Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

kockica je napisao/la: 21 lis 2019, 12:58 Recka za osnovnu igru već postoji (ne nažalost i tema pa pišem ovdje).
Ja bih definitivno preferirao da je praksa da se osvrti, izvještaji sa partija i bilo kakvi komentari neke igre pišu u zasebnu temu te igre, radi lakšeg naknadnog pretraživanja, odnosno ako želim pročitati mišljenja o nekoj igri da ne moram otići u search pa pretraživati razne topice umjesto jednog matičnog.

Ja ću ubuduće tako: konkretnije teme ću u zasebne topice, ako ne nađem postojeći otvorit ću novi topic (bez obzira je li igra novijeg ili starijeg datuma), a u ovaj i slične ovakve topice samo kad nemam ništa više osim imena i slike. U ovom topicu se izgube osvrti koji mogu biti korisni i godinama nakon što su napisani.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
Stips
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Bojan1983 je napisao/la: 16 lis 2019, 16:39 @kockica, ovakvi postovi (barenpark & dungeon petz) zasluzuju svoju vlastitu temu...

Ponekad kad istrazujem neku igru bas trazim ovakve osvrte, a ovdje ce se izgubit na 50. stranici
Vukozec je napisao/la: 21 lis 2019, 15:24 Ja bih definitivno preferirao da je praksa da se osvrti, izvještaji sa partija i bilo kakvi komentari neke igre pišu u zasebnu temu te igre, radi lakšeg naknadnog pretraživanja, odnosno ako želim pročitati mišljenja o nekoj igri da ne moram otići u search pa pretraživati razne topice umjesto jednog matičnog.

Ja ću ubuduće tako: konkretnije teme ću u zasebne topice, ako ne nađem postojeći otvorit ću novi topic (bez obzira je li igra novijeg ili starijeg datuma), a u ovaj i slične ovakve topice samo kad nemam ništa više osim imena i slike. U ovom topicu se izgube osvrti koji mogu biti korisni i godinama nakon što su napisani.
Hajd, budem kasnije otvorio teme, pa ću samo kopirati postove, a mogao bih konačno i malo ih urediti za recke na glavnoj stranici.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
VukozecStips
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Brass: Birmingham, prvo igranje.

slika

Top 10 BGG heavy euro igra s temom industrijske revolucije.

Dosta sam se gubio u prvoj polovici, tzv. eri kanala, i često nisam shvaćao koji su mi najbolji potezi, ali sve mi je bolje sjelo u drugom dijelu igre i pred kraj sam počeo donositi smislene poteze, naravno malo prekasno. :)

Zanimljivo je da moraš dosta pratiti što protivnici rade, a pogotovo što žele napraviti i po toj zanimljivoj interakciji među igračima mi se čini da je ova igra različita od ostalih teških euro igara. Uglavnom želiš da ostali troše tvoje resurse, a pokušavaš rijetko trošiti njihove resurse.

Art i komponente su vrhunske, a ima ih nevjerojatno malo za ovakav tip igre. Jedino što je set-up pojedinačnih ploča dosta fiddly.

Mislim da igra ima veliki "learning curve" i veselim se probati ju još koji put.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 6):
kockicahrky000dadodlakarsadistikosmurfORnot
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

stavi, stavi mi soli na ranu. :-) Našao sam samo Lancashire, dok Birminghama nije više bilo, ili ga uopće nije bilo. Ali, doći će i on na red, kao i Cooper Island
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Everdell - probao kod frendova, game mi je zbilja sjeo...so cute :D . Ovako na prvu, mogu reci samo pohvale, ima lucka, ovisno o tome što se nalazi na marketu, možda vama baš ništa pametno, a nekome sjedne neki animal ili građevina ko budali šamar, ali bez obzira na to, ni u jendom trenu mi game nije bio loš, dapače, bilo je par trenova gdje me AP uhvatio pred kraj, gledanje što mi je najpametnije izgraditi, obzirom na 15 lokacija/životinjica limit. Nakon jedne odigrane partije odmah sam htio odigrati još jednu :D

Vidio sam komponente pearl ekspanzije, lol...zbilja masno naplačuju tih 50€ za to što se nalazi u kutiji, pogotovo u usporedbi s base gejmom. Ok, ekspanzije nisu nikad dobar deal u usporedbi s base gejmom, ali ovo je ono 30-40€ uvrh glave što vrijedi u odnosu na ono što je u kutiji...
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

upravo odigrasmo u troje Through the Ages: A New Story of Civilization s ekspanzijom New Leaders and Wonders i bilo je tolko napeto da niti ne znam kaj je igrala ekipa za susjednim stolom..
igrali smo varijantu u kojoj se svi stari vladari i čuda zamijene novima tak da nam je baš bilo zanimljivo popratiti kolko se novih mogućnosti otvara tokom igre..
uglavnom pobjednik je između ostalog pretrpil i poraz u ratu za kulturu, a onda mu je zadnji impact donio preokret i konačnu pobjedu..
završni rezultat bio je 220 - 216 - 193

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
kockicaPapaver
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bojan1983 »

Gdje ste nabavili ekspanziju? Ja cak do Essena potego pa nije bilo za kupit
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Bojan1983 je napisao/la:Gdje ste nabavili ekspanziju? Ja cak do Essena potego pa nije bilo za kupit
preorder s philiberta

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Bojan1983
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Letter Jam prvo igranje u šest igrača.

Svima nam se jako svidjela ova prilično originalna igra koja koristi mehaniku Hanabija - ne vidiš jedino svoju kartu i daješ hintove da ostali igrači pogode vlastite karte, ali umjesto boje i brojeva ovdje pogađaš slova koja imaš, a kao hintove daješ što duže ili kompleksnije riječi i to pomoću tokena jer riječ ne smiješ izgovoriti.

slika

Manje je stresna od Hanabija i nema elementa pamćenja pa mi je malo i draža igra.

Šest igrača je maksimalni, ali i optimalan broj igrača za najbolje uživanje u igri, barem nam se tako čini.

Zanimljivo je što smo probali igrati s riječima na hrvatskom iako je igra dizajnirana za engleske riječi, ali sve je funkcioniralo besprijekorno, jako pomaže joker slovo kojeg možeš koristiti.

Uglavnom preporuka za malo thinky party igru ako imate šest igrača, jedva ju čekam opet probati. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 3):
kockicaroverandomValsim
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Shich »

Bojan1983 je napisao/la: 06 stu 2019, 00:17 Gdje ste nabavili ekspanziju? Ja cak do Essena potego pa nije bilo za kupit
https://boardgamegeek.com/thread/231962 ... xplanation
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”