Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la mado »

Vihor je napisao/la: 09 ruj 2021, 10:21 Znači, imamo na forumu i Innovativce i Mottainaše! Je li možda uspio tko isprobati obje igre ili ih poznaje dovoljno da bi mogao ponuditi kakvu procjenu i ocjenu? Osobno me jako interesiraju mehanike i ideja velike igre u malenom paketu.
Osjećam se prozvano :D
Isprobao sam Mottainai 45x, Innovation 32x uživo i na BoardGameAreni još i više puta. Dodao bi i sličnu igru Race for the Galaxy 200x uživo i zilijun puta na BGA, Keldon PC i na mobu. Sve 3 igre sam rejtao 10 na bggu i sve 3 su mi odlične i dovoljno različit osjećaj igranja daju da ih rado igram. Race je najkraća. Innovation najduže može potrajati. U njoj i M igranje završava pobjedom 1 igrača, dok su Rejsu igranje završava 1 od 2 trigera, a s proširenjima i do 4,pa se tek onda broje bodovi i gleda pobjednik. Time je igranje manje napeto nego u I i M, jer u njima postoje karte za insta kraj igre i insta pobjedu. Iskusni igrači se znaju pripremiti donekle za to i očekivati takve mogućnosti u kasnijoj igri. Sve 3 su čisto kartaške tj luck of the draw je veliki, ali ti daju mogućnosti to mitigirati. Sve 3 su jako taktičke tj treba reagirati na protivnikovo igranje, raditi stalno reviziju svog handa i odigranih karata. Race nema utjecaja na druge igrače direktno, tj tek u proširenjima, dok M i I napadaš sve, hand, bodove. Race karte se koriste u više svrha, dok M i I to rade na kvadrat. Taj dio mi se posebno sviđa i teške odluke koje idu s time. Reigrivost je ogromna u sve 3 igre i posebni je gušt kad skužiš neki dobar kombo koji prije nije bio očit ili uvidiš vrijednost neke karte koju si dugo smatrao slabom.
Preporučam isprobati sve 3 igre, al barem 5 igranja treba napraviti dok ne pohvataš tko tu koga. Ako ti klikne igra, zagarantirana je više godišnja zabava. Race igram već 10 godina :ljubav i ne vidim da ću ga ikad prestati, a slično i ove druge 2. Dovoljno su jeftine za kupiti, isprobati pa prodati/pokloniti ak ne sjedne ekipi, al je preporuka probati obavezno više puta zaigrati. Sjećam se prvih par igranja sve 3 igre, borbe s pravilima i pokušaja shvaćanja u čemu je tu fora i zašto brojni hvale te igre. A onda samo odjednom se sva svjetla upale i kao da ti se veo skine s očiju i zaljubiš se u genijalnost tih igara :ljubav

+mislim da sve 3 igre imamo u igraonici gdje ih možete isprobati :thumbs

Ps, nisam važan dio opisao a to je broj igrača. Po meni su sve 3 najbolje u 2 igrača, jer ste onda tu samo ti i protivnik i nadmudrivanje i utrka. U 3 su isto jako dobre, ali je dinamika igre drukčija zbog ne simetrije. U Race se onda češće igraju više faza pa je lakše računati na tuđe poteze. M i I imaju više napada na pojedinca tj privremena udruživanja 2 na 1 igrača. Pogotovo kad 1 igrač povede pa ga druga 2 moraju spriječiti u pobjedi. To rade akcijama napada tj koje imaju spremne od prije ili tražeći te karte. Al dok troše akcije za napade, treba i sebi osigurati pobjedu pa je tu i taj balans. Teške su i odluke da li koristiti dugo neku kartu ili ju prekriti potencijalom za kasnije. Posebno zanimljivo u Innovation recimo je što su karte grupirane po povijesnim dobima pa su kasnije karte tj tehnologije jače od prošlih. Al se onda zna dogoditi da pobijediš s kartom iz prapovijesti jer se ostali igrači ne brane od njenog slabog, al učinkovitog napada :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 4):
tanelornkockicaVihorValsim
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

Ovotjedni ulov iz raznih izvora.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 8):
Mago de UmagoMinsc1610dendarii42smurfORnotPapaverValsimtanelornZorzy
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Dado, sunce ti žarko, daj u onom postu sa našim kolekcijama slikni to svoje čudo, bojim se da si me debelo prestigao koliko kupuješ na tjednoj bazi :-D
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kovacu »

Ja vec sumnjam da on kupuje samo kutije prazne
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

sadistiko je napisao/la: 24 ruj 2021, 16:34 Dado, sunce ti žarko, daj u onom postu sa našim kolekcijama slikni to svoje čudo, bojim se da si me debelo prestigao koliko kupuješ na tjednoj bazi :-D
Ha, priznajem, ove godine se puno kupovalo ali i puno prodavalo, trenutno mi je ulaz 46 igri i 12 exp., a izlaz 32 igre i 1 exp. tak da nije se toga toliko nakupilo.
Trenutno stanje bez exp. je oko 180.

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 14):
CrazyBunnyGuyM0bybunjoPapavertanelornpriroda15logOSValsimsadistikokovacu i još 4 korisnika
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Minsc1610
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kovacu »

Ovo je prava umjetnost kako si poslozio to sve. Divota za vidit
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
dado
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la realuka »

Došla 2 Kickstartera u petak :D

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 5):
smurfORnotdadoblahblahtanelornValsim
Portich
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 svi 2020, 20:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 33 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Portich »

Javi dojmove za Kabuto Sumo
Ovi su korisnici zahvalili autoru Portich za post:
realuka
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Mago de Umago »

realuka je napisao/la: 26 ruj 2021, 17:25 Došla 2 Kickstartera u petak :D

slika
Ja mislio opet dado...
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”