Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

thnx, sluzio sam iz videa da je light, ali bitno da bije razocaravajuca
sto se tice stalkanja, u potpisu ti pise da si ju igrao :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
dado
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

The Mind - zacudo, obzirom kada sam prvi put vidio game rekao, meh, people wanna play this? Ispada jako fun game, tko bi rekao...

When you dream - I just suck at this game,lol, ali je fun

5 tribes - dobar, nemam nikakvih zamjerki, osim što mi se neda cekati kada ljudi gledaju plocu i gledaju, i ja cekam i cekam...a sve se može toliko brzo promjeniti.

Betrayal Legacy - odigrali prve dvije misije, not bad at all, bilo je zbilja toliko dobrih tematskih momenata :D
juri006
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1576 puta
 pohvaljen: 579 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Zadnje igrali zena i ja Alhambra Netherlands Card Game. Igra je za dva igraca i nije komplicirana ali bude zanimljivo. :thumbs

U zadnjoj partiji sam ja imao vise bodova u prvom krugu (kada se dijeli najmanje bodova), dok smo u iduca dva kruga imali isti broj bodova, sto mi je nevjerovatno. szbunjen

Uglavnom ja sam pobjedio :D (samo da zena ne vidi da se hvalim tu na forumu sbatine )
Zadnja izmjena: juri006, dana/u 08 ruj 2020, 16:58, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

Igrali smo u troje novu igru Nemesis, tj. neslužbeni Alien the Boardgame: https://boardgamegeek.com/boardgame/167355/nemesis
Izdavač nema prava na originalnu licencu, pa nema Ripley i ostalih, al je recimo starting player marker Space Cat (hint na Newta), Intruderi nemaju kiselinu nego slime i brdo drugih referenci. Igrali smo PvP, tj. semi-coop u kojem se svi zajedno borimo protiv Intrudera (Aliena), ali svako ima skriveni cilj za pobjedu. Odlična je fora kad Alieni eliminiraju igrača, on preuzme njihovu ulogu umjesto automatike. Taj igrač ne može pobijediti, al može dati sve od sebe da nitko drugi ne pobijedi :D rofl
Fora igra, za preporučit. Bit će fora isprobat čisti coop, zaigrati kampanju, proširenja.
slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
juri006Shich
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Prošli vikend smo žena i ja odigrali dvije partije Auztralie. Nakon prijašnjih poraza gdje bismo dočekali kraj igre, ali ostalo bi previše otkrivenih i neotkrivenih neprijatelja na ploči koji se boduju za Drevne, čak i dvostruko za one neotkrivene, pa bi u konačnici imali daleko više bodova od nas, ovaj put sam odlučio ići jako agresivno. Brzo sam se širio u unutrašnjost i odmah napadao neprijatelje na putu. To je odmah nagnalo i ženu na svom dijelu mape da bude agresivnija, ali prvog neprijatelja kojeg je otkrila bio je Shoggoth, koji i nije bio posebno jak, ali sreća na borbenim karticama se nije odvijala povoljno za moju ženu pa je bila prisiljena na povlačenje. Kada su se konačno aktivirali Drevni kao treći igrač, pokrenuli su Shoggotha koji se odmah našao kraj ženine luke i bitka se morala odviti do konačnog poraza jedne ili druge strane. Oboje smo ostali šokirani ženinim porazom a igra je završila nakon niti pol sata, pa se nismo ni trudili bodovati tako da smo krenuli opet.

Auztralia - drugi put
Ovaj put je početni razmještaj neprijatelja i resursa bio puno nepovoljniji za nas. Naime kada morate postaviti neprijatelja na neki hex, stavljate ga one razine kako je naznačeno na samom hexu. Tako su neprijatelji 1. razine (uvjetno rečeno lakše kad su onako ponižavajuće porazili moju ženu u prethodnoj partiji) smješteni bliže obali, pa slijede neprijatelji 2., i još dalje u unutrašnjosti Australije neprijatelji 3., najteže razine. Ali postoji caka ako početne pločice, koje određuju kako ćete razmjestiti pojedine resurse i neprijatelje, nalažu da postavite pločicu neprijatelja na hex gdje se već nalazi jedna takva pločica (postavljena od strane druge početne pločice), onda morate dignuti razinu neprijatelja, i tako prije nego smo krenuli, praktički na samom ulazu u unutrašnjost Australije postojale su dvije pločice neprijatelja 3. razine, a i inače ih je bila hrpa po cijeloj ploči.

