Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

marge je napisao/la:
Nuuq je napisao/la: 06 vel 2018, 23:16 Ja ću krenuti sa današnjim Tikal.
Drugo se čekalo da dođe na stol i konačno jeste danas. Kakva igra!!! Nekako je nakon nje jasan pojam Classic.
uff, jedva čekam da i to onda oprobam..
Tigris & Euphrat me bio baš oduševio kad smo ga konačno zaigrali..
T&E je, također, fantastičan. Treba se vratiti tim starim (starijim) igrama...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
kockica
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

trebalo bi da, češće igrat te klasike, jer stvarno oduševljavaju mehanikama i igrivošću..
znači tigris & euphrat 2-4p (1997.), el grande 5p (1995.), princess of florence 5p (2000.), puerto rico 3-4p (2003.), power grid 2-6p (2004.), goa 4p (2004.) sve redom odlične igre, samo im treba dati šansu.. a sad već i imperial 3-6p (2006.), twilight struggle 2p (2005.) te brass 4p (2007.) mogu proć pod "stare" igre..
ali šta ćeš kad mlađarija voli šareno i onda popljulje klasik jer kao nije im vizualno privlačan..
a i nedavno netko tu na forumu reče kako u današnje vrijeme kupiš igru i ne stigneš ju ni zaigrat kak spada jer eto uskoro opet stiže neki novi šareni artikl..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
priroda15Satarash
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Stips »

Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
marge
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la priroda15 »

Obzirom na trenutnu životnu situaciju, u zadnje vrijeme sam uglavnom osuđen na solo igranje, pa sam nedavno nabavio Castles of Burgundy: Card game i mogu reći da je odlična u solo varijanti. Igram ju skoro svako veče unazad desetak dana. U uputstvima postoje pravila za solo igru ali na BGG-u postoji nekoliko unofficial varijanti pravila od kojih sam jednu isprobao i puno mi je bolja od varijante koja dolazi u uputstvima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
grof
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

priroda15 je napisao/la: 07 vel 2018, 11:29 Obzirom na trenutnu životnu situaciju, u zadnje vrijeme sam uglavnom osuđen na solo igranje, pa sam nedavno nabavio Castles of Burgundy: Card game i mogu reći da je odlična u solo varijanti.
CoB:CD je meni pravi mali dragulj. Toliko CoB osjećaja u brzoj kartaškoj igri. Odličan omjer uloženog-dobivenog. Nisam igrao solo, ali u paru jesam i odlično funkcionira, kao i u tri.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
priroda15
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la joezg »

marge je napisao/la: 07 vel 2018, 09:47 trebalo bi da, češće igrat te klasike, jer stvarno oduševljavaju mehanikama i igrivošću..
znači tigris & euphrat 2-4p (1997.), el grande 5p (1995.), princess of florence 5p (2000.), puerto rico 3-4p (2003.), power grid 2-6p (2004.), goa 4p (2004.) sve redom odlične igre, samo im treba dati šansu.. a sad već i imperial 3-6p (2006.), twilight struggle 2p (2005.) te brass 4p (2007.) mogu proć pod "stare" igre..
ali šta ćeš kad mlađarija voli šareno i onda popljulje klasik jer kao nije im vizualno privlačan..
a i nedavno netko tu na forumu reče kako u današnje vrijeme kupiš igru i ne stigneš ju ni zaigrat kak spada jer eto uskoro opet stiže neki novi šareni artikl..
Da ne zaboravimo još nekoliko klasika od Alee: Traders of Genoa 2-5p (2001), Amun-re 3-5p (2003) i Ra 2-5p (1999).
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la priroda15 »

