Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Igrao sam nekoliko puta blood rage i Inis (ovaj vikend imamo zakazana barem 2 igranja inisa).
Ja mislim da ima prostora za imati obje igre u kolekciji.
Trenutno ne mogu odluciti koja je mi je draža.

Obje su mi izvrsne.

Kako je netko rekao Inis mi je pasivno-agresivan. Nekidan sam pobijedio jer je protivnik zaboravio da mozes pobijediti ako si prisutan u 6 različitih teritorija. I to mi je super kod Inisa, 3 različita victory patha. Glavne karte akcije se lako pamte i kroz drafting znaš sto protivnici imaju i prilagođavas akciju tome.
Dok mi je taj dio u blood rage-u kaoticniji. Mislim da za blood rage treba puno vise odigranih partija da bi ušao u tempo.
S tim da mislim da su obje bolje u 3 i vise igrača. Blood rage mi je manje igriv u dvoje nego Inis.

Ps meni je Inis došao od Svaroga i nema problema s kartama/bojom

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post:
dlakar
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Mislim da nema problema sa base game, nego sa expanzijama i njihovim kartama u odnosu na base game.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
frastarc
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Danas opet bacili u 2p https://boardgamegeek.com/boardgame/127060/bora-bora

Trebali smo jucer u 3p, ali kako to biva nesto se izjalovilo...

Zadnji put sam dobio 151-120. Imao sam pokriveno 10/12 pozicija na otocima i svugdje na building spaceu. Protivnik je to bio zanemario.

Dana sam samo 4 huta stavio, protivnik ih je stavio sve, ali sam do kraja preuzeo kontrolu nad 3 i usput sam na 2 pomocu crvenog boga pobrao VP i tokom partije tako da se tu nije stvorila prevelika razlika. Uspio sam kupiti nakit u svakoj rundi i to dosta skup nakit i uspio sam izgraditi 3 gradjevine (10+10+7 VP). Protivnik je uzimao male nakite i to u 5/6 krugova, a jedino sto je uspio od "bitnijih stvari" napraviti je pokriti resursima sve ceremony pozicije. ALi tu je napravio samo 1 gradjevinu tako da to i nije dalo nesto previse bodova.

Od onih taskova oboje smo uspjeli rijesiti 7/9, malo je falilo da ih rijesim sve. Na kraju sam dobio 165-120.

Namjerno nisam forsirao expandiranje kad sam vidio da je on navalio da vidim kako ce zavrsiti. Ispada da to nije presudno nego da je puno bitnije dobro sve uskladiti. Obavezno treba ispuniti neki od onih uvjeta za dodatne bodove. Zadnji put je bilo dovoljno da mi je hutom preuzeo 1 ili 2 pozicije i da je pritom iskoristio 1 crvenog boga za par VP i vec bi bili tu negdje.

Sljedeci put cemo izrezati 15 kartoncica i napraviti svoju verziju https://boardgamegeek.com/boardgame/149 ... -god-tiles

:D

Sve u svemu odlicna igra! Pravi dragulj!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
dado
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

Mago de Umago je napisao/la: 25 stu 2021, 21:16
Sljedeci put cemo izrezati 15 kartoncica i napraviti svoju verziju https://boardgamegeek.com/boardgame/149 ... -god-tiles
Imam ti ja jedne ovakve viška ako hoćeš


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 2):
Mago de UmagoPapaver
Antun
Reactions:
Postovi: 21
Pridružen/a: 18 ožu 2017, 13:10
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antun »

dlakar je napisao/la: 25 stu 2021, 11:18 Nikad nisam nešto previše proučavo Inis. Jel ima to sličnosti sa Blood Rage?
Posjedujem obje i ne bih rekao da su slične. Ako probaš igrati Inis kao dudes-on-a-map tip igre se nećeš dobro provesti. Blood rage je zabavna makljaža dok je ovo više hladni rat sa puno nadmudrivanja.

Also, Inis mi je najdraža igra koju već 3 godine ništa nije skinulo s trona :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antun za post (ukupno 2):
Papaverdlakar
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sim4 »

Antun je napisao/la: 26 stu 2021, 11:59
dlakar je napisao/la: 25 stu 2021, 11:18 Nikad nisam nešto previše proučavo Inis. Jel ima to sličnosti sa Blood Rage?
Posjedujem obje i ne bih rekao da su slične. Ako probaš igrati Inis kao dudes-on-a-map tip igre se nećeš dobro provesti. Blood rage je zabavna makljaža dok je ovo više hladni rat sa puno nadmudrivanja.