I opet smo krenuli žena i ja krenuli agresivno, čak smo uspješno skidali skalpove neprijateljima, ali kada se marker Drevnih pokrenuo na vremenskoj traci, prvo što je napravio je da je otkrio jednu takvu pločicu neprijatelja 3. razine i naravno da je to bio Ctulhu glavom i kracima, koji se odmah počeo primicati luci moje žene. Kada je došao u domet mojih jedinica, pokušao sam ga ozlijediti, ali na istom hexu postojala je i horda zombija, pa su mi oboje zadali tako brutalne povrede, da sam nakon tek tri povučene borbene kartice koje određuju tijek borbe bio prisiljen na povlačenje a da nisam zadao nikakve štete neprijatelju. Inače znamo u jednoj borbi povući i preko 10-ak kartica.

Marker Drevnih se svega dva puta pomaknuo na vremenskoj traci, a gospodin Ctulhu je već ulazio u ženinu luku i otpuhao nove Australce sa svog teritorija. Ovaj put je igra potrajal 40-ak minuta, i prestali smo tražiti novu sreću pa smo se okrenuli Terraforming Marsu.

Auztralia - nakon tjedan dana
Tjedan dana kasnije slijedio je popravni za Auztraliju. I opet smo se agresivno širili i napadali, spremno žrtvujući pješake. Već odmah na početku samo poprijeko gledao žena koja je uspjela meni ispred nosa novačiti likove koji su joj toliko digli borbenu moć i davali joj tolike prednosti u samim bitkama, tako da se odmah mogla suvereno kretala po Australiji dok sam ja tek počeo graditi vojsku. I dok je žena s lakoćom poražavala neprijatelje, ja sam pak bio baksuz, pa sam bezveze potrošio vrijeme za slanje ekspedicija koji bi otkrila tek neke pitome klokane, ili sam otkrivao neprijatelje gdje me sreća na karticama toliko loše išla. da bih se morao povući prije zadavanja konačnog udarca.

Nekako je išlo, ali ženi je defintivno išlo bolje čak je izgradila i neke farme ali ja se nisam usudio dok sam bio okružen neprijateljima. A tada se na ploči otkrio hram, portal koji spaja našu i dimenziju Drevnih. Takve portale je teško rušiti jer s lakoćom ruše sanity napadača. Jedina olakotna okolnost je što oni ostaju na hexu gdje se nalaze, ali znaju biti zaribani zbog nečeg drugog...

Dok sam se ja mučio s Shoggothima i zombijima na svojoj strani mape, žena se razmišljala da li da napadne hram, ali na kraju se odlučila izgraditi još pruga i tu je došlo do novog vrhunca.. Kada se nakon ženinog poteza pomaknuo marker Drevnih, prvo je otkrio događaj, koji, ako postoji otkriven hram, priziva neprijatelje 3. razine iz dimenzije Drevnih, tj. uzmete jednu od pločica koje se nisu iskoristile u igri i otkrivenu je postavite na mjesto hrama. Naravno da je to bio Ctulhu... (treba li ponoviti da postoji samo jedna pločica Ctulhua?)

Ctulhu je krenuo prema ženinoj farmi koja se nalazila na pol puta između moje i ženine luke. Odahnuo sam kad je nakon razaranja farme krenuo prema ženinoj luci, ali onda sam shvatio da žena ima dobre šanse da ga porazi, dok se ja mučim sa hordama koji me opsjedaju na mojoj strani mape, i da bi žena nakon toga mogla na izgraditi farme i dobiti vrijedne bodove kojima će steći znatnu prednost, pa sam odigrao pizdunski.

Regrutirao sam jedan karakter čiju sam sposobnost odmah aktivirao, a on otkriva do dvije pločice neprijatelja i pritom dobijem dva boda. Odmah sam otkrio pločice neprijatelja 3. razine na ženinoj strani mape, pa su se i otkriveni zombiji počeli brzo kretati prema ženinoj luci s jedne, a Ctulhu s druge strane mape, tako da je žena morala trošiti vrijeme u preventivnim napadima prije negoli ovi stignu do nje.

