Carina i naručivanje van EU

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 77 puta

Re: Carina i naručivanje van EU

Post Postao/la madcow1982 »

Znam da je long shot ali mislim da na taj nacin moze samo profitirati,ponekad treba riskirati i probati...
Why so serious
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Carina i naručivanje van EU

Post Postao/la icarusST »

ma taj novi zakon na razini EU mozda ide dogodine, nije ni to sigurno, to je tek ka prijedlog doslo.... razumin ja to donekle jer su ljudima prolazili bez poreza mobiteli i tableti a da nisu ni lipe placali, tako da ce mozda ljude natirat da podržavaju lokalne dućane, a sta se tice ''gifta'', to nie nikad postojalo u nasem zakonu, kontaj 160 KN, oni znaju zaustavit i nesto od 100 kuna pa moras dokazat da je manje od 160 KN, znam da na knjige van EU naplacuju nesto manje kad je preko 160 nego na ostale stvari, cca 5 posto cini mi se, iako knjige prođu bez icega najcesce, sve u svemu to je srića moze ti proc nesto od 200 eura a moze zapet nesto od 30 eura
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Carina i naručivanje van EU

Post Postao/la Satarash »

I ja sam tako čuo, tek od iduće godine možda.
A iskustva su kao i kod ostalih, ocarine mi paket od 180kn jer je bio ogroman, a onaj od 500kn prođe bez problema.
Sve ovisi koliko si sretan. :D
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Carina i naručivanje van EU

Post Postao/la Valsim »

Btw. kolko se i kako carini? To ide prema veličini paketa, težini?
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Carina i naručivanje van EU

Post Postao/la smurfORnot »

Nema pravila...ali zbilja nema...blind luck. Naravno treba se vodit nekom zdravom logikom i ne ocekivat da ce paket od 5kila proci neopazeno.
Nekog ce posrati i zaustavit ce mu paketic velicine kutije za mob i to ici carinit a nekome ce paket veci od prosjecnog boardgejma proci bez beda. Cak i po tezini nema pravila, jer eto, pri narucivanju modela nekima prolazili veci i tezi paketi ko dobar dan, a nekima su duplo manji zapeli...
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Carina i naručivanje van EU

Post Postao/la Nuuq »

smurfORnot je napisao/la:Nema pravila...ali zbilja nema...blind luck. Naravno treba se vodit nekom zdravom logikom i ne ocekivat da ce paket od 5kila proci neopazeno.
Nekog ce posrati i zaustavit ce mu paketic velicine kutije za mob i to ici carinit a nekome ce paket veci od prosjecnog boardgejma proci bez beda. Cak i po tezini nema pravila, jer eto, pri narucivanju modela nekima prolazili veci i tezi paketi ko dobar dan, a nekima su duplo manji zapeli...
Ma kako vi imate te probleme? Jasno mi je za nas, ali vi ste u EU. To kada je pošiljka iz usa?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Carina i naručivanje van EU

Post Postao/la smurfORnot »

Pa mislim da se ovdje i raspravlja o carinjenju pošiljaka van EU :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Killa
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Carina i naručivanje van EU

Post Postao/la Valsim »

@Nuuq
Da kod nas ti i dalje carine ako dolazi izvan EU.

@smurfORnot
Zapravo paket nije tolko težak koliko velik. Ne znam koliko bi npr. neku igru prosječne veličine ocarinili, pa onda recimo kutiju veličine Twilight Imperium.
Btw. kada se uopće plaća carina, prilikom preuzimanja pošiljke?
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Carina i naručivanje van EU

Post Postao/la smurfORnot »

Nema veze velicina kutije s carinom. Sve ovisi o cijeni sadrzaja kutije+ postarina.
Kolko sam.vidio, ako im zapne tvoj paket za oko, posalju ti pismo da im dostavis racun za to sto je u paketu i potpises izjavu o vrijednisti paketa. Ja im posaljem to na mail, oni obracunaju i onda kad u svojoj posti podizes paket ti naplate pdv,carinu?(ovisi da li ide carina na robu sto si narucio) i naravno sebi zaracunaju te troskove sto su ti sve to naplatili, iskreno se ne sjecam kolko tocno(50tak kn ovak iz glave po sjecanju).

Ako je paket osloboden placanja jer je do 22e, svejedno moras platit cca 10kn to sto su ti poslali pismo da im posaljes racun paketa.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Carina i naručivanje van EU

Post Postao/la sadistiko »

velim ja, HT pljačkaši kakvih nema.
Daj si zamisli koliko dnevno paketa iz Kine dolazi u HR i oni naplate po 4,5kn na 90% toga. To je ogromna lova, a kladim se da ne ide niki K u državni proračun (kao ne plaćamo PDV i što ti ja znam).
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”