Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

Dado7 je napisao/la: 07 pro 2021, 18:26 @Valsim @mado Ne znam otkuda ste, ali ako ste iz Rijeke ili prolazite kroz nju i igra vam se novi Eclipse, samo se javite :)
Hvala na pozivu :thumbs @Valsim je dosta sjevernije od tebe, Purgerstan, a još sjevernije u Međimurju. U zg imamo neimenovanog frenda koji ima E2 sve kaj je izašlo :mrgreen: prcam ga jer stalno kupuje nove igre, a mislim da ima 30+ neigranih :facepalm
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Dado7 »

mado je napisao/la: 07 pro 2021, 18:30
Dado7 je napisao/la: 07 pro 2021, 18:26 @Valsim @mado Ne znam otkuda ste, ali ako ste iz Rijeke ili prolazite kroz nju i igra vam se novi Eclipse, samo se javite :)
Hvala na pozivu :thumbs @Valsim je dosta sjevernije od tebe, Purgerstan, a još sjevernije u Međimurju. U zg imamo neimenovanog frenda koji ima E2 sve kaj je izašlo :mrgreen: prcam ga jer stalno kupuje nove igre, a mislim da ima 30+ neigranih :facepalm
Hahaha da, manija kupovanja, ha?
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

slika

Crimson company -
https://boardgamegeek.com/boardgame/249 ... on-company
jedan od onih jednostavnih a dubokih 2p gejmova(može se i u više palyera al nemam interesa to). Pravila su generalno jednostavna, prvi player dobije 3 zlata, drugi 4. Na svom krugu trebate bidati za jednu od 4 ponuđene karte, s tim da vidite koja karta sljedeca dolazi u pool. Nakon što ste bidali, protivnik vam može pustit tu kartu u kojem slučaju pare idu u banku ,a vi kartu deployate nakon toga u jedan od 3 lejna. U slučaju da odluci ponuditi isto para koliko ste vi bidali, on dobiva kartu, a vi sve novce. Nakon toga ide njegov turn gdje dobiva 3 novca u income fazi, i onda on mora bidati za neku od karata a vi imate opet opcije kao i on.
Karte imaju vrijednosti 1-5 koliko smo vidjeli, i kada se u koloni s jedne strane nađu 4 karte ide skoranje tog dvorca, zbrajaju se vrijednosti karata, aktiviraju potencijalo score abilitiji nekih karata i tko ima veci broj dobiva dvorac. Onaj koji prvi osvoji 2 dvorca winna game.
Kao što vidite, pravila jesu simple, no dubinu daju svi ti abilitiji koji su generlano simple ali se znaju komboat. Ima svega od toga da se flipa neka karta(samim time v rijedi 0), pa flipane karte vrijede tipa 3, pa možete protivniku posalti kartu negdje drugdje, dovuci karte u taj red, flipati sve karte, u scoring fazi protivniku svaka karta ima jednu manje snagu, dupla se vaša i protivnikova najaca karta, kad odigrate kartu dobijete nešto itd itd. Do toga da treba znati koliko se ispalti bidati za neku kartu, da li ce protivnik ponuditi isto i uzeti mi to što baš želim...kolik osam vidio, morate razmišljati bar 2 poteza unaprijed, ako uzmem ovo, on ce potencijalno ono, ali ce imat toliko novaca, ja toliko, pa ga mogu ili ne mogu matchat u bidu, i s tim ce onda moc napravit to i recimo uzet dvorac. Mislim nekad cete jednostavno ponudit više para za nešto što vam možda i nema toliko koristi ali ima jako velike njemu i znate da ce zagristi i iskeširat vam pare. ALi treba paziti da se protivnik ne nahorda novaca a vi ostanete bez icega, jer onda on može jako jeftino kupiti što želi jer ga ne možete pratit s bidom, a vas može outbidat.
Na to sve još replayability daju dvije ekspanzije u ovom boxu i različiti dvorci koji imaju svoje abilitije koji utječu na pravila igre.
Za sada, jako zadovoljni, odigrali 3 gejma istu vecer, uspio dobiti sva 3 ali veoma tight. Prvi game sam poceo plakati kako sam izgubio i neš ne valja kad nemate para, što je taman malo smelo frenda i zaboravio je da vec imam jednu kartu što cu deployat, i tako sam nešto bezveze dobio za male pare jer njemu nije trebalo, odigrao obje karte i pokrenuo scoring za taj dvorac što mi je donjelo pobjedu, da mi nije prepustio tu kartu dobio bi game, al popustila mu pažnja na moje plakanje rofl
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 3):
dadotanelornAntomon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Dado7 je napisao/la: 07 pro 2021, 18:26 @Valsim @mado Ne znam otkuda ste, ali ako ste iz Rijeke ili prolazite kroz nju i igra vam se novi Eclipse, samo se javite :)
Hvala ti na pozivu :thumbs .
Imati će se definitivno u vidu kod idućeg posjeta Rijeci.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Dado7
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Igrali smo jučer Rajas of the Ganges u troje, moja 12. partija.

Uključili smo skoro sve modularne ekspanzije, samo smo dva malo kompliciranija modula izostavili.

Igra mi je negdje u drugoj polovici moje top 20 liste, a mislim da je najkomboastičnija igra koju sam ikad igrao, što dodavanje mini modula još više izražava.

