Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... -rebellion

Kako me oduševljava koliko ova igra odiše tematikom. Ima tu i strategije, ali svaka stvar koja se radi je tako filmična i tako mljac za jednog fana ove franšize i jednostavno mi je divota uroniti u ovu igru. I svaka pojedina partija je epic. Ova je trajala oko 5 sati, ali su proletjeli. Nažalost zbog činjenice da je za dva igrača i zbog trajanja ne završi često na stolu, ali svaki put kad izađe ne razočara.

slika

Rebeli su ovdje bili stjerani skroz u kut i taj planet im je bila jedina prisutnost jedinica na mapi. Nasreću Imperija se previše vojno razvijala i širila i u potpunosti jer zanemarila loyalty planeta zbog čega su pobunjenici uspjeli sebi prikupiti dovoljnu potporu u galaksij i odnijeti pobjedu.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 10):
dadoPapaverdlakarmadoCrazyBunnyGuyblacxValsimsadistikotanelornkockica
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

Igrao sam ovaj Unlock! Heroic adventures sa ženom i dojam mi je da sam za ovakve igre stvarno glup. Ono svako malo hint. 🤦 Bolje da se držim ratnih igara jer su lakše za shvatiti. 🤭🤭🤭
Eno žena se još ne da i pokušava pomoći Holmesu no meni ga je već polako 🤯
. Idem pogledati jednog Poirota da se smirim. 😃
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 6):
Killamadosim4dendarii42Denikockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

https://boardgamegeek.com/boardgame/146 ... lding-game
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -game-expa

Nakon poduze stanke i izvršene 4 regularne misije iz bazne igre temeljene na prva 4 filma o alienima, nastavljamo sa scenarijima iz obje ekspanzije.

Prvi scenarij je Alien evolved. Na jednoj istraživačkoj stanici za bioinzenjering i kloniranje Dr.Typhoon i njegova znanstvena ekipa, očito needucirani u Murphyjevim zakonima, slijedom pametne ideje kako će njima sigurno uspjeti ono što nije njihovim pandanima u raznim pisanim i audiovizualnim medijima, usavršavaju zajebanu ubilačku vrstu da budu, pa još zajebaniji.

Užasno zariban scenarij, trebalo nam je x pokušaja da imalo napredujemo prema zadnjem, trećem cilju...

U predzadnjoj partiji, odigranoj u nedjelju, ja u ulozi klona sa jakom karizmom, a moja gospođa veterinarka koja može liječiti razne rane, djelovala je dobra kombinacija. Vojarna se sastojala od likova iz filma Aliens ( Ripley naravno, bez nje ne može nijedna partija, zatim Hicks, Hudson, Gorman), shvatili smo kroz više pokušaja da nam fali međusobne koordinacije pa otud izbor takvih likova.

I dobro nam je išlo, provalili u stanicu, zarobili stražare da prikupimo informacije (a zatim im ispalili metak u glavu da ne smetaju), pretraživali smo prostorije i čistili aliene i ljude koji su stalno pucali na nas, uspjeli čak osloboditi jednog zarobljenog klona sa izvrsnim sposobnostima (mogao je aktivirati bilo koji znak), nekoliko puta smo bili teže ozljeđeni i nadomak smrti ali veterinarka nas je uspješno vidala.

Sami "poboljšani" alieni su imali zanimljive sposobnosti gdje prilikom njihovog otkrivanja im dodajemo kartice iz vojarne i ovisno o znakovima na tim karticama čudovišta mogu steći razne sposobnosti, postaju jači, ili grizu tijekom borbe ili brže potrče kroz kompleks itd. Zaribano je što neke kartice likova koje se dobije sa ekspanzijom imaju po dva znaka ( u ovom slučaju Gorman) pa i čudovišta dobiju po dvije sposobnosti istovremeno.

Također moja veterinarka i ja smo bildali svoje karakteristike pa smo se super koordinirali i dosta ojačali tako da smo se osjećali spremni upustiti se u bitku sa konačnim neprijateljem, alienom sa otprilike 8 mačjih života (doslovce, toliko ga puta treba lupati dok gad konačno ne crkne, a svaki put ima drugačije karakteristike čak i uvjete pod kojim ga se mora poraziti), a onda mi se okrenula hazard kartica zahvaljujući kojoj sam postao nedobrovoljni surogat roditelj odnosno nosilac jednog od tih smradova.

