Preskočene lekcije

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Preskočene lekcije

Post Postao/la dlakar »

Ma ja sam da se sve u životu proba...i to dvaput...:)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
sadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Preskočene lekcije

Post Postao/la marge »

Goa, biser iz davnina (2004.) kojeg jučer konačno zaigrah i nimalo ne požalih
osaka
Reactions:
Postovi: 35
Pridružen/a: 16 lip 2017, 14:47
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Preskočene lekcije

Post Postao/la osaka »

Evo da pridonesem i ja raspravi. Prije nego što napišem moja iskustva - obožavam eurogame-ove kao i igre gdje se čovjek može pošteno nasmijati, ne volim / ne zanima me wargame, ne podnosim social deduction mehaniku, a po težini većina igara se nalazi između 2.5 i 3.5 (po BGG-ovoj ljestvici težini), s time da što bliže 3.00 tim u pravilu ljepše legne.

Carcassonne - odličan gateway, ako više ne igraš probaj ubaciti ekspanzije 1 i 2, baš podižu igru, bez ekspanzija relativno brzo dosadi

Ticket to Ride - igra koja me stvarno uvela u hobi; što bi se reklo "udica", s time da je Europe infinitivno bolji od USA. Ako ti se svidi Europe uzmeš 1912 ekspanziju nakon nekog vremena. Odigrao sam Europe preko 70 puta (uključujući ekspanziju). Čak i sad ako ga netko predloži ga rado odigram, samo ne više toliko često.

Catan - odigrao jednom, svidio mi se, ali stvarno bi trebao još par puta da mogu bilo kakvu preporuku davati

Fluxx (imam Star F., a isto su dobri Batman F. i Pirate F.) - igra totalnog kaosa u kojoj se možeš od srca nasmijati. Znam da izgleda kao hrpa teksta ali već nakon dvije igre (cca 20min po igri) znaš skoro sve kartice napamet.

Race for the Galaxy - igrao više puta, fora mi je igra iako mislim da ima boljih izbora za kupovinu

Pandemic - odigrao par puta, bilo ok, ne osjećam potrebu da ponovno zaigram

Nešto novije igre:
----------------------
Stone Age - i dalje mi je dobra, ekspanzija navodno podiže igru na više "gamerski" nivo

Troyes - genijalan

Novije od toga ne bi išao, da se ne udaljavam od teme.

Pozdrav
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”