joezg je napisao/la: 09 vel 2018, 09:31
marge je napisao/la: 07 vel 2018, 09:47 trebalo bi da, češće igrat te klasike, jer stvarno oduševljavaju mehanikama i igrivošću..
znači tigris & euphrat 2-4p (1997.), el grande 5p (1995.), princess of florence 5p (2000.), puerto rico 3-4p (2003.), power grid 2-6p (2004.), goa 4p (2004.) sve redom odlične igre, samo im treba dati šansu.. a sad već i imperial 3-6p (2006.), twilight struggle 2p (2005.) te brass 4p (2007.) mogu proć pod "stare" igre..
ali šta ćeš kad mlađarija voli šareno i onda popljulje klasik jer kao nije im vizualno privlačan..
a i nedavno netko tu na forumu reče kako u današnje vrijeme kupiš igru i ne stigneš ju ni zaigrat kak spada jer eto uskoro opet stiže neki novi šareni artikl..
Da ne zaboravimo još nekoliko klasika od Alee: Traders of Genoa 2-5p (2001), Amun-re 3-5p (2003) i Ra 2-5p (1999).
Joj Ra je odlična igra. Ja sam je davno igrao s jednom ekipom toliko da smo jednostavno potrošili igru. Pločice su se izlizale toliko da se više nije moglo igrati :D
slika
Avatar
munja
Reactions:
Postovi: 8
Pridružen/a: 10 vel 2016, 15:15
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la munja »

u zadnjih mjesec dana sam odigrao 5-6 partija Twilight Strugglea, prije toga duga suša jer nisam imao društvo. Prije par godina dok mi je ekipa bila na okupu prašio se Battlestar Galactica, Puerto Rico i Game of Thrones. Nabavio Dead of Winter Crossroads, odigrali dva puta u godini dana #geektragedies ;)
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la gErMAligni »

Trenutno se najviše igra u dva igrača Dice Throne, Tiny Epic Galaxies, 7 Wonders Duel (koji dođe kao light uvod u nešto duže i onda se odigra 7 partija i ne igra ništa teže). Također uvijek ciljamo za vikende kada se ne igra nešto u više odigrati Spirit Island, ali nekako prerijetko pogađa stol zbog težine i umora koji zavlada nakon euforije pobijede/poraza.

U 4 igrača nam je trenutni hit Ghost Stories koji je dosta zabavan (osim za crvenog xD), Pandemic Iberia nam je drugi izbor no sve rijeđe. Nadam se slijedeći put nagovorit ekipu da probamo Cockroach Poker (napravljen od dva šila karata za belu) :D


Dice Throne - Toplo preporučam! Igrao samo u dva igrača dosada, ali oko 50ak partija i moram reći da je igra jako tečna i zabavna! Možda se čini da je jednostavno i na sreću, ali bome ima strategije kad se malo zagrebe ispod površine! Ako se neki lik učini slab u nekom matchupu... Znači da nije dobro odigran! :)

Tiny Epic Galaxies - Nevjerovatno elegantan mali dice engine koji ima nenormalan replay! Jedina, ali stvarno mala zamjerka je što najveći planeti imaju najbolje sposobnosti. Mislim da kad bi se obrnuli abilityi 1vp planetima i 7vp planetima da bi igra bila još bolja!
(za one koji su igrali - Mislim da bi imalo više smisla uzimati male planete koji za 3 kockice daju 1vp i davalo bi manje prednosti onima koji uspiju uzeti 7vp mrcinu sa 6 kockica)

7 Wonder Duel - Svi znate, koji neznaju... Igra je remek djelo i najbolji 2p game. Uvijek nas ponese, prezasićenost se ispere za 2-3 tjedna i opet loži dugo :D

Spirit Island - Definitivno odlična igra, no nije za uvijek :D

I svečani spomen Ethnosu koji mi je odličan u 3+ igrača no svi me popljuju kad probaju, pa se ni ne igra... -_-
Ovi su korisnici zahvalili autoru gErMAligni za post (ukupno 3):
dlakarkockicajuri006
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Jučer sam s ekipom igrača iz MC-a zaigrao jako zgodnu Sagradu.
Zgodna Dice Drafting/set collection igra s mnoštvo raznobojnih kockica koje se slažu u određene patterne.
https://boardgamegeek.com/boardgame/199561/sagrada
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”