Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Je ak igras sa 2 spirita odjednom bude malo veca radna temperatura zbog planiranja i svih mogucih kombinacija
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/270109/iwari

slika

Odličan area majority, što ga više igramo sve nam je bolji. Ovo je već 4 reiplementacija ove igre, i ne znam koja je razlika od starijih verzija (China, Han i Web of Power) ali postavljanje šatora i totema te njihova zavisnost i način kod postavljanja i bodovanje na kraju je baš baš jako dobro odrađeno u ovoj igri. Također 4 mape koje imamo daju ogromnu varijabilnost i svaka mapa funkcionira na totlano drugačiji princip i praktički totalno promjeni način igranja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 3):
smurfORnotPapaverMago de Umago
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Bullet♥︎

Real time game, turnovi od 3 minute. Jako dobro simulira ovaj tip bullet hell igara. Ima 8 likova koji se stvarno jako razlikuju jedan od drugoga, znaci jako :D . Imaju drugacije abilitije i patterne i stvarno ima kompliciranih, pogotovo kad se uzme da je krug 3min, a ti trebaš slagat u glavi patterne i kalkulirati da si možda ne sjebeš drugi pattern itd.

Ugl. game počinje tako što u svojoj vrecici imate 10 bulleta random izvucenih iz glavne vrece. Kako ih izvlacite, ovisno o broju i boji tako oni 'padaju' tj. lete prema vama, ne smiju pasti skroz na dno jer u tom slucaju vam rade dmg(likovi imaju 2-4hp). Cilj vam je složiti pattern bulleta koji odgovara vašim patternima ajmo reci special potezima i s njima u biti uništavate metke koji lete prema vama i jednostavno ih dajete tj odbijate na igraca pored vas. Imate te ap pointove(ako uništite bullet s zvjezdicom dobijete nazad aap point) koje možete koristiti za povlacenje novih patterna, manupuliranje bulletima na ploci itd. (svaki lik se razlikuje u abilitijima koje ima, neki su slicni ili isti, neki skroz razliciti). Što više bulleta odbijete, to ce ih imati više vaš igrac s lijeve strane + broj koji svaki igrac vuce svake runde(4/5/6/7... ovisno o turnu). U slučaju da vam je nakon prolaska 3 minute ostalo nešto bulleta u vašoj vrecici, izvlačite ih i nadate se da vas neće ubiti xD

Skroz je simpta što je timer u biti muzika od 3min, ima više melodija pa daje više ugođaj za ovakav tip igre. Također postoje valjda 3-4 moda igranja, VS, Co-op protiv bosova itd. Igra bez obzira što je u biti ajmo reci simple dosta brain burny, i sigurno je teža nekome tko nije toliko vizualan tip igraća da si može predočiti. Postoji player elimination, no obzirom na turnove od 3 min, i to da sigurno neceš umrijeti u prvih par rundi, i ako dode to player eliminationa, necete morati cekati duže od cca 2 runde.

Npr ova Volkova s kojom sam igrao je dosta bazicna i svidjela mi se i dobro mi je išlo s njom. Kasnije sam igrao s jednom koja slaže patterne i onda u biti moraš zbrajati koji si broj dobio u patternu, i onda ako je rezultat 6-9 uništava 2 bulleta unutar patterna,rezultat 10-12 - 3 bulleta van patterna ili 13+ - 3 puleta unutarn patterna. Pa si može dodavati +1 na rezultat za 1 ap, i uzme to vremena, složi patter, pa racunaj kolko si dobio, ti je opce dosta jer mali brojevi su u biti loši za nju itd.
Srecom pa je frend uzeo ove deluxe drvene tokene, jer bilo bi preloše igrati s cardboard verzijom(igrali smo tako quacks i bilo nam je fakat loše).

slika
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
realukaMago de Umago
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Barrage, uvijek zanimljivo..slika

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 5):
Mago de UmagorealukatanelornPapaverTeehee(R)
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Key Flow

Mogu reci da nas je game oduševio. Pravila nisu teška, simultani card draft, 4 sezone (6/7/8/9 karata). Potrajao je ajmo reci prva partija u 3p oko 70-tak minuta. Setup je mrvicu duži obzirom da se ovisno o broju playera izbacuju prvo viška player karte, pa druge K karte.
Obzirom da smo svi igrali Keyflower dio pravila i ikonografija nam je svima poznata. Svaki potez ti je u biti dobar, nema wasted poteza, jer i ako dobijete karte od kojih ama baš nemate nikakve koristi, uvijek možete discardat kartu da dobijete Keyple token koji je defakto worker koji na kraju runde ili tijekom partije možete koristiti da aktivirate građevine.

Ima sličnosti game s Keyflower, ali opet toliko je različit od njega, jedan je auction game, ovo je čisti card draft, a opet dijele dovoljno sličnih mehanika vezano uz aktiviranje građevina u drugim selima(iako u Keyfloweru možete bilo koje, dok u Key Flowu možete ovisno o tome što vam meeple karta kaže, vašu, susjedne, samo jedan od susjeda...) i finalni scoring, te kako funkcionira micanje resursa, upgrejdanje građevina itd.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
realukatanelorn
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Bacili danas opet https://boardgamegeek.com/boardgame/281 ... te-formula

Zapravo u srijedu sam bacio s ovim frendom koji se tek navukao na bg. Do kraja mu nije bilo jasno sto radi. :lol: Iskreno ni meni nije bilo bas previse jasno, ali na kraju sam ga dobio 113:90.