Ipak pomalo sam posumnjao u svoj plan kada su zombiji i Ctulhu istodobno napali luku, ali nakon serije bitaka gdje su zombiji uglavnom bili statisti, žena ih je uspjela poraziti, ali ostala je toliko oslabljena, da je morala trošiti vrijeme i zlato na pojačanje, jer je odmah do luke imala novu jaku hordu zombija , a nijedna jedinica koja je ostala iz prethodne bitke nije posebno učinkovita u borbi protiv istih. Menis su se pak približili lojalisti ali umjesto da ih susretnem, odlučio sam da ću ih radije pustiti neka uđu u luku gdje ću ih dočekati, pa sam utrošio vrijeme da rudarim vrijedne resurse i regrutiram lik koji mi daje dodatne bodove na moje farme premda nisam imao dosad nijednu izgrađenu u igri.

Tada se desio zadnji vrhunac igre, kada je marker Drevnih istodobno doveo zombije u ženinu, a lojaliste u moju luku, ali smo ih bez problema potaracali, i izuzev spomenutog hrama, više nije ostao nijedan neprijatelj na mapi, pa smo se žena i ja brzo krenuli u skupljanje zadnjih bodova te smo krenuli u masovnu izgradnju farmi do završetka igre gdje sam bio uspješniji. S obzirom na to koliko je neprijatelja porazila moja žena računao sam da će žena tu ostvariti vrijedan broj bodova (skoro 40-ak), ali svejedno sam bio zadovoljan što je pobjedila ispred mene za svega 2 boda. Još se ženi potrefilo da je za sam kraj regrutirala ženu koja može obnoviti do dvije opustošene farme, pa je taman tu stekla završnu prednost preda mnom. Drevni su pak bodovali samo onaj hram.

Bilo je dosta napeto, i zadovoljni smo završili večer sa saznanjem da je ipak moguće, uz možda malo sreće, poraziti Drevne.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 4):
dlakarstokaStipspriroda15
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Stips »

Stipsonov je napisao/la: 07 sij 2019, 11:17 S tim da ove brojke su zbilja velike. Kad stignete napumpati tolike partije? cca 600 partija, neka je 40 min partija (jer u prosjeku bih rekao kako filleri pojedu kapitalne igre po broju partija) - to je cca 400h.
Ej, jel ubrajate i digitalne igre?

Ne mislim na 'mesnate' igre, njih naravno da ću ubrojiti.
Mislim na sve one brzinske Onitame, Onirime, Neuroshima Hexove i slično? Bilježi li se i to kao partija?
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la roverandom »

Nikad ne loggam digitalne igre. No nije ni da ih igram. Jedino sam na mobu TtA i onirim i na kompu ganz schon clever igrao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
Papaver
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Gordan »

Stipsonov je napisao/la: 07 vel 2019, 12:21 Ne mislim na 'mesnate' igre, njih naravno da ću ubrojiti.
Mislim na sve one brzinske Onitame, Onirime, Neuroshima Hexove i slično? Bilježi li se i to kao partija?
Say whay? :shock: Ako se ne uvede timer, Neuroshimu možeš mozgat do preksutra tražeći optimalne poteze.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

roverandom je napisao/la: 07 vel 2019, 14:30 Nikad ne loggam digitalne igre. No nije ni da ih igram. Jedino sam na mobu TtA i onirim i na kompu ganz schon clever igrao.
Imam majicu na kojoj piše fuck digital, go analog. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
kockica
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Stips »

Gordan je napisao/la: 07 vel 2019, 14:53
Stipsonov je napisao/la: 07 vel 2019, 12:21 Ne mislim na 'mesnate' igre, njih naravno da ću ubrojiti.
Mislim na sve one brzinske Onitame, Onirime, Neuroshima Hexove i slično? Bilježi li se i to kao partija?
Say whay? :shock: Ako se ne uvede timer, Neuroshimu možeš mozgat do preksutra tražeći optimalne poteze.
Nitpicking. Neuroshima Hex je odlična igra, i slažem se.
Ali daj pogledaj malo smisao pitanja prije nego se tako šokiraš. Apsolutno svega možeš odigrati brzinsku partiju prije spavanja.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”