Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Ne vjerujem da je itko imao ikakva ocekivanja, al dobro odnekud treba poceti.

Mi smo igrali The King Is Dead Second Edition i bas sam razocaran igrom, mozda cak i vise nego Jawsom.
TKID je bas mala igra, mala kutija, mala ploca, mal broj akcija. Igra mi se ne cini potpunom.
Ne zelim sad ici u neke opise pretjerane, vec sam samo htio izraziti nezadovoljstvo i reci svima da ne kupuju igru. :D

Ali zato War Of Whispers je fantastican.

Kazu za igru da je Game of Thrones u sat vremena, i to je stvarno dobar opis.
Igra je area majority, igraci nemaju vlastite vojske, vec mogu kontrolirati svaku, te je cilj stvoriti poredak koji je svakom igracu tajan.
U samom startu je napeto, svaki igrac pokusava maksimizirati svoj broj akcija (kojih po jednom workeru moze cak biti 4) bez da ispadne ocito koje narode zelis staviti na pobjednicku poziciju.
Ima dosta twist karata, taman kad pomislis da si osigurao pobjedu jedan igrac ti moze potpuno nuke-ati pola mape.
Ili invadea-ti GoT style, teleportacijom.

Odusevljen sam, jedina zamjerka mi je osrednji insert i dosta visoka cijena igre.
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 171
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 286 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la ray »

Moram stati u obranu King is dead jer meni je igra odlicna. Nije mi jasno dal ovo kaj si nabrojao da je ave malo u negativnom smislu?
Jer su to joj to sve prednosti - mala igra koja izgleda ko filler od 30-40min a ustvari je odlicna taktička igra kojih ima rijetko za taj playtime. Zato kaj je mala stane svugdje na stol (mana mape je sto je samo prepolovljena pa nemre biti skroz ravna), ali i ne u svaki dzep jer ima valjda jedan od najgorih omjer sadrzaja i velicine kutije koja je preogromna. ( Nesto slicno ko San Juan)
Igra u globalu: imas 8 karata(akcija) i sve su one time use te mores ili odigrati jednu ili reci dalje( ako netko nest odigrati i dalje si u rundi). Na mapi su random rasporedene 3 frakcije (razne boje kockica) koje ni jedan igrac ne kontrolira nego kad odigras kartu i nakon izvrsenja akcije uzmes bilo koju kockicu sa mape k sebi. Sa strane mape ima random raspored karata koje pokazuju svako podrucje te kad svi igraci vele dalje gleda se prvo podrucje koja je frakcija majority te se stavi njezin disk na to podrucje i vise se ne moze nista na tom podrucju desavati, a ako je tie onda ima posebni disk koji predstavlja francuze iliti 4. Neutralna frakcija. Te ima 2 zavrsetka: ili su francusi na 3 podrucja ili su sva podrucja popunjena s diskovima i prema tome se drugacije gleda tko je pobjednik- kod francuza se gleda kolko puta imas kombinaciju svih 3 razlicit kockica dok kod popunjena se gleda kolko imas kockica frakcije koja ima majority podrucja te se dosta cesto trigera tiebreaker koji je razliciti ( jer na pocetku dobijes 2 random kockice i za svaku akciju - znaci max 10 na kraju)

Meni se sviđa u toj igri baš to kaj imas ogranicen broj akcija te moras vagati kolko ih potrositi u kojoj rundi, za sto ti se isplati boriti. Kad uzimas kockicu iz mape ti si ustvari oslabio prisutnost te frakcije dok usput gledas kak bi mozda mogao s tom frakcijom pobjediti kasnije! Nemres gledati samo da ides na pobjedu engleza jer je stalno izmjena stanja na mapi tako da je izrazito taktička igra. Pa u nekom trenutku skuzis da bi ti bilje bilo da ides na pobjedu francuza i sl. Inace sam igrao samo u tri igrača. Pravila su kratka i jednostavna te potezi su izrazito brzi osim ako nekoga ne uhvati AP. Za replajabiliti su ubacili razlicite akcije ( u standardnoj igri svi imate iste akcije) pa se neke izbace i onda dobije svaki nekoliko razlicitih.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Možda da prije TKIDa nisam igrao aWoW bi mi možda čak i bio ok.