Also, Inis mi je najdraža igra koju već 3 godine ništa nije skinulo s trona :ljubav
Kakav ti je Inis s dva igrača ako si isprobao?
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Killa »

Mago de Umago je napisao/la: 25 stu 2021, 21:16 Danas opet bacili u 2p https://boardgamegeek.com/boardgame/127060/bora-bora

Trebali smo jucer u 3p, ali kako to biva nesto se izjalovilo...

Zadnji put sam dobio 151-120. Imao sam pokriveno 10/12 pozicija na otocima i svugdje na building spaceu. Protivnik je to bio zanemario.

Dana sam samo 4 huta stavio, protivnik ih je stavio sve, ali sam do kraja preuzeo kontrolu nad 3 i usput sam na 2 pomocu crvenog boga pobrao VP i tokom partije tako da se tu nije stvorila prevelika razlika. Uspio sam kupiti nakit u svakoj rundi i to dosta skup nakit i uspio sam izgraditi 3 gradjevine (10+10+7 VP). Protivnik je uzimao male nakite i to u 5/6 krugova, a jedino sto je uspio od "bitnijih stvari" napraviti je pokriti resursima sve ceremony pozicije. ALi tu je napravio samo 1 gradjevinu tako da to i nije dalo nesto previse bodova.

Od onih taskova oboje smo uspjeli rijesiti 7/9, malo je falilo da ih rijesim sve. Na kraju sam dobio 165-120.

Namjerno nisam forsirao expandiranje kad sam vidio da je on navalio da vidim kako ce zavrsiti. Ispada da to nije presudno nego da je puno bitnije dobro sve uskladiti. Obavezno treba ispuniti neki od onih uvjeta za dodatne bodove. Zadnji put je bilo dovoljno da mi je hutom preuzeo 1 ili 2 pozicije i da je pritom iskoristio 1 crvenog boga za par VP i vec bi bili tu negdje.

Sljedeci put cemo izrezati 15 kartoncica i napraviti svoju verziju https://boardgamegeek.com/boardgame/149 ... -god-tiles

:D

Sve u svemu odlicna igra! Pravi dragulj!
Mi kad igramo, ako nisi ispunio svih 9 zadataka, znaš da si sigurno izgubio. Svi zadatci, u svim fazama po nakit je obvezno. Još kad lipo složiš likove i postaviš sve kolibe, e onda je to prava partija.

Nikad nisam igrao sa naračastima, nema toga, snađi se druže. Ono, to mi je dio igre, i 'b0g' je protiv mene, toliko sam dobar.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post:
Mago de Umago
Antun
Reactions:
Postovi: 21
Pridružen/a: 18 ožu 2017, 13:10
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antun »

sim4 je napisao/la: 26 stu 2021, 12:30
Antun je napisao/la: 26 stu 2021, 11:59
dlakar je napisao/la: 25 stu 2021, 11:18 Nikad nisam nešto previše proučavo Inis. Jel ima to sličnosti sa Blood Rage?
Posjedujem obje i ne bih rekao da su slične. Ako probaš igrati Inis kao dudes-on-a-map tip igre se nećeš dobro provesti. Blood rage je zabavna makljaža dok je ovo više hladni rat sa puno nadmudrivanja.

Also, Inis mi je najdraža igra koju već 3 godine ništa nije skinulo s trona :ljubav
Kakav ti je Inis s dva igrača ako si isprobao?
Odličan!
Postane dosta chess-like pošto od 13 karata svatko završi sa 6 (jedna je izvan igre svaku rundu), tako da uglavnom znaš što ti protivnik ima pa je onda nadmudrivanje u smislu da ga pokušavaš natjerati da odigra nešto prije nego izvršiš svoj plan.

Dosta sam to igrao sa gospodinom @mljeko, siguran sam da može i on tu dodati nešto ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antun za post (ukupno 3):
realukasim4kovacu
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Moramo onda ubrzo zaigrat taj Inis u igraonici
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
sim4
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

kovacu je napisao/la: 27 stu 2021, 00:01 Moramo onda ubrzo zaigrat taj Inis u igraonici
Da se nadovezem na ovo. Hoce neko mozda danas doc u Meeples pa da zaigramo ovo ? Bilo bi dobro da nas bude barem 3 (da ne bude chess like kak Antun kaze :D )
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”