Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Znam kako ti je, ja nisam mogao Senatora objasnit. 😁
Neću ga ni nosit više da ne vide kak je to jednostavno a ja se nisam mogao pomaknut s prve rečenice objašnjavanja. Još me dan danas zajebavaju za agende
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Butch
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Jučer buraz i ja odigrali https://boardgamegeek.com/boardgame/167 ... rming-mars u dvoje, izgubio za 5 bodova(96-91), zeznuli me milestone-i, na početku sam malo zaboravio na njih, pa me pristigao za krug. Na kraju sam mu poništio thermalist pledge (imali istu količinu) i uzeo science pledge ali nije bilo dovoljno. Zanimljiva partija :)

Navečer igrali https://boardgamegeek.com/boardgame/202 ... al-edition u 4 sa ženom, mamom i bratom. Tu sam ih besramno pobijedio sa valjda 9 bodova razlike slika
Mama nije dugo igrala pa je već zaboravila malo taktike, žena mi je uredno disala za vratom (do zadnjeg kruga), iako nije ni jednu narudžbu ispunila. Prošli put kada smo igrali, pobijedila je bez ijedne jedine narudžbe ispunjene slika
Naravno da sam zaboravio poslikadi endgame :)
Sve zato jer nisu očekivali da će to biti zadnja runda, a ja sam si fino zaplaniraoi da tu rundu igram prvi i sva mjesta su mi bila slobodna za završiti slikaslika



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 9):
CrazyBunnyGuymargepriroda15PapaverMago de UmagoTeehee(R)tanelornrealukasmurfORnot
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Vulkan je eruptirao i donio pobjedu.
Dosla jucer ekspanzija za Spirit Island, Jagged Earth pa bacio danas jedan solo game.

Sto rec, koju posluku porati.
Ovo je 11/10 ekspanzija za jedan base game. Koliko samo novog sadrzaja su ubacili je za ne povjerovat. Onak gledam te karte i efekte i sve se tako savrseno uklapa i ima smisla i kontam da je netko utrosio brdo vremena za svaku kartu, efekt, art, tokene kako bi se sve to poslozilo na ovaj nacin.

Mogu sa sigurnoscu reci da Spirit Island nikad nece izaci iz moje kolekcije jer za mene je ovo jedna od najboljih igara koje sam ikad igrao, a ova ekspanzija je samo zacementirala tu tvrdnju sa duplim armiranim sipkama.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 4):
CrazyBunnyGuyrealukaPapavertanelorn
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ah, baš lijepo. Mi smo izginuli u bolovima, ali neka, svaka smrt je prilika za učenje :)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

ali, evo, upravo smo odradili prvu pravu utrku i mogu reći da (nakon što sam skužio sistem) igra nije loša. Fora su mi sve te opcije, jedino što mi se desilo da nisam uspio dobiti zlatne kotače za kretanje, dok je igrač koji je pobijedio imao i na taj način mogao preko planina bez problema. Treba još isprobat par puta prije konačne ocjene, ali za sad mi se čini da su zlatni kotači malo prejaki
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

@sadistiko kakva ti je round house?
imam ju i ja, ali nije jos dosla na red :/
slika
Avatar
Knives
Reactions:
Postovi: 54
Pridružen/a: 23 srp 2019, 10:00
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Knives »

DUNE IMPERIUM - vrhunska igra, napeta do samog kraja! rofl sopak

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Knives za post (ukupno 4):
PapavertanelornCrazyBunnyGuyTeehee(R)
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1795 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la tanelorn »

Knives je napisao/la: 07 ožu 2021, 10:26 DUNE IMPERIUM - vrhunska igra, napeta do samog kraja! rofl sopak
Pozdravite mi Denu, nisam ni znao da je boardgamer :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru tanelorn za post:
Knives
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Mi smo jucer ponovili Trickerion.

Imao sam 2 vece greske:
1) Nisam pratio koje materijale skuplja igrac prije mene na potezu tako da sam ja kupio iste materijale kao i on, a on mi je pokupio trik pred nosom. Tu sam izgubio barem 2-3 poteza...
2) Zadnji krug nisam odabrao akciju performance nego sam samo spremio trikove, racunajuci da ce bar jedan od njih dvoje odraditi performance u tom teatru (tada bi se i moji trikovi odradili), ali buduci da postoji 4 razlicita teatra oni su zadnji krug pripremili trikove u drugim teatrima tako da su moja 2 najbolja trika propala.

Pocetnicke greske,treba dosta paziti sto drugi kupuju. Ovaj koji je zavrsio prvi imao je skroz drugacije materijale od nas dvojice, pa je i mogao biti siguran da mu necemo dirati trikove (razliciti trikovi traze razlicite kombinacije materijala).

Uglavnom Trickerion mi je ziher u top 5 igara, a vrlo vjerojatno i u top3 (uz Brass i Gaia Project). Tesko mi je reci jer dugo nismo igrali ove potonje dvije, a neke igre tipa Dominant Species sam igrao samo jednom, ali i nju bi smjestio u sam vrh.

Morat cemo jedan dan maraton da dojmovi malo bolje slegnu... :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
CrazyBunnyGuy
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Deni je napisao/la: 07 ožu 2021, 09:47 @sadistiko kakva ti je round house?
imam ju i ja, ali nije jos dosla na red :/
Pa napisao sam. Igra je solidna, nikad neće kod mene preći kakvu 8-icu, ali su pravila katastrofa napisana, a niti jedan video s uputama nije skroz jasan i točan. Tak da računaj da ćete prvi puta malo lutati osim ako ne budeš pročitao sve postove na forumu na BGG-u ako su ljudi ispitivali kako što ide, jer meni nije sve bilo jasno iz pravila. Nekako mi je nejsna ikonografija, ne znam. Svi smo tako zaključili. Nakon što smo prvu igru skroz krivo igrali nije još došla na red da utvrdimo gradivo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Deni
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”