Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3123
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2296 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

@thegrey Podijeli dojmove, pa bili i početni :thumbs .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la thegrey »

@Valsim evo, probao odigrati za početak nešto Tutoriala. Igrao sam prethodnu ediciju nekoliko puta, ali sam svejedno odlučio pristupiti ovoj kao da sam relativni početnik (preskočio sam Space Diamonds, family friendly verziju).
Ono što mi se sviđa je sličan pristup kao što ima i Pericles, a to je nekoliko različitih scenarija. Gorespomenuta opcija Space Diamonds, zatim Race for Glory, nekoliko scenarija koji su kompetitivni i kooperativni, te Full verzija igre plus solo varijante. Doslovno su odradili dobro ovaj dio "4 all" i stvarno imaš osjećaj da možeš birati igru koja je primjerena prilici u kojoj je odlučiš igrati.
Komponente su malo dorađene od prethodne verzije i nemam puno zamjerki, ono, služe svrsi.
Tutorial je stvarno dobro napravljen, polako uvodi u igru nove igrače, a svakih par poteza imaju recap trenutnog stanja tako da uvijek znaš na čemu si i kako situacija treba izgedati. Kroz cca 22 poteza prolazi sve bitne mehanike u igri. Složiti ću listu zamjerki s vremenom, možda čak padne i review nakon nekoliko partija. Ali onda u zasebnu temu.

PS. Module Terrawatt & Futures te Colonization još nisam dodavao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru thegrey za post (ukupno 2):
madoValsim
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

@thegrey što misliš, ima li smisla raditi insert za ovu igru i mogu li svi dodaci stati u glavnu kutiju kad bi se lijepo posložilo?
Prošle godine sam u Essenu pregovarao da bi im ja radio insert za KS kampanju kao poseban pledge, ali eto nije prošlo na kraju, a ja izvisio jer nisam dobio igru :-D
Oduvijek mi se ova igra sviđala, ali sam se bojao da je prekompleksna za moju ekipu pa je nisam nabavljao, mada, čuo sam da je ova 4. edicija speglana i da su nek stvari pojednostavljene. To sad ne znam, ali me najviše zanima ima li kruha da si kupim igru + dodaci pa da radim insert dok je igra relativno nova.
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Stips »

@sadistiko neki lik na bgg kaže kako igra HF4 sa svojim 6-godišnjim sinom...
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

je rajt
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kockica »

Ma dajte...
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Stips »

Lol koja reakcija. Propustiste '4 all'?
a) po internetu ima svakakvih luđaka, možda zbilja igraju možda laže
b) igra je fino stupnjevana pa uzmeš koliko hoćeš.
Barebones jest, a uvijek je i bilo, micanje letjelice po Sunčevom sustavu. Znači ako isključiš dizajn letjelice, nabavku dijelova za letjelicu, gorivo, radijaciju i sve iznimke, svodi se na prekrasnu mapu i tvog 'čovca' koji po njoj šeće.
Lourdin
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 208 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Lourdin »

Pa ne vidim razloga zašto nebi bilo moguće. Baš to kaj Stips kaže, to je ustvari micanje rakete po prekrasnoj ploči.
Naravno da ne igraju kompetitivno i ozbiljno. Možda zajedno sastave raketu, pa malo lete po ploči bez ograničenja, računanja potrošnje goriva i ostalih stvari. Pogotovo ako dijete ima strpljenja i zanimanja za tako nešto.

A i kad pogledaš tko je to postao, čini se još izglednije, jer je dijete vjerojatno okruženo time od rođenja..
"I'm an astrophysicist most of the time, searching for extrasolar Earth-like planets."

Iako vidim da su ga i na BGGu sprdali :D
Najjači komentar: I played the Heavy Cardboard stream to my unborn child, still in the womb. Forget classical music. rofl
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la smurfORnot »

Vi ko da niste gledali young Sheldon pa da ne znate kakvih ima klinaca xD...pametnijih od svih nas ovdje :D
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

slika

Znam da nije tako dobra kao Castles, ali lijepa mi je kutija, a i cijena je bila lijepa :-D
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
dadothegrey
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”