Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Lourdin
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 209 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Lourdin »

Ako je uspio uhvatiti i ekspanziju, to bi bilo malo čudo :)

Sent from my F8331 using Tapatalk

Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la stoka »

naručio upravo brotherhood and unity o ratu u bosni. jel uzeo to iko od vas i mislite li uzimati?uskoro će i vassal mod.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4959
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Lourdin je napisao/la: 25 kol 2020, 09:43 Ako je uspio uhvatiti i ekspanziju, to bi bilo malo čudo :)

Sent from my F8331 using Tapatalk
Pa ne mora biti, nekad prije je neko ovdje prodavao igru + exp. Molio sam da meni proda samo exp ali nisam uspio.
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3123
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2296 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

sadistiko je napisao/la: 24 kol 2020, 23:56 opa, jesi uzeo sa expanzijom ili bez?
Nisam, bila je samo bazna igra. Znam da je ekspanzija must have ali je praktički nemoguće doći do nje. Pa osim ako se nema ništa protiv plaćanja neke sumanute cijene.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Stips »

stoka je napisao/la: 25 kol 2020, 15:04 naručio upravo brotherhood and unity o ratu u bosni. jel uzeo to iko od vas i mislite li uzimati?uskoro će i vassal mod.
Najednom pojavi se lik posve sijede kose, i poguren poput kakva starca.
Reče glasom promuklim ali ipak gromkim:
"Uzeo sam JA!"

Stipsonov!
Stoka ga smjesta prozva:
"Ti, Stipsa?!Eh Slabe mi vajde od tebe! Ti na Vassalu igraš potez po tjedan dana a između partija prođu i godine."

Javi se još nekoliko optužujućih glasova:
"Da, on samo priča!"; "Da, on samo nabavlja a ništa ne igra"; "Pogledaj mu bgg profil, on ništa ni ne piše";"Da, on čak nema ni izlistane sve igre koje posjeduje"; "Ne želi li lajkove?! Zašto ne govori stvari poput 'worker placement' ili 'deck building', zašto ne spominje revjuere i dizajnere po prvom imenu, ili makar prezimenu? On je fejk i mućko jaje!"

Stipsonov odgovori:
"Neka, ipak sam je uzeo JA! I neću igrati preko Vassala. A po prezimenu dizajnere spominjem u razgovoru uživo. Tih nekoliko koje znam, to jest. Ta zašto da ih pamtim? I slavni zabriju, i nepoznati zablistaju. A reći da je netko oproban nakon par objavljenih naslova je samo testament propadanju BGG i, šire, Zapada - Oproban je njegov osobni brand, a oprobalo ga je tržište. I marketingaši."

Stoka ga prekinu:
"DOSTA! Evo opet ti pade u trabunjanje. I opet logoreja o marketingu. Dosta više o tome! Ovo je forum o igranju, a ne o propasti Zapada. Nego reci mi, jesi li je odigrao?"

Opet se začuše glasovi, a zvučahu poput mješavine siktanja i roktanja:
"NIJE! Sigurno nije!";"Niti neće!";"Stavio ju je već na policu, da nestane!";"Eno je između Urban Operations i Europe Divided!";"Neće ti counteri sunca vidjeti!"

Stipsonov slegnu ramenima:
"Nisam još..."

Stoka ga pogleda iskosa:
"...ali ćeš uskoro? Čuo sam te guditi tu pjesmu već više puta. Kad je došla?"

Stipsonov zausti:
"Prije dva tjedna, ali..."

Stoka ustuknu, ispravi se i razgorači oči:
"DVA tjedna?! Znači, još jedna je u krletki! E moj Stipsa, neka tebe i svaka čast da kupujući pomažeš nakladnicima, ali kao igraču ti si propao. Pa kad ćeš prestati više tapkati u mjestu?"

Stipsonov se nagne naprijed te ga povjerljivo pogleda, blago ispruživši kažiprst:
"Dva tjedna, ali dan prije odlaska na more. I to kod ženinih u kuću, dakle u jedne specifične okolnosti..."