Sve mi je to negativno. War of whispers traje 20 min duže, a igra ima mnogo više sadržaja i boljih twistova. Doduše za duplu cijenu.

Nisam probao TKID igrati u parovima ili u advanced modu, ali ne vjerujem da sad nešto može poboljšati igru.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Večeras igrali u 3 igrača:
https://boardgamegeek.com/boardgame/167 ... rming-mars I prvi put uključili https://boardgamegeek.com/boardgame/247 ... rs-prelude
Svugdje sam slušao (čitao) kako je ovo “must have” ekspanzija za TM. Znao sam da “start-upa” igru, Al moram priznati da sam poprilično razočaran ekspanzijom kao i ekipa za stolom. Jedino sto nam je doprinijela ekspanzija je nešto kraća partija (nismo stopali vrijeme al smo imali feel da smo je odigrali brže nego inače).
Ne kažem da je losa ekspanzija, ali meni je ovo daleko od “must have” ekspanzije. Usporedno s npr Viticulture Tuscany ekspanzijom koja je po meni must have za Viticulture. Popravi gameplay i nama je popravilo sve zamjerke koji smo imali na Viticulture EE.


slika

slika

Dalje smo igrali (jučer i danas)
https://boardgamegeek.com/boardgame/13/catan sa ekspanzijom https://boardgamegeek.com/boardgame/325/catan-seafarers
Iako nisam generalno Fan catana (imam problem s kockicama i RNGom), s ovom ekspanzijom mi je donekle i zanimljiv za odigrati. Pogotovo onaj scenarij gdje je dio otoka sakriven pa ne znaš sto je na njemu dok ne otkriješ i sl. (Odigrali smo samo prva 3 scenarija). Naravno kao i inače kad igram catan, tako i ovaj put je prošlo u 2-3 navrata da 3 - 4 kruga (ne bacanja nego kruga) da nisam dobio nijedan resurs. Al dobro 😄


Summary:
U obe igre sam izgubio. U TM 2. od 3. U Catanu također za dlaku izgubio, buraz nekako iz sjene uspio pobijediti. Držao monopol nad žitom, uspio izgraditi dodatni grad i 2 ceste (i ukrasti meni najdužu cestu) i pobijediti 😄
slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 4):
mljekoAntomondadotanelorn
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

frastarc je napisao/la:Večeras igrali u 3 igrača:
https://boardgamegeek.com/boardgame/167 ... rming-mars I prvi put uključili https://boardgamegeek.com/boardgame/247 ... rs-prelude
Svugdje sam slušao (čitao) kako je ovo “must have” ekspanzija za TM. Znao sam da “start-upa” igru, Al moram priznati da sam poprilično razočaran ekspanzijom kao i ekipa za stolom. Jedino sto nam je doprinijela ekspanzija je nešto kraća partija (nismo stopali vrijeme al smo imali feel da smo je odigrali brže nego inače).
Ne kažem da je losa ekspanzija, ali meni je ovo daleko od “must have” ekspanzije. Usporedno s npr Viticulture Tuscany ekspanzijom koja je po meni must have za Viticulture. Popravi gameplay i nama je popravilo sve zamjerke koji smo imali na Viticulture EE.


slika

slika

Dalje smo igrali (jučer i danas)
https://boardgamegeek.com/boardgame/13/catan sa ekspanzijom https://boardgamegeek.com/boardgame/325/catan-seafarers
Iako nisam generalno Fan catana (imam problem s kockicama i RNGom), s ovom ekspanzijom mi je donekle i zanimljiv za odigrati. Pogotovo onaj scenarij gdje je dio otoka sakriven pa ne znaš sto je na njemu dok ne otkriješ i sl. (Odigrali smo samo prva 3 scenarija). Naravno kao i inače kad igram catan, tako i ovaj put je prošlo u 2-3 navrata da 3 - 4 kruga (ne bacanja nego kruga) da nisam dobio nijedan resurs. Al dobro slika


Summary:
U obe igre sam izgubio. U TM 2. od 3. U Catanu također za dlaku izgubio, buraz nekako iz sjene uspio pobijediti. Držao monopol nad žitom, uspio izgraditi dodatni grad i 2 ceste (i ukrasti meni najdužu cestu) i pobijediti slika
slika

slika
Probaj Catan odigrati s Gradovi i vitezovi ekspanzijom ili ako te negdje dohvati Catan the Rise of Inkas

