Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la mado »

realuka je napisao/la: 26 ruj 2021, 17:25 Došla 2 Kickstartera u petak :D

slika
Žena: opet si potrošio novce na 6 igrica sbatine
Gamer u panici: ma to je davno bilo na KS, tek sad stiglo, samo 2 igre platio a još 4 dobio gratis i još mislim da se sjećam da mi je prijatelj Štef to poklonio za prošli rođendan.. :geek:
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
frastarc
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vihor »

mado je napisao/la: 27 ruj 2021, 06:59
Žena: opet si potrošio novce na 6 igrica sbatine
Gamer u panici: ma to je davno bilo na KS, tek sad stiglo, samo 2 igre platio a još 4 dobio gratis i još mislim da se sjećam da mi je prijatelj Štef to poklonio za prošli rođendan.. :geek:
Ove su riječi vidljivo nabijene mudrošću i životnim iskustvom :bravo

Evo, i ja sam malo nadogradio svoju zbirku.
slika
Samo najestetičnije igre dozvoljene u ovoj kući. Ružne kutije bit će strijeljane bez pitanja.

Inis je iz Svaroga, a High Society s Njuškala. Potonji je došao sa svim kartama već u protektorima, što me isprva oduševilo jer su ilustracije predivne, ali onda i nekako oneraspoložilo. Mislim da sam shvatio da ne volim imati plastičnu prepreku između sebe i karte, da mi previše znači taktilni doživljaj kože na papiru, tako da ću ih vjerojatno izvaditi sve iz futrola.

Inis mi je pak najveća želja otkako sam ušao u ovaj hobi. Opčinili su me dizajn, mehanike i SUSD-ova blistava recenzija. Sad napokon posjedujem primjerak i ne mogu biti sretniji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vihor za post (ukupno 5):
realukaPapaverdadovelebnitanelorn
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Hahaha, Vihore, ti kao i ja, sa sleevovima. Trenutno sam u mirnoj fazi pa mi je sve posleevano, sam Svarog može posvjedočiti koliko milijuna sleevova sam naručio ovih mjeseci; ali moglo bi se dogoditi uskoro da se opet sve preokrene i da me šukne i da povadim sve... Nekako se nadam da mi se neće dati, ipak se radi o tisućama karata...
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
Vihor
velebni
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 kol 2019, 13:35
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la velebni »

Vihor je napisao/la: 27 ruj 2021, 11:24
mado je napisao/la: 27 ruj 2021, 06:59
Žena: opet si potrošio novce na 6 igrica sbatine
Gamer u panici: ma to je davno bilo na KS, tek sad stiglo, samo 2 igre platio a još 4 dobio gratis i još mislim da se sjećam da mi je prijatelj Štef to poklonio za prošli rođendan.. :geek:
Ove su riječi vidljivo nabijene mudrošću i životnim iskustvom :bravo

Evo, i ja sam malo nadogradio svoju zbirku.
slika
Samo najestetičnije igre dozvoljene u ovoj kući. Ružne kutije bit će strijeljane bez pitanja.

Inis je iz Svaroga, a High Society s Njuškala. Potonji je došao sa svim kartama već u protektorima, što me isprva oduševilo jer su ilustracije predivne, ali onda i nekako oneraspoložilo. Mislim da sam shvatio da ne volim imati plastičnu prepreku između sebe i karte, da mi previše znači taktilni doživljaj kože na papiru, tako da ću ih vjerojatno izvaditi sve iz futrola.

Inis mi je pak najveća želja otkako sam ušao u ovaj hobi. Opčinili su me dizajn, mehanike i SUSD-ova blistava recenzija. Sad napokon posjedujem primjerak i ne mogu biti sretniji.
Inis mi je #1 uz Sol: Last days of a star i najigranija igra jer je svi vole. Počeo sam i farbat figure, neočekivano su detaljne. Ali meni sleevovi obavezni; 13 - 17 karata se shuffla svaku rundu, da nisu u sleevovima bile bi dosta istrošene trenutno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru velebni za post:
Vihor
slika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 388 puta
 pohvaljen: 179 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Zorzy »

realuka je napisao/la: 26 ruj 2021, 17:25 Došla 2 Kickstartera u petak :D

slika
Koja je ovo igra u sredini gore?
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 171
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 286 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la ray »

velebni je napisao/la: 27 ruj 2021, 12:55
Vihor je napisao/la: 27 ruj 2021, 11:24
mado je napisao/la: 27 ruj 2021, 06:59
Žena: opet si potrošio novce na 6 igrica sbatine
Gamer u panici: ma to je davno bilo na KS, tek sad stiglo, samo 2 igre platio a još 4 dobio gratis i još mislim da se sjećam da mi je prijatelj Štef to poklonio za prošli rođendan.. :geek:
Ove su riječi vidljivo nabijene mudrošću i životnim iskustvom :bravo

Evo, i ja sam malo nadogradio svoju zbirku.
slika
Samo najestetičnije igre dozvoljene u ovoj kući. Ružne kutije bit će strijeljane bez pitanja.

Inis je iz Svaroga, a High Society s Njuškala. Potonji je došao sa svim kartama već u protektorima, što me isprva oduševilo jer su ilustracije predivne, ali onda i nekako oneraspoložilo. Mislim da sam shvatio da ne volim imati plastičnu prepreku između sebe i karte, da mi previše znači taktilni doživljaj kože na papiru, tako da ću ih vjerojatno izvaditi sve iz futrola.

