Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la fpol »

Igrao sam i igra mi je dobra, ali...

Ako si slučajno igrao firefly, ovo je definitivno streamline te igre, po osječaju, mehanizmi su dosta različiti. I dok će firefly trajati brzim igračima 2+ sata, outer rim se može završiti za 1. To je više manje pozitivno. Ali zbog toga su mehanizmi napravljeni tako da se u jednoj partiji vidi skoro sve u igri. Najveći problem je što nema odvojenih marketa, a i nema puno karata u njima pa se jako brzo prođe kroz njih. I kontakte sam sve vidio kroz dvije tri partije i nakon toga mi se sve manje igrala igra.

Manji broj karata i zajednički market za sve planete možda ubrzava igru i omogučuje pažljivije strateško planiranje, ali nekako se gubi osječaj epske priče u kojoj se može desiti bilo šta i sa te strane bi radije igrao firefly.

Postoje i neke druge karte koje su specifične za planete, odnosno sektore i kroz njih nisam sve prošao, ali u jedno 5-6 partija bio sam i tu dosta blizu. A i glavni razlog zašto ih nisam sve otvorio je da je akcija koja otvara te karte jednostavno lošija od drugih mogućih.

Igra mi nije loša, pogotovo ako voliš Star wars, možeš recimo biti han solo bounty hunter i naganjati bobba fetta :D, ali mislim da treba barem jednu ekspanziju, a koliko znam nije niti najavljena, ako uopče bude.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

fpol je napisao/la: 17 lip 2021, 14:37 Igrao sam i igra mi je dobra, ali...
Manji broj karata i zajednički market za sve planete možda ubrzava igru i omogučuje pažljivije strateško planiranje, ali nekako se gubi osječaj epske priče u kojoj se može desiti bilo šta i sa te strane bi radije igrao firefly.
Da, to sam vidio u dosta reviewa, ali meni se čini da bi igra nakon što upoznaš sve karte zapravo trebala prerasti u nešto sličnije Race for the Galaxyu po načinu igre gdje se natječeš u brzini tko prije skupi svu Slavu kroz pažljivije odabire jobova, cargoa i ostale market robe, odnosno kontakta.
fpol je napisao/la: 17 lip 2021, 14:37 ali mislim da treba barem jednu ekspanziju, a koliko znam nije niti najavljena, ako uopče bude.
Upravo suprotno, FFG je baš najavio za iduću godinu više Outer Rim materijala.
Evo tu:
https://www.dicebreaker.com/companies/f ... until-2024
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la fpol »

grof je napisao/la: 17 lip 2021, 14:57
fpol je napisao/la: 17 lip 2021, 14:37 Igrao sam i igra mi je dobra, ali...
Manji broj karata i zajednički market za sve planete možda ubrzava igru i omogučuje pažljivije strateško planiranje, ali nekako se gubi osječaj epske priče u kojoj se može desiti bilo šta i sa te strane bi radije igrao firefly.
Da, to sam vidio u dosta reviewa, ali meni se čini da bi igra nakon što upoznaš sve karte zapravo trebala prerasti u nešto sličnije Race for the Galaxyu po načinu igre gdje se natječeš u brzini tko prije skupi svu Slavu kroz pažljivije odabire jobova, cargoa i ostale market robe, odnosno kontakta.
Kao što sam napisao omogučuje više strategije, ali meni to u ovakvoj igri nije neki plus. Ti deckovi su nešto što gledaš cijelo vrijeme i stvarno postane jednolično. Vjerojatno će se to nekome više sviđati tako, ali onda je upitno da li je ovo igra za njih jer uz sve druge elemente sreće kojih je dosta, mislim da neće to biti race ili davati neki eurogame osječaj.
grof je napisao/la: 17 lip 2021, 14:57
fpol je napisao/la: 17 lip 2021, 14:37 ali mislim da treba barem jednu ekspanziju, a koliko znam nije niti najavljena, ako uopče bude.
Upravo suprotno, FFG je baš najavio za iduću godinu više Outer Rim materijala.
Evo tu:
https://www.dicebreaker.com/companies/f ... until-2024
Nisam gledao zadnjih mjeseci, super, ako bude ekspanzija i budu dobre možda razmislim da opet nabavim igru.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

Dah, ne znam kaj bi ti rekao. Vasel ju je reklamirao kao pick and delivery Euro igru, no meni zbog tematike ipak više vuče na Ameritrash... ili bar hibrid.

Ja za sada imam kaj igrati, a s obzirom na slobodno vrijeme mislim da će mi potrajati neko vrijeme. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
fpol
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la mado »

slika

Došlo doba redovitijeg planinarenja i idealno vrijeme za male, jednostavne i kratke igre. Kupio po 90kn u Školskoj knjizi Ohanami, The Mind i Illusion sa hrvatskim pravilima izdavača Pravi junak :thumbs
A neki dan u Svarogsden.com konačno pao Terraforming Mars sa prvim proširenjem Hellas & nešto :D
Kakav bih to bio SF, astronautika i SpaceX fan bez te igre :mrgreen:
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 5):
dadoCrazyBunnyGuyAntomonsadistikoTeehee(R)
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3374 puta
 pohvaljen: 2002 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

Konačno došlo i ovo na red.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 7):
Mago de UmagoCrazyBunnyGuyfrastarcPapaverT0motanelornmado
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la docich »

I kakvi su doojmovi

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3374 puta
 pohvaljen: 2002 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

docich je napisao/la: 23 lip 2021, 11:07 I kakvi su doojmovi

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Pa, kutija je očekivane kvalitete, dobra debljina kartona, linen finish... Dobro, možda je malo presmeđa za moj ukus ali kaj sad, preživjet ćemo.
:D
Ma tek je sad došla, neće na stol još sigurno mjesec dana ali dobro, bitno da je tu i spremno čeka na igranje. ;)
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la docich »



Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 393
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 193 puta
 pohvaljen: 522 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la mljeko »

Samo pazi, oni kružići na putovnicama za odgrepsti su loše napravljeni i lako se odgrebe i slikica ispod.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post:
Papaver
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”