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

grof je napisao/la: 22 lip 2021, 10:19 Probaj Catan odigrati s Gradovi i vitezovi ekspanzijom ili ako te negdje dohvati Catan the Rise of Inkas
Baš je buraz rekao da će sljedeću ekpsanziju kupiti gradove i vitezove (njegov je catan) vj sad kroz mj dana u CM kad imaju popust. Pa ćemo mu dati još jednu šansu :D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

frastarc je napisao/la:
grof je napisao/la: 22 lip 2021, 10:19 Probaj Catan odigrati s Gradovi i vitezovi ekspanzijom ili ako te negdje dohvati Catan the Rise of Inkas
Baš je buraz rekao da će sljedeću ekpsanziju kupiti gradove i vitezove (njegov je catan) vj sad kroz mj dana u CM kad imaju popust. Pa ćemo mu dati još jednu šansu :D
Probajte. Nama je to postala must have ekspanzija. Doduše na kraju su nam Inke postale bolje, ali to je zasebna igra.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
frastarc
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Teehee(R)
Reactions:
Postovi: 116
Pridružen/a: 06 lis 2017, 10:27
Ima zahvala: 616 puta
 pohvaljen: 237 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Teehee(R) »

frastarc je napisao/la: 21 lip 2021, 23:59 Usporedno s npr Viticulture Tuscany ekspanzijom koja je po meni must have za Viticulture. Popravi gameplay i nama je popravilo sve zamjerke koji smo imali na Viticulture EE.
Koje su ti zamjerke na Viticulture EE, odnosno što je to Tuscany popravio?
Nemam exp, a nekako sam i odustao od nje jer mi je basegame OK, pa da me zanima propustam li što bitno! :)
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Pa nama je bio malo kratak gameplay i falilo nam je malo action polja. Tuscany je to popravio. Ponudio vise načina za doći do pobjede (žena je jednom pobijedila da nije nijednu narudžbu vina ispunila). Malo randomizirane početak sa mama i Papa kartama. Turn order ima vise smisla i bonusi na godišnjim dobima su super. Mislim da nudi vise taktiziranja. I extended board je izvrsna.

Sto se tiče ostatka dodataka iz Tuscany. Special workers su ok, buildings su nam tako tako.

Vise se zapravo i ne sjećam detalja jer od kad sam kupio Tuscany nismo nijednom vise igrali bez nje (zadnje dvije godine). Sjećam se da sam kupio Tuscany nakon 5-6igranja Viticulture i da nam je Tuscany popravio igru za onako (možda cu pretjerati) 50%


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 2):
dadoTeehee(R)
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

frastarc je napisao/la: 21 lip 2021, 23:59 Večeras igrali u 3 igrača:
https://boardgamegeek.com/boardgame/167 ... rming-mars I prvi put uključili https://boardgamegeek.com/boardgame/247 ... rs-prelude
Svugdje sam slušao (čitao) kako je ovo “must have” ekspanzija za TM. Znao sam da “start-upa” igru, Al moram priznati da sam poprilično razočaran ekspanzijom kao i ekipa za stolom. Jedino sto nam je doprinijela ekspanzija je nešto kraća partija (nismo stopali vrijeme al smo imali feel da smo je odigrali brže nego inače).
Ne kažem da je losa ekspanzija, ali meni je ovo daleko od “must have” ekspanzije. Usporedno s npr Viticulture Tuscany ekspanzijom koja je po meni must have za Viticulture. Popravi gameplay i nama je popravilo sve zamjerke koji smo imali na Viticulture EE.
Mi kada igramo TM obično igramo sa Prelude i Colonies i odaberemo mapu na kojoj ćemo igrati. Prelude je zgodan jer dobiješ više izbora na početku pa lakše kombiniraš sa početnih 10 karata. Sa Venusom više ne igramo, preskočili smo Turmoil. Ako se TM igra svega nekoliko puta godišnje, ni jedna ekspanzija nije must have. Meni je ekspanzija sa mapama više must have nego Prelude radi različitih milestoneova i rewardova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
Mago de Umago
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”