Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
coptus
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 28 stu 2017, 20:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la coptus »

Clash of Cultures, bit će, prošli tjedan. Još je čekam probati, prsti me već svrbe. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru coptus za post (ukupno 3):
stokaValsimdado
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

slika

Nije kupljeno, ali je dobiveno za rođendan :) .
Mage Wars dobiven od Marka (Mado), a upgrade pack za Perdition's Mouth s pregršt dodatnog sadržaja od Miljenka i Jure. Dečki najbolji ste :thumbs .

Mage Wars je igra u stilu Magica TCG, samo što nećete morati svake godine trošiti sulude novce na nove karte. Perdition's Mouth: Abyssal Rift sam dobio prošle godine kao nagradu s BGG natjecanja. Sram me reć da nisam još dosad stigao proučiti igru i zaigrati ju. Počelo se ulaziti u neku sivu zonu gdje se imaju neki naslovi koje se još nije stiglo zaigrati. Prokletstvo zaposlenih ljudi. Sada se ima viška novaca, no nema se više toliko vremena za igrati. Hopefully će se s vremenom i ova nepravda ispraviti pa će i Perdition's Mouth uskoro doći na stol :) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 3):
smurfORnotstokadado
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la smurfORnot »

Better get shelf of shame :p
newgamer
Reactions:
Postovi: 77
Pridružen/a: 19 srp 2016, 22:20
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 85 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la newgamer »

eto malo...
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru newgamer za post:
dado
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 2):
dlakarValsim
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dlakar »

dado je napisao/la: 09 pro 2017, 11:28 slika
To mi je najdraza dice placement igra. Uzivaj! :)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

dlakar je napisao/la: 09 pro 2017, 11:46
dado je napisao/la: 09 pro 2017, 11:28
To mi je najdraza dice placement igra. Uzivaj! :)
Odigrali smo neki dan 1. partiju i jako sam zadovoljan igrom. Imam 3 dice placementa i trenutno mi je poredak Covert, Alien Frontiers, Marco Polo.

EDIT: Zaboravio na Discoveries ali ona je definitivno slabija od ove 3 gore. I da, vidim da neki stavljaju Rajas of the Ganges pod dice placement ali ne bih se složio. Mislim da je to worker placement, a kocke su samo resurs.
Zadnja izmjena: dado, dana/u 09 pro 2017, 13:01, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dlakar »

Alien Frontiers je super kombinacija dice placementa i area controla. S vremenom će vam postat još bolja. Kartice super manipuliraju kockama i rade kaos na planetu. To je stvarno opaka interaktivna igra gdje možeš jako pomrsiti tuđe planove. Jedina zamjerka je što je podložna AP-u (ali to nije problem igre već igrača..). Za razliku od Coverta, koji ima isti taj problem, ovdje će ti bit dosadno dok čekaš svoj red. U Covertu je toliko opcija da jednostavno i sam cijelo vrijeme razmišljaš, pa ti nije problem čekati nekog da završi svoj red. Ja sam svojevremeno ganjo Kingsburg i nije ga bilo nigdje za kupit. Aliene sam na forumima našo kao alternativu. Prvo sam njega kupio a zatim "famozni" Kingsburg. Nekako sam uvijek bio skloniji fantazy ili srednjovjekovnim temama. Nije ni do koljena alienima i ne znam zašto ga uopce trpaju u isti koš. Marca Pola bih htio isprobati, vidim da ga svi hvale
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
dado
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

Slažem se za Covert, u 1. partiji sam doslovno imao osjećaj da mi se mozak topi. Od 1. poteza mozak radi, nema zagrijavanja. Uh, odmah bi ga sad išao igrat koliko mi je dobar. :)
Kingsburg me nikad nije zanimao, a od Marca Pola sam očekivao više s obzirom na to koliko je razvikan. Ako bih uspoređivao Rajas i Marca Pola, Rajas mi je za 1 stepenicu bolji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
dlakar
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dlakar »

Neću više trovat temu, samo još da potvrdim kako je Covert odlična igra. Iznenadio sam se kad si napisao da je toliko loše rangirana. Vjerojatno je ljudi zaobilaze zbog dosta velike cijene. Iz istog razloga sam napravio pnp verziju. Partija dosta dugo traje pa ju nekak nemam volje vadit kad nas je više od troje u ekipi. Verziju u dva igrača(za koju govore da dobro funkcionira) još nisam isprobo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
dado
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”