Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kockica »

Nismo ni mi ispijeni asketi. :) Žena i ja definitivno imamo plaće nešto veće od prosjeka, srećom smo riješili kredita za stan, ali opet, imamo troje djece s kojima životni troškovi rastu :) Definitivno pomaže što imamo besplatne udžbenike, potporu za 3. dijete, što živimo u Zg gdje nam je sve nadohvat.

S druge strane bio bih đubre ako bih nauštrb djece kupovao igre. Hranu ne kupujem na akciji, vodimo se time da hrana može biti lijek ali i otrov, a ako bih u tome i ušparao na sebi, ne bih sigurno na djeci.

Modno sam neosviješten pa nemam previše izdataka na svojoj odjeći, ali opet trebaš odijevati djecu koja rastu ko biljke iz vode.

Živim na dvije lokacije što dodatno poskupljuje troškove života, kao i troškove za auto. Da ne kažem za dosadne troškove kad se nešto pokvari i moraš kupovati novo i sl. Želimo također konzumirati i kulturu i zabavu, pa si priuštimo kazališne predstave, kino, izložbe, dvaput godišnje putovanja za koja znamo uloviti dobre cijene preko crnog jajeta, i sl.

Što se tiče igara, ispada da smo početnici, imamo ih 20 , ne računajući dječje čiji udio sad pomalo raste. A opet skoro svaka igra mi ima sve moguće manje i veće ekspanzije (favorit je Carcassonne - 19!!, pa onda Race i Cyclades 5, itd. ), s jedne strane jer sam completionist, s druge strane netko je spominjao da bi radije nabavljao nove igre umjesto proširenja za postojeće igre što ima smisla, ali kada nemaš puno životnog prostora uz troje djece, sve utrpaš u istu kutiju sa baznom igrom a uspješna proširenja mogu ponuditi drugačija iskustva sa postojećom igrom, u nekim slučajevima kao da u istoj kutiji držiš 2 ili 3 različite igre.

Primjećujem kako su neke igre koje imam danas nešto skuplje nego kada sam ih nabavio, pa sam imao sreće sa početkom ulaska u hobi, zatim su se nabavljale neke igre preko oglasa, akcija, a realno su organizirane grupne narudžbe itekako pomogle. Pomaže i kada skužiš da li se tvoji afiniteti poklope a afinitetima nekih drugih ljudi koji su ti onda mjerodavni za preporuke.

Nakon otprilike prvih godinu i pol hobija, skužio sam da sam se dosta zaletio, razumljivo jer smo se ipak tražili u ovom hobiju da vidimo koji su nam uopće afiniteti i realno bih mogao broj igara dodatno spustiti na 10 (ipak živim na dvije lokacije zbog posla pa nemamo baš toliko vremena za igre), zato si i ne povećavam kolekciju, već je pomalo počinjem i smanjivati. Tako su neke igre suvišne jer neke igre su dobre ali jednostavno ne sjedaju dobro udvoje a zbog više razloga nismo uspjeli utemeljiti čvršće zajednice od više igrača, zatim smo neke prerasli (takvih mi nije žao što smo ih nabavili, bile su nam dobra stepenica), neke nam nikad nisu nisu sjele, a neke su nam dobre, ali jednostavno imamo i bolje. Da mogu početi ispočetka, definitivno bih neke odluke drugačije donio. Pomalo ću se riješavati drugih naslova, a sigurno će dolaziti nove igre, ali po Nuuqovom principu - kad dolazi nešto novo, izleti staro. Zato mi je skroz simpatično ovaj što u Vinkovcima traži društvo a ima svega dvoje probrane igre. :thumbs
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la marge »

kockica, mislim da vama jos fali twilight struggle, jel?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kockica »

Ma bih ja, ali ženu nimalo ne privlači :-)
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la marge »

nije ni mene, godinama odbijah svaku pomisao na tu igru, ali onda jednom bila na akciji na 365games jos kad je postarina bila 1 funtu, pa je opet stajala neotvorna jedno vrijeme, ali onda kad je jednom krenulo, ludilo ne prestaje..
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1242
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1188 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Antomon »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 3):
dadoValsimicarusST
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la icarusST »

poslali dvi iste... treba je doc jos Incursion

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru icarusST za post:
dado
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Gordan »

icarusST je napisao/la: 06 stu 2017, 17:54 poslali dvi iste... treba je doc jos Incursion

slika
:facepalm ko je to zajeba?
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la icarusST »

Gordan je napisao/la: 06 stu 2017, 22:25
icarusST je napisao/la: 06 stu 2017, 17:54 poslali dvi iste... treba je doc jos Incursion

:facepalm ko je to zajeba?
BD je kriv.... a evo jbg prvi put a masu u njih uzimam knjige
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kockica »

Zasto ne trazis zamjenu na njihov trosak?
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la icarusST »

kockica je napisao/la: 07 stu 2017, 11:01 Zasto ne trazis zamjenu na njihov trosak?
ma nie mi se dalo sad zafrkavat... nekoce kupit sa foruma pa cu ponovo narucit
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”