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

Meni je to najdraži uwe

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/280 ... tal-palace

slika

Nakon sto smo ostali zateceni zasto Merv svi hvale, sad smo ostali s upitnicima nad glavom zasto nema više Hypea za Crystal Palace.

Tl;dr igra je vrhunska! :D

Iako setup i table presence moze izgledati masivno, overwhelming te upucivati na nabacane opcije bez smisla, igra u svom flowu nudi bas sve suprotno.

Igra se odvija kroz 5 rundi, od kojih svaka ima 7 faza pa cu probati prebliziti svaku ili vecinu njih kroz iducih par

Faza 1 Planiranje
Odmah na startu najjaci adut ove igre. Naime, na pocetku igraci imaju 4 kocke i 40 funti, koje su zapravo novac i (dice) worker. Ovisno koliko se odluci uloziti za tu rundu, toliko se i placa, a onaj igrac koji plati najvise igra prvi. Min 4 max 24 funte

- Odlicno je uhvacen moment dileme koliko uloziti te gdje s kockama kasnije ici.

Faza 2 Interakcija
Igraci u turn orderu postavljaju kockice na polja s odgovarajucim brojem. Uvjet je da iznos na kockici mora biti isti ili veci od onog koji je napisan na action spaceu. ALI! jos jedna genijalna stvar. Kockice se ne odigravaju dok svi igraci ne postave sve kockice. Ovdje je kljucno pratiti koji brojevi su ostali protivnicima kako biste im uskratili mjesto ili kako biste sebi osigurali bolje mjesto.

- U ovoj fazi mi je genijalno sto vecinu vremena moras donositi odluke i prioritizirati gdje otici prvo, na koju poziciju unutar "polja" stati te kako sve ciljeve za kasnije faze ostvariti.

- Fora je i sto vecina polja ima pozicije s dodatnim troskom te sto su zapravo vrlo jednostavne i straighforward.

Faza 3
U ovoj fazi sve se odigra i zapravo nema nekih posebnih iznenađenja. No, valja napomenuti da se u ovoj fazi kupuju karte s patentima i slavnim osobama, koje se mogu kombati za bolje efekte (bodove) tijekom igre.

Faza 4&Faza5
U ovoj fazi slavne osobe donose pozitivne ili negativne efekte, a patenti se mogu izvrsiti placanjem resursa (dvije vrste su u igri). Broj bodova ovisi u kojoj rundi se izvrsi. Nekad je pametnije cekati, jer kasnije donosi vise bodova, kao sto je pametnije ranije odigrati za manje bodova, ako se komba patent sa slavnom osobom.
Takodjer bonusi imaju i take that moment. Mozes zadrzati za sebe ili dati bonus drugom igracu. Take that uvijek ima pozitivnu i negativnu stranu.

Faza 6 Upkeep
Ovdje mi je zanimljivo sto po defaultu svi gube 3funte (max je 12) stoga treba ranije razmisljati kako namaknuti novce za iducu rundu. Svasta se ovdje jos dogadja, kao na primjer aktivacija bonusa koji se trigeraju u ovoj fazi.

Faza 7 Reset

Svasta bi se moglo jos pricati o igri. ali nadam se da sam esenciju uspio uhvatiti. Dajte joj sansu, jer je interakcija jako dobra, take that je umjeren, odluke su crunchy, flow je dobar, ne traje predugo (do dva sata) itd itd

Za kraj, stvarno ne znam zasto igra ima 7.6 ocjenu. Za mene minimalno 9, jer radi razliku u ponudi na trzistu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 9):
dadokockicarealukaMago de UmagodlakarsadistikosmurfORnottanelornmado
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

I sad radi ovakvih poput tebe, ja moram ici gledati o cemu se radi u tom gejmu i potencijalno trošit pare...kakv ti se čini za 2p?

Mi igrali dvije partije Brassa sad za vikend opet, i game je i dalje odličan...ok, ima tendenciju jako raspizdit curu ako exploitam neke njene poteze,čak sam se u par poteza zapitao, da li to zbilja želim napravit i riskirati ozbiljan popizditis, jučer smo skoro prekinuli partiju xD

Merv mi je bio na vidiku, ali radi sto tvojih komentara sto jede recenzije, rekoh, nah...ima boljih igara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
sadistiko
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

moguce da je dobar i u dva igraca s obzirom da su sva polja modularna, ali vise igraca otvara vise kombinatorike i neizvjesnosti.
mi smo igrali u tri igraca
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

Uspijeli smo odigrati nekoliko partija Thunderstone questa u svim brojevima igrača i nažalost ostali malo razočarani.

https://boardgamegeek.com/boardgame/215 ... tone-quest

Thunderstone quest je klasičniji deckbuilder (kao Dominion), nama ipak više leže moderniji deckbuilderi, ako uopće želimo igrati deckbuildere. Kao i u Dominionu, u kombinaciji ponuđenih deckova karata treba prepoznati dobitnu kombinaciju koja je bolja od drugih mogućih i vrtiti nju. Očekivao sam da je borba sa monsterima brža jer na prvu djeluje tako, ono, zbrojiš ono što imaš u ruci i pogledaš koliko ima monster HP-a i to je to. Nažalost, uvijek se uvuče nekakvo preračunjavanje koje je (priznajem) osnovna matemtika ali nepotrebno usporava igru. Igra ne ostavlja prostora za velike komboe karata, obično se vuče 6 karata na turnu i najčešća kombinacija koja funkcionira je weapon + heroj ili spell + heroj tj. kombo od 2 karte. Ja sam probao ići na kombo od 3 ili 4 karte samo je to promašen koncept za ovakvu igru.

Znam da postoji Epic varijanta igre koja više liči na moderne deckbuildere (umjesto deckova karata igra se više različitih karata), ali mi djeluje da se igra samo oduži.

Nama je svaka partija, neovisno o broju igrača, trajala oko 2 sata, što je za ovaj tip igre ipak previše.

Koliko je igra nahaypana, pogotovo od strane Dice Towera, očekivao sam puno više. Nije loša igra, ali nije za nas.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 2):
smurfORnotmado
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

hahaha, ko još vjeruje Dice Toweru...
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
frastarcAntomonDarkDefender
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Ode i Emara na kup odigranih ;-)

slika

Ovu igru smo davno igrali Dam Dam i ja u Osijeku, učio nas @Karo al nikad nismo završili partiju, a i nije me se tad nešto dojmila igra. Sad mi je igra bila bolja i zanimljivija.

slika

Naš AP-ovac je ovdje malo kuhao. Što mislite jel AP desni ili lijevi? ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 6):
Mago de UmagokockicadadoValsimtanelornKaro
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Hehe, kolega samo što ti nije zaspao od čekanja :D

Možda stvarno da mu uvedete pješčani sat? Svaki okret, negativni bodovi 8-)
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

Emara je odlicna igra

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”