Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bojan1983 »

Shich je napisao/la: 26 stu 2019, 19:43
Bojan1983 je napisao/la: 06 stu 2019, 00:17 Gdje ste nabavili ekspanziju? Ja cak do Essena potego pa nije bilo za kupit
https://boardgamegeek.com/thread/231962 ... xplanation
Upoznat sam sa situacijom, upravo to su mi objasnili na Essenu, zeznuli su prvi print run pa pozadine karte ne odgovara onima iz bazne igre i iako sam fizicki drzao expanziju u rukama, nije se mogla kupit

Bas zato mi nije jasno kako @marge vec ima kopiju, ipak su prodali 1st run onima koji su preorderali? sa greskom?
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Bojan1983 je napisao/la: 27 stu 2019, 01:33 Bas zato mi nije jasno kako @marge vec ima kopiju
kao što rekoh došlo mi s philiberta početkom studenog, a bio sam stavio preorder čim se bila pojavila ta mogućnost..
ali očito rijetki ju imaju jer je valjda CGE opozvao sve kopije čim su odlučili da nisu zadovoljni..
philibert je jak i često prvi ima neki naslov pa su valjda uspjeli poslat njih nekoliko prije opoziva..
meni ne smeta pozadina, nije neka bitna razlika, a tak i tak i da je 100% ista nijansa i sjaj, razlika bi se vidla obzirom da su bazne karte donekle pohabane, a ove iz ekspanzije nove novcate..
uglavnom, sva sreća da je stiglo jer čekali smo to godinama..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Bojan1983
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

slika

O.P. Arena

https://boardgamegeek.com/boardgame/186945/op-arena

Game je u neku ruku bio blind buy, više smo ga uzeli iz zajebancije, obzirom da nema gotovo nikakvog infoa o gejmu. Nakraju gejm je ispao jedan od zabavnijih gejmova što sam igrao :D

Plus je što se može igrati do 6p, pa je i u malo 'vecem' društvo viable.

Pravila su pisana dosta komično i jednostavna su, no bez obzira na to bilo je nekih situacija gdje zbilja nismo bili sigurni oko međusobnih interakcija raznih abilitija, ali ok, rješili smo to.

Uglavnom, u gejmu ima jedno 80tak raznih djudova(game terminologija), i svi su u biti nekako ok...znaci nađe se tu svega, od karate sausega, chicken bonea, laser sharka, biskupa, t-rexa itd. rofl

Svaki djude ima uglavnom svoj basic attack, neki pasivni abiliti,neki reaktivan abiliti, neki abiliti itd., nemaju svi sve. Game počinje tako što prva 3 playera moraju staviti 1-2 djuda(2 su max koji možete imati, ali to se može mjenjati ponekad ovisno kakve karaktere imate, te vam daju opciju steala npr, svatko u startu povuče 3 djuda), ostali playeri ne moraju u ovom trenu staviti ako ne žele.

Na početku turna možete diskardati nekog djuda ako želite, fora kod toga je ako vam je netko napravio dmg na njemu(svaki djude ugl ima 7hp-a, tolko dmg od pojedinog playera koji je na njemu, toliko bodova oni dobiju ako ste ga diskardali, ne dobijete bodove za svoj vlastiti dmg na svojem djudu)
Nakon toga na glas morate zvati djudove, i tu počevši od playera pokraj vas svatko može odigrati jednog djuda.
Nakon toga rolate svoj power die, te ovisno o rolu birate što cete. Obicno vaši abilitiji ili attackovi imaju neki broj od 1-6, i morate imati taj roll na kocki da ga aktivirate. Ako imate base attack 3, i dobijete 6 i dalje radite samo 3 dmg-a nekome.

E sada, fora je što druge palyere jedino možete pitati kako se zovu njihovi abilitiji, ali ne i što rade(što više igrate, bolje cete znati abilitije i lakše crushati njubove, kaže gejm rofl )
Svatko ima 3 reroll kjuba, pa ima mali luck mitigation.
Ako nemožete aktivirati ništa, uzimate jedan nerf ili shield token. S nerf tokenima doslovce drugima poništite njihove abilitije koje aktiviraju kockom, a shieldom onemogucavate da netko vašem djudu to isto napravi. Po turnu možete odigrati 1 token. AKo ste dobili 1, to je epic fail, te možete dobiti 2 tokena. Neki djudovi isto imaju opciju da umjesto napada povuku određen broj tokena.
Neki djudovi imaju abilitije da ovisno ako vam je finalni roll bio neki broj, aktivira se njihov abiliti(nekada samo neprijateljima, a nekada i vama, npr ako ste zarolali 1, a netko ima cave koji ima abiliti da ako vam je final roll 1, ubije vam tog djuda).

I u biti nakon što ste bacili power die, odabrali što radite, obicno napravite nekome ili više njih dmg, stavite vaše tokene na njih i tako se skupljaju bodovi. Kada netko umre, onaj koji je zadao kill, dobije 3 boda, onaj koji ima najviše wound tokena svojih na tom liku 2 boda, onaj sljedeci po broju wound tokena 1 bod. Vi možete dobiti 5 bodova ako ste zadali kill i imate najviše woudna na djudu npr.
Ima abilitija koji doslovce outright killaju nekoga.

