Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la neuromancer »

sadistiko je napisao/la: 12 lip 2017, 22:39 Al nije, idem po toku događanja. To bi bila 5. knjiga sve ukupno, a 2. od preludija za Dinu.
:nee jao pa ti govoriš o knjigama a ja mislio ti uhvatio raditi komponente za igru pa došao do Harkonnena :facepalm

Sretno onda - imaš još 9 komada (odnosno 15 ako nisi pročitao originalni serijal) :twisted:
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
sadistiko
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Nuuq »

I'll just leave this here. slika

Live long and prosper.

Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 4):
neuromancerdadoAntomonsadistiko
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la stoka »

churchilla i warriors of god dobio u zamjenu u svibnju i lipnju...danas uzeo axis and allies...moram se pohvaliti da mi je ovo prva baš kupljena igra ove godine. doveo sam se u red nekako. 2016 je bila svaki mjesec barem jedna igra. :D
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post (ukupno 3):
AntomonValsimneuromancer
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Aaaaa Axis & Allies smješten u doba I. Svjetskog rata :ljubav .

I to za do epic 8 igrača :bravo . Must have it one day.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la stoka »

baš sam jučer gledao mapu i ima dosta zanimljivih djelova, di se mogu događat taktičke cake...par frontova je uvik aktivno i mislim da neće bit problem šta ima puno manje tipova jedinica nego u originalima...mada neke stvari iz pravila mi nisu jasne, prije svega neutralnost švicarske, odnosno nepostojanje iste...to otvara dodatni prostor širenju zapadnog fronta, ali i ahistorijskim pristupima...svakako ću igrati sa switzerland impassable...valjda neće niko od prijatelja čitat rulebook...
također broj figura je upitan, recimo švaba sam izbrojao mislim 13 figura vojnika...strašno...sreća da imam druge edicije pa ću smislit nešto...
čini mi se da ove igra više favorizira napadača u odnosu na ranije verzije...šta je dosta čudno, pogotovo kad se sjetim onih slika i filmova di izlete vojnici iz rova pa ih odmah mitraljez pokosi većinu u prvih 20 metara...ovdje (iako je pješak u obrani jači nego u napadu, odnosno napadačev vojnik mora biti kombiniran sa artiljerijom kako bi bija jednako jak ka braniteljev) postoji posebno pravilo da tenk apsorbira hitce (ako imaš 3 tenka, a moraš primit 8 hitaca, samo 5 hitaca zaista primaš, ostale apsorbiraju tenkovi), al samo u napadu...također, tenk u obrani je nešto lošiji nego u napadu...
ne znam jel baš za 8 igraa, 4 je po meni ok, preko toga je previše...8 nikako...italija je u kurcu, sad isto, rusija može ispast radi revolucije...šta kaže moj prijatelj, možemo u više igrača igrat, al ja svoje zemlje ne dam, ti svoje podjeli kako oćeš...
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la neuromancer »

stoka je napisao/la: 02 srp 2017, 20:45 čini mi se da ove igra više favorizira napadača u odnosu na ranije verzije...šta je dosta čudno, pogotovo kad se sjetim onih slika i filmova di izlete vojnici iz rova pa ih odmah mitraljez pokosi većinu u prvih 20 metara...ovdje (iako je pješak u obrani jači nego u napadu, odnosno napadačev vojnik mora biti kombiniran sa artiljerijom kako bi bija jednako jak ka braniteljev) postoji posebno pravilo da tenk apsorbira hitce (ako imaš 3 tenka, a moraš primit 8 hitaca, samo 5 hitaca zaista primaš, ostale apsorbiraju tenkovi), al samo u napadu...također, tenk u obrani je nešto lošiji nego u napadu...
ne znam jel baš za 8 igraa, 4 je po meni ok, preko toga je previše...8 nikako...italija je u kurcu, sad isto, rusija može ispast radi revolucije...šta kaže moj prijatelj, možemo u više igrača igrat, al ja svoje zemlje ne dam, ti svoje podjeli kako oćeš...
Super su ti igre - WoG bi bio super ispimpati i napraviti kao PnP (negdje u dalekoj buducnosti) :geek:
Iskreno sto se tice broja igraca najpametnije bi bilo igrati sa dva igraca i podjeliti se na axia and allies (odn central powers I entente powers). Ako je italija bezveze onda ni Otoman nije puno bolji a USA igrac bi trebao presjediti 3/4 partije prije nego se punopravno ukljuci :facepalm

Da cudno je to sto kazes za napad. U stvarnosti manje-vise svaka vojna doktrina kod "battle resolve" favorizira branitelja, te manje vise propisuje 3:1 nadmoc u korist napadaca da bi se garantiralo nekih 50-60% da ce napad uspjeti. Angaziranjem brojnjih snaga u napadu teoretski uspjeh raste do 90% kod 10:1 ako se dobro sjecam I onda prestaje (jer naravno u stvarnosti nema garancije).
WW1 sa svojim rovovskim ratovanjem nije sigurno napadacu isao na ruku (osim u iznimnim slucajevima), a cak ni uz opseznu topnicku potporu nije garantirao uspjeh. Veci tenkovski bonus u napadu je logican jer su tenkovi I bili "revolucionarno" sredstvo za potporu napada koji bi razbio tu pat-poziciju rovovskog ratovanja. a u obrani nisu imali neku svrhu (osim za aktivnu obranu ili kakav protunapad ali to vec spade u takticku domenu)
Ali eto A&A pretpostavljam I nije zamisljena kao neka realna simulacija nego prvenstveno kao zabavna, dinamicna I zanimljiva igra. Svaka cast i na tome kako je fransiza dobro iskoristila 100 godisnjicu WW1 :twisted:
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la stoka »

ha, turci...zapravo, oni mi se čine dosta interesantni...nastupaju na istoku (gdje mogu aktivirati bugarsku), na kavkazu, a i protiv britanaca na potezu mezopotamija - indija i trans - jordan - egipat...manje je jedinica, al mislim da je zabavno...italija recimo većinu vremena igra samo obranu venecije...
čudni su i vojni kapaciteti neutralnih...srbija daje 4 jedinice, a bugari i rumunji 6...pomalo podcjenjivački ako znamo šta je srbija sve prošla u WWI...švicarci daju dvije jedinice, šta je još smiješnije...očito se nije računalo na njihove planine i na važnost švicarske kao financijskog centra...kao šta si i sam reka prilikom našeg zadnjeg razgovora, švicarci su kao neutralni, ali imaju vojsku od 150 tisuća ljudi, rezervisti točno znaju koja su postrojba, ko je sve s njima u vodu, u kontaktu su i jednom godišnje se nalaze...dobro, vjerojatno nije bilo tako prije sto godina, hehe, al imaju oni bogatu vojnu povijest, tako da su ove dvi jedinice stvarno nerealne...za usporedbu, njemačka ih ima valjda 60-70 +...
al dobro, s godinama sam naučio da prevelika historijska točnost nerijetko ubija igrivost, pa ću pritrpit...
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Bojan1983 »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 5):
ShichkockicaAntomonValsimdado
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kockica »

Lijepa ogra koju bih i sam zelio imati, ali iz nekog razloga mojoj djeci se ne svidja.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Antomon »

Stigli medvjedići :D


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 2):
dadoValsim
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”