Mislim si, nemoj me... a nemam čak niti ogrebotine koliko me veterinarka uspješno vidala, i onda ova gadost da mi se dogodi. Vidim da i veterinarki potonule sve ladje, pogotovo jer sam ja bio najjači u timu a tek smo počeli gađati evoluiranu gadariju. Tješim je ja, ako ništa barem me neće napadati alieni jer osjećaju da nosim jednog od njih, imam dovoljno veliki kup i ako bude sreće moci ću se barem par rundi boriti sve dok ne izvučem karticu koja.. i dok to pričam, promiješam svoj kup i odmah izvučem tu karticu kojom je mali gad rasporio moj prsni koš probijajući se van i tako zaginem nimalo slavno, krkljajuci u velikim potocima svoje krvi...

Obeshrabrena veterinarka ostala sama, u borbenoj zoni koja se prepunjava neprijateljima pa stalno vuče više udaraca, bez imalo iluzije koliko će potrajati nakon mene, ali začudo opstaje. Zahvaljujući tome što se specijalizirala za liječenje i odbijanje udaraca, uspijeva se liječiti premda je često bila na rubu smrti. A pritom malo pomalo lišava glavnog gada jednog po jednog od njegovih mačjih života. Nažalost jedan facehugger joj se uspio prilijepiti za lice i implantirati joj aliensko jajasce. Istog časa i nju su alieni prestali napadati tako da je sad gađala samo superaliena, a mi smo napeto iscekivali kada će izvući THE karticu, i svaki put odahnuli sa privremenom odgodom njenog smaknuća na brutalni način. U jednoj rundi superaliena uspije lišiti dva života i ostao mu je samo jedan život ali veterinarki je falila doslovce jedna snaga da ga dokrajči, pozove pomoć i požuri u krio komoru. Ako bude sreće, u sljedećoj rundi će ga riješiti... Nije bilo sreće, imala je taman dovoljne snage ali njeno tijelo je valjda lučilo toliko adrenalina što je potaknulo i njenog aliena da omirise zrak van njenog prsnog koša.

Par dana kasnije, vratim se u Zagreb, a moja voljena bi rado igrala nešto navečer, ponudim joj Spirit Island, Castles of Burgundy ali od nedjelje iznervirana gospođa inzistira na ponavljanju Legendary Encounters.

Postavke skoro slične kao i u prethodnoj partiji, vojarna ista, jedino smo imali drugačije, ne baš impresivne likove. I uskoro se u vojarni okrene kartica Hudsona koja možeš postaviti pokraj sebe i kada se okrene neki događaj ili hazard, možeš je odbaciti da poništis njen efekt. Poučeni iskustvom prethodne partije, oboje smo radili na tome da se docepamo te kartice i zahvaljujući zajedničkim naporima to je meni uspjelo i kada sam tijekom igre izvukao, istu karticu odmah sam je stavio u zasjedu. Ovaj put nam je bilo teže jer je neprijatelj nadirao a nismo imali toliko snage zato što smo radili na regrutaciji te kartice. Bog zna da sam par puta bio u napasti da iskoristim Hudsona za neke događaje ali mamicu im njihovu, imali smo bolno sjećanje na hazard koji me iznebuha pokosio pa smo čuvali ovu karticu premda smo dosta krvarili...

Konačno došli do superaliena, počinjemo ga naizmjence lupati, moja voljena se uspjela opet specijalizirati za liječenje pa je spašavala naše ranjene guzicu, došao je i dr Typhoon kojeg ne možemo ubiti ali zato on puca po nama. No uspjeli smo u jednom trenutku okrenuti aliene da umjesto po nama, posmicu i Typhoona i stražare koji su se isto pridružili općem kurslusu.

I onda mi se opet okrene hazard, ali zaskočim ga sa Hudsonom da blokiram njen efekt a pritom dobijem toliko snage da, uz snagu koju sam prikupio na karticama I uz pomoć žene koja me koordinirala, nalupam superaliena dok nije konačno izdahnuo. I još mi je ostali snage da mu ispalim metak u lešinu, za svaki slučaj.