Nakraju turna, možete diskardat djudove iz ruke, ako imate manje od 3 djuda u ruci, vučete do 3.

I to je u biti sukus gejma, zabava proizlazi iz toga što ima stvarno različitih kombinacija koje se stvarno čine OP, kako međusobno abilitiji vaših djudova interaktaju i sl. Ima par klasa djudova(human, mythical, animal...) te i oko toga ima interakcija. Čak i kad gubite nije dosadno.
Sve u svemu, jedan od boljih bujeva u zadnje vrijeme :) ..odigrali smo odmah 2 partije za redom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Kupio L.A.M.A

Dakle što mogu reći o igri...

Vrlo jednostavna pravila, par minuta objašnjenja i može se početi igrati. Skroz bazične komponente (kup kartica i hrpa žetona), umjetnost podsjeća na UNO. Cjenovnom vrlo prihvatljiva. Moguće su tek tri akcije na potezu (ako je odustajanje akcija :D) tako da igra brzo teče.

Prvih par krugova je meh, dok ne prokužiš strategiju. Ima sreće sa karticama koje dobiva, ali sve u svemu igra se svodi na proračunavanje protivnikovih poteza i rizika. Vrlo dobro, vrlo elegantno.

Ipak ne mogu igru zamisliti van niše ljetnih igara za plažu, bilo na ručniku, bilo u kafiću, gdje je dobra alternativa za UNO (premda me zanima flip verzija) pa mi nije baš najjasnije kako je igra bila nominirana za spiel des jahres. Jednostavno ima toliko zanimljivijih filera za igranje tijekom ostatka godine.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

UNO Flip

Uno je igra koja je, pretpostavljam, za većinu nas bila pojam zabavne kartaške igre, pogotovo ljeti, i naravno da je svaki kvart, svako selo imalo svoja kućna pravila. UNO je i dan danas dosta popularna igra među ljudima premda me živcira što jako ovisi o sreći, jer i da si najpametniji nema tu nikakve strategije. Radije bih igrao neku klasičnu igru poput remija, briškule, trešete, kifamena, tablića...

A opet, djeca vole UNO, (nažalost i većina odraslih koji nikako da izađu iz zone komfora premda im barem ja mogu ponuditi alternative u vidu drugih meni osobno daleko zabavnijih ali istodobno i smislenijih igara :( ) pa prihvaćam tu igru ako baš ne mogu ništa drugo uvaliti. Također djeca kada igraju sa drugom djecom, prije će uzeti UNO.

Ipak kupio sam UNO Flip, i moram priznati da je to zabavnija inačica. I dalje je to isti UNO, sa puno sreće, samo što su kartice dvostrane i tijekom partije se može odigravati prvo jedna, pa druga strana, a kako ti je vidljiva "poleđina" kartica drugih igrača, možete kalkulirati na kojoj strani igrati (ako ste u mogućnosti mijenjati stranu). Također specijalni efekti su drugačiji na svakoj strani. Na svjetlijoj strani imate sve efekte iz klasičnog UNO, uz neke modifikacije, +1 koji je u boji, a +4 ne postoji, dok na drugoj tamnijoj strani imate zločestije efekte, primjerice "svi prekaču krug", +5, "sljedeći igrač skuplja kartice iz kupa dok ne dođe do zadane boje".
Svi su se složili da im je sada običan UNO dosadan (bolje ikad nego nikad :roll: )

Uglavnom iako je ovaj UNO nešto zabavniji, i dalje radije igrao druge igre ali ne sumnjam da će ovo biti jedna od najigranijih igara, nažalost :facepalm
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

slika
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

...i kakva je?
Pričaj
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

Trebao bih odigrati još koju partiju, nisam još ni sva pravila polovio. Zasad prvi komentar može biti na tom tragu: igra je savršeno igriva i prije nego se polove sve mogućnosti. Bogata je istima, no temeljna mehanika je jednostavna, pa se odmah može početi sa igrom, a istraživanje raznih puteva će doći sa odigranim partijama, te bi rekao da je upravo to i jedna od glavnih ideja igre. Čini mi se da igra nudi malo više long-term strategije u odnosu na ad-hoc taktiku u usporedbi sa sličnim igrama. A igre koje sam probao sa kojim bih je usporedio su Agricola, Viticulture i Clans of caledonia. Ima igranja u sandboxu poput Clans, no tu je i imperativ plaćanja troškova nakon svake faze kao u Agricoli. U usporedbi sa Viticulture, sličan je dobar tematski flavour procesa proizvodnje, a različito je što ovdje nema skrivenih kartica koje usmjeravaju taktiku i donose obrate. U Brew crafters sve informacije su odmah na stolu (a u početni setup je uključena randomizacija).

No napišem detaljnije nakon još koje partije :)
Zasad sam probao samo solo, uz pomoć jednostavne neslužbene online autome.
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Pharaon. Izgubila se u moru hype stvari, ali zaista sjajna igra. Pogledajte.
slika

Paladins. Treba mi jos partija, ali mi je jasno što dnevno skace 30ak mjesta na BGG. Heavy je, puno pravila, ali toliko glatko ide i sve sto uradis ostavlja osjećaj napretka.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
dado
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

@Nuuq nema druge slike
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”