Inis mi je pak najveća želja otkako sam ušao u ovaj hobi. Opčinili su me dizajn, mehanike i SUSD-ova blistava recenzija. Sad napokon posjedujem primjerak i ne mogu biti sretniji.
Inis mi je #1 uz Sol: Last days of a star i najigranija igra jer je svi vole. Počeo sam i farbat figure, neočekivano su detaljne. Ali meni sleevovi obavezni; 13 - 17 karata se shuffla svaku rundu, da nisu u sleevovima bile bi dosta istrošene trenutno.
Ja isto obožavam Inis (isto mi je #1) - jednostavna pravila, crvene(Epic tale) karte, način draftanja akcija, puna interakcije, "triskel" način korištenja karata, odlična produkcija. Također mi je upao Sol u oko, pa čekam da počne KS za njihovu novu igru, a time bude i reprint nj. Te isto preporučam slivanje.
Ima nešto boljki:
- Prevelika kutija - kupovinom ekspanzije* stane sve u nj koja ima poprilično manje dimenzije.
- Kingmaking - nema fiksno runde, ako je tie za pobjedu (gleda se koliko imaš ispunjenih uvjeta od ukupno 3) nastavlja se dalje. Tako da nikad ne znaš koliko bude trajalo -> svakako koristiti "We want a king" modul iz ekspanzije - ovo je samo dodatno pravilo da se donekle smanji vrijeme.
- Nekad zna biti situacija gdje se pitaš kako izvršiti ili riješiti neke akcije/situacije zbog izbora riječi ili kombinacije odigranih karata. Imaš kompilacija odgovora dizajnera na razna pitanja: https://boardgamegeek.com/filepage/1429 ... aqs-ver-11
- Često ljudi zaborave koji su uvjeti za pobjedu, a nisu isprintani na player's aidu, pa ih svakako isprintaj

*Ekspanzija - Pazi ako budes kupovao jer su sjebali boje pozadina na kartama i pločama terena, tako da se ne matchaju s baznom igrom. Ako kupiš iz nekog dućana, možeš im poslati mail(matagotu) i poslati će ti zamjenske zelene (akcijske) karte. Ako kupiš od njih (iz njihovog web shopa - to sam ja napravio), pošalju ti sve zamjenske karte (SVE zelene, eksp. žute, eksp. crvene). U mojoj kopiji tereni su mi bili dobri, ali nisu ni tolko bitni. Imaš teme na bgg forumu od ekspanzije o tome.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ray za post:
Vihor
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la realuka »

Zorzy je napisao/la: 27 ruj 2021, 13:18 Koja je ovo igra u sredini gore?
Big Box od Paladinsa
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 388 puta
 pohvaljen: 179 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Zorzy »

Cool. Thanks! :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Zorzy za post:
realuka
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vihor »

Ekipa, hvala puno na dojmovima i na savjetima!

S nekim sam stvarima bio upoznat, a neke prvi puta saznajem i definitivno bilježim za ubuduće. I što se tiče karata, kutije i što se tiče mehanika. @ray, zapravo sam se dugo bio dvoumio između Inisa i Yellow & Yangtze koji si prodavao, ali na kraju je prevagnula keltska magija. Nemoj zamjeriti :D

Planirao sam se(be i druge) polako upoznavati s igrom, vidjeti kako diše pa procijeniti hoćemo li i kada uvesti pravilo iz ekspanzije. Ne običavam kupovati puno igara, tako da se Inisu namjeravam posvetiti s posebnom pažnjom i ljubavlju.
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 27 ruj 2021, 11:31 Hahaha, Vihore, ti kao i ja, sa sleevovima. Trenutno sam u mirnoj fazi pa mi je sve posleevano, sam Svarog može posvjedočiti koliko milijuna sleevova sam naručio ovih mjeseci; ali moglo bi se dogoditi uskoro da se opet sve preokrene i da me šukne i da povadim sve... Nekako se nadam da mi se neće dati, ipak se radi o tisućama karata...
Primijetio sam dosad da nas dvojica često imamo slična iskustva ili poglede na igre i igranje, tako da se sad bojim da ne upadnem u isti košmar! Avaj, nestalni živote!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vihor za post (ukupno 2):
rayCrazyBunnyGuy
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Vihor je napisao/la: 27 ruj 2021, 11:24
mado je napisao/la: 27 ruj 2021, 06:59
Žena: opet si potrošio novce na 6 igrica sbatine
Gamer u panici: ma to je davno bilo na KS, tek sad stiglo, samo 2 igre platio a još 4 dobio gratis i još mislim da se sjećam da mi je prijatelj Štef to poklonio za prošli rođendan.. :geek:
Ove su riječi vidljivo nabijene mudrošću i životnim iskustvom :bravo
Ma čisti amaterizam :D . Svaka iskusnjara će ga odmah prokužiti da u tom stadiju već dobrano paničari, pa će i posljedice biti teže jer je time pokazao slabost. Ono što bih ja svima savjetovao jest da dođu doma ljuti ko risevi, ono upad u dom zalupivši vrata za sobom, luđački pogled iz kojih isijavaju munje, i lica toliko iskrivljenog bijesom da mu se nitko ne želi naći na putu.
"Što je bilo dragi, što se dogodilo?"
"Ma niš me ne pitaj ženo. Opet su mi oni konji na poslu digli tlak. I znaš što sam morao napraviti, znaš ti što sam morao napraviti da ne ubijem nekoga. Na putu do doma kupiti nove igre." (dodatan bonus ako se razbije koja čaša u ovom trenutku, obično daje na uvjerljivosti, također se možete riješiti svih onih ružnih čaša koje vam je punica uvalila)
"A dobro mili, glavno da te to smirilo da ne napraviš nešto ludo."
"Al napravio sam. Vidi sve ove igre koje sam u afektu pokupovao. Hjoooj, ne ubit ću ih sutra, posmicat ću cijeli ured."
"Ma ne ljubavi, smiri se. Sve je u redu! Volim te!"

Slobodno me častite pivom kad me sretnete 8-) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”