Trenutak kasnije jedna od tinejdžerki izlazi iz svoje sobe kolutajuci očima i priopcavajuci da se nezrelo ponašamo svojim fist bumpom i pobjedničkim krikom, ali nije nas bilo briga.
Zadnja izmjena: kockica, dana/u 02 pro 2021, 19:41, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 5):
ValsimLourdinrealukadlakartanelorn
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

@kockica Ah i miss this game. Hvala što si me podsjetio :thumbs . Ekspanziju još nismo takli nažalost :( .
kockica je napisao/la: 02 pro 2021, 19:19 I dobro nam je išlo, provalili u stanicu, zarobili stražare da prikupimo informacije (a zatim im ispalili metak u glavu da ne smetaju), pretraživali smo prostorije i čistili aliene i ljude koji su stalno pucali na nas, uspjeli čak osloboditi jednog zarobljenog klona sa izvrsnim sposobnostima (mogao je aktivirati bilo koji znak), nekoliko puta smo bili teže ozljeđeni i nadomak smrti ali veterinarka nas je uspješno vidala.
Nisam te smatrao za nekog tko može hladnokrvno ubiti nenaoružanog čovjeka, pa bio on i korporativna gnjida :o .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Oh, samo ti igraj par puta taj scenarij pa da vidimo kako bi ti suze išle za njima :P

Možda sam malo previše spojlera odao, ali računam da su ljudi ovo ili igrali ili neće ni igrati :D

Odlična je igra, par godina nismo igrale ove scenarije pa nam je opet kao novo. Za sljedeći znamo samo da imamo leteće aluene dok covenant još nismo ni pipnuli ali ni gledali.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

kockica je napisao/la: 02 pro 2021, 19:38 Oh, samo ti igraj par puta taj scenarij pa da vidimo kako bi ti suze išle za njima :P
Super. Već vidim da ću ići full Jack Trbosjek kad mi se um pomrači nakon 29 izgubljenih partija sopak .
kockica je napisao/la: 02 pro 2021, 19:38Odlična je igra, par godina nismo igrale ove scenarije pa nam je opet kao novo. Za sljedeći znamo samo da imamo leteće aluene dok covenant još nismo ni pipnuli ali ni gledali.
Nažalost ovakve stvari i predobro pamtim. Al je zato Slavici svaki tjedan novi reset sjećanja :D .
Možda zato već po n-ti put gleda Seinfelda i bude joj jednako smiješno :zvizdi .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Antonela
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 02 pro 2021, 21:51
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antonela »

Monopoly i Belot 🙂
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antonela za post (ukupno 3):
AntomonkockicaValsim
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2278
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

Antonela je napisao/la: 02 pro 2021, 22:00 Monopoly i Belot 🙂
Namjerno i bez prisile szbunjen Kak je bilo? Kolko igrača?
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Sinoć (jučer, ajde, sami smo si krivi što je trajalo 8 sati, doduše bilo je sirnica, dimljenih kobasica, cheesecakea...) smo igrali inauguralnu partiju Eclipsea (2nd edition). U šestero, odmah, kad je bal nek je max capacity.

Uglavnom, što reći osim đavo ih odnio morat ću nabavljati sve "miniekspanzije" kad postanu dostupne, nabijem i njih i Kickstarter i prodaju svega u dijelovima.

Igra je fantastična. S obzirom da sam igrao (dvaput) Twilight Imperium 4 ajde usudim se koliko toliko usporediti ih. TI4 je kompliciraniji. Definitivno. Pravila su opsežnija, ima više koraka za maltene sve i restriktivniji je. Movement, aktivacije, gradnja, borba sve je puno kompliciranije i opcija je možda više (strateški gledano), stoga i traje dulje dok se svi odluče što žele raditi. E2 ima rekao bih sve te komponente, ali bez toliko restrikcija i uvjeta. Movement je jednostavniji, nema aktivacije sektora, doći do planeta je jednostavnije (kroz kolonizaciju), nema ground troopsa i zauzvrat nema ni svih onih opcija tijekom napadanja (TI4 = pa ti cannoni mogu pucati one hex away ako imaš tech, pa anti fighter barrage, pa ovaj top pa onaj top pa ubilo pa nije pa bi sletilo pa ovaj puca po njemu odozdo...; mislim, meni je sve to oke, nemam ništa protiv, dapače, nisam još sreo igru koja mi je bila toliko komplicirana da ne bih mogao pohvatati sve te korake i sjetiti ih se i sl.).

E pa sad, neki bi pitali, zar je to toliko jednostavno? Nije. Zašto? Zato što se borbe odvijaju tek na kraju runde, što znači da cijela galaksija ima šansu izreagirati na provokacije. Pod uvjetom da si možeš priuštiti akcije, ti stigneš dovesti ili izgraditi brodove u hot zonu, netko drugi stigne doći i napraviti dodatan dar-mar. Predivno.