Stoka se malo opusti, ali zadržavši distancu:
"Šta oni ne igraju?"

Stipsonov, pomirenošću starca, ponovno slegnu ramenima:
"Dragi Stoka. Pa naravno da ne igraju..."

Stoka potpuno napusti gard te se primaknu:
"Pa dobro, de, kad ćeš zaigrati, hoćeš li ikad, imaš li plan?"

Stipsonov uzvrati slavodobitno:
"Imam dogovor i dva suigrača za ovi nedjelju. I naravno, kako imam nadstol, za pripremu ću moći, pače morati, odsolirati barem jednu."

Stoka se razvedri, ponudivši mladom starcu čuturu:
"O dobro je. A kako bi mi mogli igrati? Bi li ipak igrao preko Vassala?"

Ovaj puta Stipsonov ustuknu:
"A ne ne ne, ne bih. Nije mi to to."

Stoka ipak pokuša ponovo:
"Pa opet je to B&U. Znam, pričali smo ranije, i taktilnost i druženje, ali ovo je ConSim, ovo je u usporedbi sa Zooloretom je igra koliko su sport i nogomet i triatlon. Oboje se zove 'igra', ali drugačije pristupaš No Retreatu a drugačije Cosmic Encounteru. Obje su vrhunske, ali su iz osnove različite. Jedina spojka je što su obje na stolu, i od kartona. Sve drugo je različito. Ne možeš se pravdati time da ti nije 'zabavno'. Drugi ovdje dijelovi mozga titraju. ConSim su meditativni, intelektualni - nije to kreveljenje i geg neke parti igre."

Stipsonov ne odustade, a kosa kao da mu postade za trunku manje pepeljasta:
"Znam sve, pričali smo to, pače to je moja omiljena tema. Semantika. Što je to 'igra'. Što je to 'društvena'. Uopće, što je to 'zabava'. Naravno da Pax Pamir nije Dixit. Ali kod igre B&U preko Vassala stvar pada u egzekuciji. Vassal me naprosto ne uzbuđuje. Rado bih igrao svašta, no kad sjednem za kompjuter osjećam se deset godina starijim. Još kad me ubrzavaš sa potezima, pa i krajnje uljudno i blago, prestaje mi biti igra a postaje tlaka. Neću!"

Stoka se niti udalji niti približi:
"Ha dobro. Neću te tlačiti. Ako se ipak predomisliš javi se. Šteta!"

Stipsonov se prebaci sa noge na nogu:
"Može. Hoću. Ali nažalost, sumnjam. Eto, kompliciran sam. Netko može reć i plitak ali što ću, takav sam. Vassal mi je koma. Evo igram partiju Caucasus Campaigna od travnja, i još nisam gotov..."

Stoka raširi oči i uperi kažiprst:
"Znači IPAK igraš preko Vassala! Pa što onda ne bi i ovo?"

Stipsonov ustuknu:
"Ali igram _polako_. I to je Caucasus Campaign, igra koju želim odigrati već 6-7 godina. I da nije još bolja nego što sam je zamišljao, davno bih bacio ručnik!"

Stoka iz kašiprsta kao da ispuca munju:
"A B&U, to ne želiš igrati? Onako, to si još i platio! Koja je razlika?"

Stipsonova kao da nešto probode, ali ne kao bol nego više kao neka životna iskra:
"Hm, da, to si dobro rekao. Pa ajde, Vassal, može, ali zapamti - ja igram _sporo_."

Stoka se dobroćudno nasmija:
"Ma nema veze 'djede', glavno da se igra. Pa šta, odigraš kad možeš i polako ćemo proć kroz kampanju..."

Stipsonov, kose sad tek sa kojom niti srebra, ga upita:
"A Whats App? Jesi ga više nabavio ili još imaš hare krišna fore da je to bezveze? Whats App čini čuda za igranje online, kad cijeli tvoj potez čeka jer ovaj drugi treba samo reći hoće li nešto ili neće..."

