Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

sismis je napisao/la: 26 pro 2019, 13:18 Nisam znao da je redizajnirana.. ova verzija izgleda puno bolja od stare, sad bi ju mogao i ubost.
Polako, još se čeka englesko izdanje. Ovo što ja imam je DE izdanje (izašlo premjerno ove godine na Essenu) i ima bitnog teksta po event i mission karticama, pa ne savjetujem preranu nabavku, osim ako ti nije njemački dovoljno jak. ;)

Ono što znam u odnosu na prvotno izdanje jest da ovo ima popeglana pravila (ne znam točno što), modularnu ploču restorana i nema solo moda (iako na BGG-u tvrde da se igra može igrati i prema pravilima prve verzije).

Ukratko:

U pravilima postoji 8 scenarija koji vas polako uvlače u igru i treniraju za sve složenije vođenje restorana. U početku imate samo par osnovnih radnji, a kako napredujete morate paziti na pranje suđa, kupovinu namirnica i začina, sve zahtjevnije goste, plaću radnicima, brze popravke u restoranu...
Ono što me posebno veseli jest činjenica da kada završite s 8. scenarijom igra ne završava, nego je i dalje izazovna preko mission i event kartica koje stalno donose nove momente u strategiji i organizaciji.
Ne zaboravimo pritom kako je ovo kooperativna igra u realnom vremenu gdje smjena traje 4-5 minuta, a tijekom igre vodite restoran u jednoj, dvije i četiri smjene. Sve je tematski izvrsno posloženo i igra nam je već sada odlično sjela iako smo došli do (tek) 4. scenarija.
Prvi scenariji sasvim su dovoljni da s vama igraju i mlađi članovi obitelji, tako da toplo preporučam ovo kada izađe na engleskom. I naravno, preporuka za nabavku u našoj igraonici!
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sismis
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sismis »

Odlican pristup sa scenarijima, mozes prilagoditi igru pocetnicima (...bakama), zakon! Cini mi se da su uzeli ideju tutoriala iz video igara..
Hvala na infou, cekat cu englesku verziju ipak :D

Treba mi nesto zenskasto, mala igra Black Fleet i Tanks, vec se brinem :lol:
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

Tako je. Zaista ide od vrlo jednostavnog do poprilično složenog gdje moraš imati jako uigrani tim za sve obaviti kako treba.

Usput, vidim da isti izdavač u skorom izlasku ima još jedan ovakakv coop s istom worker placement mehanikom, ali uz dexterity elemente smještene u bolnicu: Rush M.D. Pogledaj i to, čini se također zanimljivo. Mada je meni ovo s kuhinjom - vrh.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sismis »

Hahahaha pincete i šprice, to ide na must buy :thumbs

Sa tim dexterity elementima podsjeća me na A la carte, svidio se svim klincima koji su ga zaigrali. Poslije su nastavili kuhati na kuhalima sa tokenima iz Agricole :D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

rofl

Da, sjećam se A la carte. Baš odličan dexterity. Klinci ga obožavaju. Ovaj Rush MD bi onda bio neki hibrid Kitchen Rusha i A la Carte u bolnici. Ajde, ako to jednom ubodeš, baš bih volio pročitati neku tvoju recenziju o tome. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sismis
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Same neke ekspanzije.

slika
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sismis »

grof je napisao/la: 27 pro 2019, 19:56 rofl

Da, sjećam se A la carte. Baš odličan dexterity. Klinci ga obožavaju. Ovaj Rush MD bi onda bio neki hibrid Kitchen Rusha i A la Carte u bolnici. Ajde, ako to jednom ubodeš, baš bih volio pročitati neku tvoju recenziju o tome. ;)
*Kad* to ubodem :mrgreen:
Bilo bi fora kad bi imali neki kratki blog-format za recenzije. Ne da mi se pisati velike, a ovako bi bilo korisno jer hrpa nas ima djecu i dječje igre pa ovako dobiješ neku ideju..

Btw da ne budemo offtopic :D
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sismis za post:
dado
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la grof »

sismis je napisao/la: 27 pro 2019, 20:59 Bilo bi fora kad bi imali neki kratki blog-format za recenzije. Ne da mi se pisati velike, a ovako bi bilo korisno jer hrpa nas ima djecu i dječje igre pa ovako dobiješ neku ideju..
Možemo to srediti, ali ne na forumu nego na portalu. Tamo ima više smisla jer to onda kroz tražilice može pronaći puno veći broj ljudi na internetu. Zapravo tamo već i pišemo recenzije za igre, a formate si i tako određuju sami autori. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sismis »

Je fakat.. idem baciti oko thnx ;)
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Nuuq »

Došlo za finale godine.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
dado
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”