Akcije, da, za razlikuo TI4 gdje imaš određeni pool tokena koje dodjeljuješ za veličinu flote, za komandiranje ili za strategiziranje (što je meni iskreno najmanje drag aspekt te igre, jer uvijek nedostaje tih tokena i užasno si ograničen njihovom količinom i raspodjelom [da, znam, to je čar igre]), u E2E postoje influence diskovi koji služe za dvije stvari: označavanje koju akciju radiš te za kontrolu sektorâ. U prijevodu, što više akcija radiš i što više različitih heksova želiš kontrolirati, više influence diskova ćeš potrošiti sa tracka i na kraju runde morat ćeš platiti upkeep jer, naravno, što više diskova potrošiš, otkrivaš ispod njih sve veći i veći cost. Balans između broja akcija, broja kontroliranih područja i prihoda je ključan jer ako tvoje carstvo ne može priuštiti svu tu silnu ekspanziju i razbacivanje akcijama padaš u bankrot i moraš se odricati kontrole nad područjem dok ne isplatiš cost. Postoje razni načini kako namaknuti novac mimo klasičnog koloniziranja svjetova koji su ekonomski i koji daju income.

I možda najbolji aspekt ove igre je tech tree i potpuna sloboda (ajmo reći) u dizajnu brodova i baze. Opet, za razliku od TI4 gdje je, po mom veoma skromnom mišljenju (uzevši u obzir da sam igrao dvaput), izrazito teško stići napraviti išta, kamoli imati vremena razmišljati o razvoju tehnologije, u E2E pomoću jednostavne research akcije možeš istražiti novu tehnologiju (a za to trebaš potrošiti science, koji, pak generiraš koloniziranjem svjetova koji su znanstveno nastrojeni).

Tehnologija dolazi u 3+1 okusa (military, grid, nano, rare). Tri glavna okusa imaju svaki svoj track na tvom player matu i svaki track ti daje sve veći discount prilikom uzimanja istog tipa tehnologije, a također i bodove na kraju igre (u prijevodu, fokus na jednu granu se isplati). Rare može ići u bilo koji track i postoji samo jedan tile svake vrste rare tehnologije, dok ostalih tri okusa ima po više kopija istog tilea (npr. puno igrača može researchati gauss shields, ali samo će jedan dohvatiti ancient labs tech...)

Tehnologija također dolazi u nekoliko vrsta (ship parts, instant effects i ongoing effects). Instant su veoma jasni. Recimo ima jedan tech koji ti da 1 ili 2 dodatna influence diska, super, više akcija ili kontrole nad teritorijem, super. Istražiš, dobiješ diskove, that's it. Ongoing effects također. Npr, advanced economics, koji ti dopušta koloniziranje naprednih planeta (u ovom slučaju ekonomskih, koji produciraju pare) koje inače po defaultu ne možeš.

Nazabavnija tehnologija je svakako ship parts. Tu spadaju generatori struje, pogoni, oružja, štitovi, oplate i kompovi. Da bi se takvi dijelovi mogli ugraditi na brodove potrebno je raditi upgrade akciju i uzeti odgovarajući tile iz gomiletine tileova i ugraditi ga na brod. Dakle tech ti daje mogućnost da instaliraš određeni upgrade na broj.

Svaki brod (presretači, krstarice, razarači; plus baza) ima blueprint koji je dosta bazičan na početku. Blueprint se sastoji od slotova (većina ih je preprinted osnovnim komponentama a neki su i empty, za instalaciju čega god hoćeš). Svaki brod mora imati izvor struje te pogon (ne smiješ ostaviti brod adrift), sve ostalo je opcionalno. Opcionalno u smislu uopće ne moraš imati oružje na brodu ako ne želiš iako neće biti od neke koristi... Tu dolazi do izražja predivan aspekt ove igre, a to je dizajn vlastitih brodova, odgovori na prijetnje susjeda i njihove dizajnove i sl.

Recimo: htio bih nakititi svoj razarač moćnim topovima, super, doduše ti topovi cugaju puno energije stoga moram prvo instalirati boji generator (instaliram ga preko postojećeg ili mogu instalirati na neki drugi slot i imati JOŠ više energije...). Nakon toga mogu instalirati svoje topove. E, ali primijetio sam da moj susjed kojeg planiram napasti ima instalirane shieldove i to dosta...

