Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Noghri »

kockica je napisao/la: 27 ruj 2021, 21:54 Regicide
...
Odlican opis, jedva cekam ulovit nesto vremena za partiju.

Samo, zaboga, zasto kartice, a ne karte?

Whyyyyyyy??????
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Papaver je napisao/la: 03 lis 2021, 13:14 Na koje pravilo misliš u Calico?
Grupiranje za score. Ispada da ako zadnja polozena pozena plocica dira vec Score-anu grupu i tvori novu grupu za score, to je dozvoljeno.
Takodjer, nismo uspjeli razjasniti koliko macaka iste vrste/istog patterna smijes privuci, odnosno ima li ogranicenje
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
dado
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1257
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Deni je napisao/la: 03 lis 2021, 16:05
Papaver je napisao/la: 03 lis 2021, 13:14 Na koje pravilo misliš u Calico?
Grupiranje za score. Ispada da ako zadnja polozena pozena plocica dira vec Score-anu grupu i tvori novu grupu za score, to je dozvoljeno.
Takodjer, nismo uspjeli razjasniti koliko macaka iste vrste/istog patterna smijes privuci, odnosno ima li ogranicenje
Hm, sad si me malo zbunio. szbunjen

1. Ako sam dobro shvatio primjer, mislim da to nije dozvoljeno.
Recimo napravim grupu od 3 zelene pločice i dobijem gumb. Onda odvojeno od te grupe napravim drugu grupu od 3 zelene pločice i dobijem gumb. Ako ih ikad spojim onda to više nisu 2 grupe nego jedna velika i onda moram vratiti jedan gumb.
Ista stvar i za mačke, u pravilima piše: Groups / shapes of the same pattern that touch each other will not attract another cat.

2. Za mačke nema ograničenja, smiješ imati više istih mačaka (i u primjeru bodovanja igrač ima više istih mačaka).

Barem sam ja tako interpretirao pravila. :D
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 2):
dadoPapaver
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Noghri je napisao/la: 03 lis 2021, 14:44
kockica je napisao/la: 27 ruj 2021, 21:54 Regicide
...
Odlican opis, jedva cekam ulovit nesto vremena za partiju.

Samo, zaboga, zasto kartice, a ne karte?

Whyyyyyyy??????
Zapravo ne znam ni ja sam, koristio prije taj izraz, došao prije više ni sam ne znam koliko godina, vidio da se u nekim prijevodima preferira drugi izraz i onda se neprimjetno uvuklo.

Btw, što se tiče igre, dobra je, nije nam lako pobjeđivati jer ima i sreće kako karte dolaze ali i kako se otvaraju neprijatelji, primjerice u jednoj partiji zadnja dama je bila karo, znači ne možeš dopuniti ruku i istrosite se na njoj a onda se otvara... kralj karo. Zapravo možda nas najviše ženu ti prijelazi na višu razinu jer možemo ostati sa rukom neiskoristenih moći. Ali da je lako pobjeđivati ne bi ni bilo fora.

Inače svaka preporuka za aplikaciju koju je @kovacu preporučio. S jedne strane da, uljenjuje malo mozak ali s druge strane brzo proračunava sve da ne moraš stalno azurirati i pamtiti snagu i zdravlje neprijatelja kao i nadolazeće neprijatelje iste razine pa je igra i za ona duhovna stanja gdje bi nešto radio ali ti se ne da previše mozgati a uz to partije brzo teku. U malo više od pol sata bi recimo odigrali i tri partije ( ok jednu smo baš brzo izgubili dok smo ostale dvije barem se dovukli do zadnjeg kralja).

U svakom slučaju vrlo dobra igra za udvoje premda bih rado isprobao i sa kojim igračem više da vidim kakav je osjećaj kada koristis jokera ali uz to imaš manju ruku.
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Ali pravo je pitanje zašto kockica a ne kocka??? 🤣🤣🤣😂😂😂
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la DarkDefender »

Noghri je napisao/la: 03 lis 2021, 14:44 Samo, zaboga, zasto kartice, a ne karte?

Whyyyyyyy??????
Ja koristim oba izraza i do sad nisam puno razmisljao zasto i na koji nacin. Ali cini mi se da kazem karta kad je nesto sto aktivno igram, a kartica kad je nesto sto skupljam za bodove i sl. Npr. dobar primjer je Crew. U ruci drzim karte, a na stolu su kartice misija. Tu pomaze i to sto su kartice misija manje, ali mislim da je to samo slucajno. :)
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Noghri »

Ma ono generalno, ova igra se igra sa spilom karata, pa mi je malo cudno da se kartice spominju. Inace nemam problema govorit kartice za neke manje karte, tocno kako Defender kaze objectivi u Crewu su idealan primjer :)
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bolindus »

Isto tak se igraju kompjutorske igrice, a ja prodajem igrice, a ne društvene igre, živio Hrvatski. Naravno to povlači da je to sve za djecu jer su "igrice". sbatine Ja uvjek ispravaljam sve oko sebe, trebat će vremena da se to promjeni :D
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

Bolindus je napisao/la: 04 lis 2021, 11:45 Isto tak se igraju kompjutorske igrice, a ja prodajem igrice, a ne društvene igre, živio Hrvatski. Naravno to povlači da je to sve za djecu jer su "igrice". sbatine Ja uvjek ispravaljam sve oko sebe, trebat će vremena da se to promjeni :D
Pa meni su igrice računalne, a igre stolne. Baš zato koristim tu dismabiguaciju kako bi bilo jasno o čemu se priča.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
mljeko
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”