I danas idemo opet odigrati dok nam je jos svjeze - i kako smo rasturili!! Na 4. kocki od 9 njih sam vec imao 6/7 philosopher's stonea popunjeno, a on tek 3/7. Prosli pu smo oboje do kraja rijesili tek 5/7. Ja sam imao jedno 7 experimenata rijesenih, a on tek 2. I onda je krenuo...otvorio je sve zivo i poceo rjesavati sve redom. Rijesili smo oboje po 12 experimenata. Na kraju sam kiksao na predzadnjem potezu sto me kostalo barem 12 bodova, mozda i kojeg boda vise.

Krajnji rezultat je bio 233-219 za njega. Nikad nisam izgubio s vecim gustom. :D

I dalje tvrdim da je ovo jedna jako podcijenjena igra. Genijalna! :bravo
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 3):
dadorealukaBojan1983
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

2 zanimljiva dana

https://boardgamegeek.com/boardgame/304 ... rians-wall

Kolko trakcova ova igra ima, jako dobar solo multiplayer. Kombinatorika na maksimum, nešto malo player interactiona u kojem se da i ponekad taktizirati koju karticu odabrati, a koju ponuditi protivniku. Sve te trake i mislim da oko 20-30ak simbola, koju su označeni savršeno jednostavno i nakon doslovno jednog odigranog kruga sve pohvataš što znači što. Prilažem sliku izgradnje Hadrianovog zida iz 122. godine (kolorizirano).

slika


https://boardgamegeek.com/boardgame/329465/red-rising

Probali Red Rising, jako napeta igra, barem sam takav dojam dobio kroz igru, cijelo vrijeme gledaš kako dobiti maksimum bodova od kartica koje ćeš si zadržati, ali u isto vrijeme i odigrati kartice iz ruke koje misliš da ti nisu previše bitne, pa je to vaganje kad i što i kako se dići na kojem tracku dosta zanimljivo. Iako nemaš previše kontrole kroz igru i čak ovo u 3 što smo probali je prekaotično jer ne znaš uopće što možeš očekivati na svojem sljedećem potezu pa dok igrač prije tebe ne završi nema smisla uopće planirati potez. Tako da ne znam uopće šta da si mislim o igri.

https://boardgamegeek.com/boardgame/316 ... alchemists

Probao i novu ekspanziju za Quackse, dodaju ovi Alchemisti da još lakše da ideš kroz igru i dobivaš još više bonusa svaki krug, uglavnom bolja ekspanzija od vještica. A i kad sam nabavio obe ekspanzije uzeo sam vremena napraviti i kutijice za resurse.

slika

https://boardgamegeek.com/boardgame/126 ... n-calendar

Igram ga rijetko, pa gubim često. Svejedno najbolja od svih navedenih u ovom postu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 10):
roverandomdadosadistikoDeniPapaverTeehee(R)CrazyBunnyGuykovacuBojan1983marge
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

slika

Troyes - kupljen i igran isti dan, rijetkost xD
Proučavao ga par dana i svidjelo mi se što vidim, nije razočarao! Definitivno ima opcije manipulacije kockama, malo može biti mean obzirom na mogučnost kupovanja kocaka od drugih, no isto tako, interaktivan je. Koliko sam čitao, u 2-3p je super, 4p možda malo previše kaosa. Nama je u 2p stvarno sjeo :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 7):
dadopriroda15Teehee(R)sadistikotanelornMago de Umagomarge
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/312 ... uins-arnak

Jučer ju 3 puta odigrali. Dobra je, al je daleko od odlične, sve to što ta igra pruža se može pronaći u ostalim igrama izvedeno na puno zanimljiviji način.
Jedina prednost je što je dosta brza i ima brze poteze.
Igrali smo ju u dvoje pa je jako velika prednost ako nešto kupiš (karticu i asistenta) pa se dugom igraču otvori jako dobra opcija, ponekad i duplo bolja od tvoje, koju imaš čak ponekad 2 poteza za uzeti jer drugi igrač potrošio resurse i uglavnom si ne može 2 poteza za redom priuštiti kupovanje kartica. I to govorim kao osoba koja je sva 3 puta pobjedila.
Uglavnom mislim da ova igra nije izdana od CGE-a, da nebi bilo toliko hypea, i da bi joj ocjena bila sigurno ispod 7.5 na bgg-u.
I 3 komponente jesu fancy ali igra je barem 15 eura preskupa za ono što nudi unutra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 4):
dadosmurfORnotsadistikotanelorn
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

realuka je napisao/la: 18 tra 2021, 11:11 https://boardgamegeek.com/boardgame/312 ... uins-arnak

Jučer ju 3 puta odigrali. Dobra je, al je daleko od odlične, sve to što ta igra pruža se može pronaći u ostalim igrama izvedeno na puno zanimljiviji način.
Jedina prednost je što je dosta brza i ima brze poteze.
Igrali smo ju u dvoje pa je jako velika prednost ako nešto kupiš (karticu i asistenta) pa se dugom igraču otvori jako dobra opcija, ponekad i duplo bolja od tvoje, koju imaš čak ponekad 2 poteza za uzeti jer drugi igrač potrošio resurse i uglavnom si ne može 2 poteza za redom priuštiti kupovanje kartica. I to govorim kao osoba koja je sva 3 puta pobjedila.
Uglavnom mislim da ova igra nije izdana od CGE-a, da nebi bilo toliko hypea, i da bi joj ocjena bila sigurno ispod 7.5 na bgg-u.
I 3 komponente jesu fancy ali igra je barem 15 eura preskupa za ono što nudi unutra.
Bio sam malo nahajpan u startu, no nakon par ovako sličnih recenzija + cijena igre, brzo sam se ohladio od želje da ju nabavljam. Meni je i dalje Tyrants of the Underdark jedan od boljih deck buildera + area control što sam igrao i dalje ga držim u kolekciji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
realuka
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”