(intermezzo: borba se rješava rollanjem kockica. Blank (1) je always miss, burst (6) je always hit, brojevi 2-5 su chance to hit..,)

shieldovi poništavaju vrijednosti 2-5 npr shield koji je -2 oduzima dva od jedne kocke koju sam rollao (npr rollam 5, shield oduzme 2...). E, stoga ja odlučim instalirati bolje kompove koji daju PLUS na rollanje 2-5...

Podsjeća malo na Gloomhaven sa shieldovima, piercovima i slično. Natezanje u instaliranju komponenti kao odgovori na provokacije, predivno!

I naravno, vidim recimo da je susjed instalirao gomilu cannona bolje kvalitete (bolje kvalitete = kockica koja se baca je druge boje, npr plave, a plava na mjestu šestice ima TRI burst simbola što je u prijevodu direct hit koji daje TRI štete...). Burst simboli su direct hit, dakle ni kompovi ni shieldovi ne funkcioniraju protiv toga, ali funkcionira oplata... Hull može absorbirati direct hitove dok ide...

Kao što vidite iz ovog krša što pišem, dizajn brodova je fantastičan aspekt ove igre, a najveća zavrzlama što nije sva tehnologija uvijek dostupna, tileovi se izvlače iz vrećice i dodaju u izlog iz runde u rundu pa nekad treba čekati...

A DA SVE BUDE JOŠ NAPETIJE, u igri je i NPC. The Ancients. Koji se spawanju na određenim heksovima kada se ti heksovi istraže i sjede tamo i čuvaju discovery tile (discovery tile ti daje svašta, od resurca do unique tehnologija, možeš doslovno pronaći i derelict ship i prisvojiti ga = dobiti jednu svoju krstaricu for free). Ancienti imaju svoj blueprint, tj. svoje abilityje, ne miču se, sjede i čuvaju, napadni ih, nemoj, vjerojatno hoćeš.

A DA BUDE NAJNAPETIJE u sredini galaksije sjedi Galactic Center Defense System, raslojena Zvijezda smrti koja je ful jaka (koju sam, btw, stukao sinoć :P) i čuva centar galaksije koji nosi dosta bodova (svkai sektor koji kontroliraš vrijedi bodove...) i ima gomilu planeta za kolonizirati...

A da bude napetije od najnapetijeg, jedna vrsta u igri je potomak tih Ancienta i ako ta vrsta igra, a igrala je sinoć, ona se ne može boriti s Ancientima (ipak su joj to dede...), može koegzistirati i može kontrolirati sektore gdje su Ancient brodovi... i dobije bodove na kraju igre za svakog Ancienta koji je preživio! Guardian of the galaxy :P

Puno sam uspoređivao ovu igru s Twilightom i evo... Igrao sam Twilight dvaput, bilo je dosta šore, ali s obzirom da je toliko zatrpana pravilima nitko u tome nije uživao. Sinoć smo imali puno okršaja u E2E, ali najbolji je bio između Biljaka (Planta, imaju predivne baze, izgledaju ko neki kaktusi) i ovih Potomaka Ancienta. Bilo je puno brodova u igri i okršaj je potrajao desetak minuta (btw, brodovi napadaju po incijativi nije istovremeno). Nas ostalih četvero se skupilo oko sukobljenih strana i actually smo navijali; cijela galaksija se skupila i gledala okršaj, podsjetilo me na Expanse u seriji kada se šera footage nekog okršaja negdje i cijeli Sunčev sustav gleda i uzdiše i krsti se i ljuti se...

Tako je bilo i ovdje, razarači napadaju pa non stop promaše, kaktus baza Biljaka puca neki topić i scora direct hit, pa naprijed nazad pa hoće li preživjeti, neće, nitko se ne povlači, galaksija drži dah... Bilje ipak izginulo jbga... Bilo je toliko zapravo tematski nekako, slučaju, eto, biljke kao otporne ne daju se, korov, nikako da ga počupaš...

Umorih se pišući. Htio bih nabaviti playmat.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 8):
dadokockicamadoAntomontanelornkovacuPsyBurndlakar
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2278
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

Znam nekog tko ima sve, sva mala proširenja, baš sve ikad... ukljucujuci i neoprensku gigantsku mapu
I to mu sve stoji nikad igrano u ormaru :psuje2
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”