Ovaj put Stoka slegnu ramenima:
"Pa dobro, da. Smartphoni su dio svijeta 2020, ne možemo od njih pobjeći... Ajde, dalje ćemo nastaviti privatnim porukama, samo mi još reci, kako ide igranje, igraš li štogod?"

Stipsonov se osmjehnu:
"Pa evo Periclesa sam baš prije mora prošao kroz example of play solo, i kroz par vinjeta solo, i kroz dva one-turn scenarija sa frendom. S istim frendom i partiju Labyrinth:Awakeninga. Diplomacy neku partiju igram online - potez traje mjesec dana! I evo dogovaram neki GBoH uživo za slijedeći tjedan, i tako. Još neke ljude sreo, razgovarao, dogovarao. Mogla bi bit dobra jesen. Ha *ebena korona, zazirem od igraone trenutno ali svakako bih u nekom trenutku se povezao i sa tom ekipom - igraju baš igre koje me zanimaju, a čitam da su nedavno odigrali i 'Here I Stand'... Ah počistilo se na poslu, klinac je narastao, pušu neki novi, ili da kažem staronovi vjetrovi. Dobro je. Da ne velim, imam još naslova koje niti ne dogovaram ali u kolekciji su i jako me zanimaju, tako da - bit će."

Glasovi se opet jave, sada kao ptičji pjev u šumsku zoru ljeti:
"Priča dugo, ali ne trabunja - zaustavio se sam od sebe!"; "Pa on ipak nešto igra!"; "Pa on prati forum čak i kada ništa ne lajka niti piše!"; "Pa on ima nadstol?"; "Ne samo da ima nadstol nego ga nije niti kupio već ga je sam izradio!"; "Čak niti ne koristi riječi poput 'overlay' nego kaže nadstol!"; "I gornja ploča mu je od peksiglasa?, da može vidjeti situaciju čak i kad ne igra?"; "I nije ga nikad niti spomenuo? Fotka takvog nadstola donijela bi mu puno lajkova!"; "Njemu nadstol kao da je sredstvo, a ne svrha!"

Stoka se sad posve opusti i prisno zapita:
"Pa dobro. Pa super. Ok, a bi li nekad igrao Cezara online?"

Stipsonov odvrati:
"Pa iskreno, uz čitanje svih tih rulebookova, i odgoja klinca, i Vassala, i Diplomacyja, najbolje da niš ne obećavam. Ako ikada online, to ćemo u realnom vremenu nekad kasno navečer. Ali ako sam već kasno navečer za stolom, više volim solirati neku igru nego biti za kompom."

Stoka se složi:
"Pa da, razumijem. Ok. još jednu stvar da te pitam za Caucasus Campaign pa idemo:
s kojima igraš?"

Stipsonov se osmjehnu, ponovo mlad:
"S Rusima, naravno."
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 8):
dadoTeehee(R)Lourdinstokajuri006fpolthegreyVatanen
Lourdin
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 209 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Lourdin »

Sjajno!
Eto ti lajk da poslije ne pričaš da ih ti nikad ne dobiješ :D

Sent from my F8331 using Tapatalk


Zadnja izmjena: Lourdin, dana/u 26 kol 2020, 14:30, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Lourdin za post:
Stips
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la stoka »

hahahahahaha!umirem...
u svakom slučaju, uštedio si nam tjedne besciljnog dopisivanja.... ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
Stips
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3369 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

Da se vratimo na temu, nakon dužeg vremena konačno malo noviteta:

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 4):
ValsimsadistikoTeehee(R)neoch
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3123
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2296 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Baš ih je "malo" bogme :D :thumbs .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
dado
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4959
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

dado je napisao/la: 26 kol 2020, 16:29 Da se vratimo na temu, nakon dužeg vremena konačno malo noviteta:

slika
Kakav je ovo plavi ganz shon clever?
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”