To je brzi worker placement + tile laying s elementom utrke jer klasičnih bodova nema nego želiš da se income i fame track što prije susretnu. Osim komboanja, najdraži element su mi i četverobojne kockice koje služe kao resursi! :ljubav

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 8):
tanelornrealukakockicadlakarValsimdadoChupkasadistiko
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Papaver je napisao/la: 09 pro 2021, 11:38 mislim da je najkomboastičnija igra koju sam ikad igrao
Kombo-i su još više naglašeni u roll and write verziji https://boardgamegeek.com/boardgame/318 ... e-charmers
Ja bih je opisao kao Ganz Schon Rajas. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
realuka
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

dado je napisao/la: 09 pro 2021, 15:24
Papaver je napisao/la: 09 pro 2021, 11:38 mislim da je najkomboastičnija igra koju sam ikad igrao
Kombo-i su još više naglašeni u roll and write verziji https://boardgamegeek.com/boardgame/318 ... e-charmers
Ja bih je opisao kao Ganz Schon Rajas. :D
Nikad me nisu privlačile roll and write verzije "velikih" igara, tako da vjerojatno preskačem ovo, ali zanimljivo da je u manjoj verziji igre još i više komboiranja, baš ću proučiti. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
dado
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/848 ... s-burgundy

slika

Danas prvi puta probao s nekom ekspanzijom, Trade Routes, i stvarno se osjetila utrka za brodovima kako bi se goodsi što više prodavali i dobivalo što više bonusa. Na kraju sam skoro popunio cijelu ploču, nikad nisam bio samo 2 polja blizu. Uvijek me oduševi i nakon 40ak partija.
Ovo mi je najvjerojatnije najdraža igra za 2 igrača, brza, puna kombiniranja uvijek totalno drugačija i napeta ko će kome što ukrasti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 7):
kockicaMago de Umagosadistikodlakardadosim4blahblah
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Trade routes je esencijalan dio igre. Nije ni čudo što je ubacena u novo izdanje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
realuka
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Evo prvih dojmova nekoliko noviteta. ;)

https://boardgamegeek.com/boardgame/332 ... nd-edition (4 partije)

slika

Novo izdanje jedne od meni najdražih 2p igri.
Iako ispočetka nisam baš bio oduševljen artworkom (malo mi je predjetinjast za taj svijet) moram priznati da je ipak poboljšanje.
Od gameplay noviteta imamo lakše oduzimanje života protivnicima i poticanje napadačkog načina igre, sada ako na svom potezu ne napadnete protivnika vaš Summoner gubi 1 život. :thumbs
Sve u svemu, jako sam zadovoljan novim izdanjem, ocjena 9/10.


https://boardgamegeek.com/boardgame/346 ... architects (3 partije u 2 igrača)

slika

Neću sad u detalje pravila ali ovo je family friendly izdanje 7 Wondersa. Dobra usporedba bi bila Burgundy ---> Tuscany.
Ovo je jako light i brza igra, a opet nije nezabavna. Igrao sam samo u 2 igrača pa je išlo brzo ali mislim da je i u više igrača dosta brza (na potezu se bira između samo 3 karte). Ne znam, od sve 3 7 Wonders igre ova mi je najslabija ali to ne znači da je loša, dapače, mislim da je super kao family verzija ili kao uvod u veliki 7 Wonders. Za sada ostaje ali ne znam da li će preživiti uz ostala 2 7 Wondersa. Pohvala za produkciju.
Ocjena 7.5/10 (za referencu 7 Wonders 8.5, Duel 8)


https://boardgamegeek.com/boardgame/282414/pharaon (1 partija u 2 igrača)

slika

Euro game iz 2019. koji je prošao ispod radara. Podsjeća me dosta na Gugong u smislu da praktički igramo 5 mini igara. Tematski smo faraonova djeca i tijekom igre se pripremamo za smrt. Dobro, tema se brzo zaboravi, ipak je ovo euro game. Mehanički je ovo nekakav worker placement ali nemamo radnike već resurse pa je onda više resource management... Ne znam, pogledajte video pa će vam biti jasnije. Uglavnom, reklo bi se još jedan klasični point salad euro ali neke stvari radi drugačije i radi ih iznenađujuće dobro. Jako pozitivno iznenađenje i mislim da će zamijeniti Gugong u kolekciji.
Ocjena 8.5/10 s tendencijom na 9/10. Svakako preporuka ako volite takve point salad euroe.


https://boardgamegeek.com/boardgame/339 ... annah-park (5 partija u 2 igrača)

slika

Kramer i Kiesling su opet uspjeli. :bravo Apsolutni pobjednik u family weight kategoriji.
Ovo je nekakav bingo + tile laying + bodovanje iz Kingdomina.
Na početku igre svaki igrač na svom player boardu ima random postavljene pločice sa životinjama. Svaki potez drugi igrač bira 1 pločicu, ostali igrači je uzimaju i stavljaju na neko drugo mjesto na svom player boardu. Cilj je imati što više istih vrsta životinja zajedno. Boduje se najveća skupina npr. slonova puta broj jezera ( npr. 9 slonova puta 3 jezera = 27 bodova i tako za svih 6 vrsta životinja). Ima još nekih sitnica ali je to u biti to.
Zvuči jednostavno i je jednostavno ali meni je odlično sjela. Kreće lagano, ova pločica tu, ova tamo ali brzo postaje napeto.
"Joj, zašto si odabrao zebru i noja, to mi nikako tu ne paše!" "Nemoj reći nosorog, nemoj reći nosorog..." :D
Igrajući igru imaš osjećaj kao da je izašla pred 15 godina (u pozitivnom smislu), ima taj bezvremenski klasik osjećaj i da je izašla pred recimo 5 godina dao bih ruku u vatru da će dobiti Spiel des Jahres ali s obzirom što biraju zadnjih godina ne vjerujem da će dobiti. Moj glas svakako ima.
Ocjena 8.5/10 i preporuka za family weight kategoriju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 13):
kockicaDeniMago de UmagorealukaBojan1983dlakarsadistikoLourdinTeehee(R)tanelorn i još 3 korisnika
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”