Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Iznenadio nas League of Six

Post Postao/la Papaver »

sadistiko je napisao/la: 13 ožu 2021, 23:27 Mehanizmi su sasvim ok, Suchy je uvijek ok, osim u Pulsaru.
sbatine sbatine

Pulsar mi je odlična igra, dvije najjače stvari su joj fantastičan dice drafting i jako varijabilni set-up. :thumbs
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

kockica je napisao/la:Ma pulsar je super igra ( ti si mi je posudio prije ovog sranja sa pandemijom). Bas žena i ja raspravljali kako nam se sve više sviđaju igre sa smislenim korištenjem kockica i sad smo vagali da nabavimo castles of burgundy ili pulsar. Na kraju odlučili uzeti burgundy samo zato što nam zauzima manje mjesta na stolu.
Da da znam. Kad god budes htio ti opet posudim

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Ma ja očekujem da zajedno i igramo :thumbs
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

Moze moze. Kad dodjes u ri se obavezno javi

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3678 puta
Kontakt:

Re: Iznenadio nas League of Six

Post Postao/la sadistiko »

Papaver je napisao/la: 14 ožu 2021, 11:34
sadistiko je napisao/la: 13 ožu 2021, 23:27 Mehanizmi su sasvim ok, Suchy je uvijek ok, osim u Pulsaru.
sbatine sbatine

Pulsar mi je odlična igra, dvije najjače stvari su joj fantastičan dice drafting i jako varijabilni set-up. :thumbs
Meni se nije svidio jer je nekako prematematička, ne znam kako bi to drugačije opisao. Treba previše vezati sve na matematiku. Malo mi je tu previše otišao u smjeru Knizie
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vatanen »

Pulsar mu je najbolja igra. Čini s dvije kocke ono za što Polu treba 5, omogućuje specijalizaciju (rijetko u eurogameu danas), ima tenziju kad je riječ o player orderu, jeftina je... Varijabilnost je već spomenuta (i setupa a i inače) - dakle sve ono što UC nema (prvenstveno nema specijalizaciju i uvijek radiš isto, pa da su ti i kartice sto puta raznolike - to je povratak onom euro radi sve momentu). UC je dug, naporan, uvijek isti, pa iako je isti ko TM plus wp, što bi u teoriji trebalo biti super, TM je debelo bolja igra. I onda Praga - pogledao sam sve playthroughove 3 puta da se uvjerim da mi ta igra treba, pogotovo jer je na igraj. si bila skoro džabe. Nisam se uspio uvjeriti.
Castles je dobra igra, tight kako već stari i ružni euri jesu. Svakako avangarda u dice gameovima, ali je više tile placement igra i Pulsar je bolji :-D

Eto tako - posve objektivno naravno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post:
roverandom
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Dvije partije Roota. :D

Prva je bila čisti win za vidre, dakle svi se uvijek sažale nad vidrama, "joj, jadne, pa kupimo nešto od njih, vidi kako su sirote..." i onda puf. Hop, hop, hop i eto ih na 30 bodova. Jednostavno su imale dobre karte, štaš. Zašto? Pa eto, Eyrie su imali jako loš hand i očajnički su im trebale ptičje karte. Lizarde nitko nije tukao i morali su se autosakrificirati, a očajnički su im trebale ptičje karte. Vidre su, naravno, držale izlog well stocked i naravno da je bilo ptičjih karata. :) Krtice su se bavile svojim poslom, završile su na veoma dobrom, drugom, mjestu. Lizardi su bili očajni, a ptičice su se često bavile unutarstranačkim izborima...

Druga partija je dobila i dodatnog igrača. Ovaj put nas je rasturio Alliance, ko kuga se proširivši šumom. Krtice su opet bile na drugom mjestu, Vagabond je radio velika sranja i odmah na početku igre postao hostile sa mnom, vranama. Eyrie su se dobro držali, ali jedna jedina moja uspjela bomba ih je sjbla toliko da se više nisu mogli vratiti nazad u igru tako lako...

Uglavnom, ja sam dakle u prvoj partiji bio gušter, moja nadraža frakcija, tematski, ali užasno bipolarna za igranje ako te ekipa ignorira! Mislim da sam u cijeloj partiji skupio 3 mučenika, ostale sam morao sam producirati i to je bilo teško. Outcast mi nikad nije išao na ruku, pogotovo zašto što bi mi ptičji turmoil pokvario sve planove i dumpao mi tonu karata u lost souls baš u najgorem trenutku :P Iako ih je teško igrati, jako volim guštere, ne znam, obožavam te fanatične frakcije.

U drugoj sam bio vrana i sada mogu stvarno reći da su mi najmanje drage od kompletne postave. Hand im je užasno siromašan, ti tokeni su ranjivi, moraš se konstantno žrtvovati za flippati te tokene, lako te je ukloniti... Jedini token koji efektivno ima... efekta? :P prilikom uklanjanja tj. napada je raid, ostali samo odu i još daju bod protivniku! Sumnjam da ću ih ikad više igrati ili, zapravo, prvo moram otići i školovati se da vidim što točno radim krivo :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
tanelorndendarii42
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Pulsar definitivno razbija u onom dijelu sa izborom kockica, ali castles ipak bolji za dvoje igrača, a i i volimo tile placement. Da je castles ružan, jeste, ali nabavit ćemo onu lažnu deluxe verziju. No vjerujem da će pulsar naci svoje mjesto kod nas.

Uc mi ima odličnu ideju mehanizma sparivanja kartica , ali džabe kada je previše repetitivno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Vatanen
Avatar
Teehee(R)
Reactions:
Postovi: 120
Pridružen/a: 06 lis 2017, 10:27
Ima zahvala: 625 puta
 pohvaljen: 251 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Teehee(R) »

kockica je napisao/la: 15 ožu 2021, 09:23 Pulsar definitivno razbija u onom dijelu sa izborom kockica, ali castles ipak bolji za dvoje igrača, a i i volimo tile placement. Da je castles ružan, jeste, ali nabavit ćemo onu lažnu deluxe verziju. No vjerujem da će pulsar naci svoje mjesto kod nas.

Uc mi ima odličnu ideju mehanizma sparivanja kartica , ali džabe kada je previše repetitivno.
Što je lažna deluxe verzija?
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Hm, posudio sam iz igraonice onu prvu, stariju verziju igre, sad kupujemo deluxe koju još nisam vidio ali meni deluxe znači metalni novčići umjesto kartonskih, neopren matovilca, figure, umjesto meeplova itd itd. Po svemu sudeći ovo novo izdanje je dobro, ima malo sjajnije boje, ima ubačeno nekoliko ekspanzija i gledajući generalno omjer value for money, ovo bi trebalo biti jako dobro izdanje ali osvježeno, a ne deluxe.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Teehee(R)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”