Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kockica »

Heh, to zasluzuje posebnu temu :-)
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Ahilya »

Eto, molim onda admina ili moderatora da odvoji moj post u novu temu. :D Naslov može biti "pljačkate li banke za ovaj hobi" ili nešto tog tipa. :bleh
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1242
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1187 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Antomon »

Dok veća primanja svakako pomažu, ono što svakako preporučujem je posuđivanje društevnih igara, odnosno povezivanje/networking. Ti posudiš nekome, netko posudi tebi i sl. Upoznaš nove ljude, možda proširiš društvo za kućna igranja.

Puno naslova odigraš 1,2,10 puta i to je to koliko te ta igra zanima/koliko da igra nudi. Volio bi da sam dosta naslova koje sam posjedovao probao ili odigrao nekoliko puta prije kupnje.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la smurfORnot »

Lova se da ustedit, nejdes van, nejdes na kave, ne kupujes pizdarije(mrak mi pada na oci kad vidim na sto ljudi bacaju pare), ne kupujes vrecice u ducanu, kupujes hranu na akciji,na posao si doneses hranu od doma umjesto da potrosis 25kn na gablec,kupujes robu na akciji, svercas se u javnom prijevozu,ne trosis na mobitel vise od tipa 3-4 kune mjesecno. Ako uzmemo da je prosjecna placa oko 5600kn, ustedit se da. Druga je stvar ako osoba od toga zivi solo, placa si najam stana, auto,rezije itd.

Naravno, postoje i sajtovi tipa rich meet beautiful xD
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Gordan »

Ahilya je napisao/la: 31 lis 2017, 19:50 Ovak na prvi pogled imam osjećaj da su to 3-4 moje plaće stigle iz Essena. :D Ljudi moji, odakle vam lova? Ne pitam to ni retorički ni sarkastično, stvarno me zanima... Kako uspijete odvojiti toliko love tako često? Imate tak dobre plaće da to ni ne osjetite? Kupujete nove isključivo ako prodate stare? A i u tom se slučaju nekako moralo početi... szbunjen

Nadam se da ću i ja jednog dana doći do toga.... :ljubav
Ne pušim; ne igram igre na sreću i kladionicu; jako rijetko pijem alkohol (pivo ne volim), ne pijem kavu uopće (ne volim je), isto vrijedi i za gazirana pića i sokove. Zapravo, u kafić idem cca jednom mjesečno, ako i toliko. U životu sam valjda 5 puta kupio vodu u boci (ne računajući boravke u inozemstvu gdje voda iz slavine nije za piće). Nemam obitelj. Na posao idem pješke jer mi je blizu što znači da ne trošim previše na gorivo. Nemam drugih skupih hobija i generalno ne trošim na gluposti (iako mi se zna zalomit). Imam relativno pristojnu plaću za naše prilike. Nikad nisam imao kredit ili bio dužan. Plaćam najam stana i ostale troškove, imam auto, na mobitel ide valjda oko 70kn mjesečno. Najviše trošim na hranu jer ne jedem smeće iz trgovina.
Priznat ću da trošim previše na igre, ali trošim svoje novce koje sam zaradio. Rijetko prodajem igre (to se nakon ove nabavke možda promijeni :D ) Posjedujem nekih 60ak igara uključujući i ekspanzije, ovo mi je bila najveća jednokratna nabava igara.

Naravno, da radim za 4000kn sigurno ne bih išao u Essen niti posjedovao ovoliko igara, ali način života ipak dosta diktira..
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kockica »

smurfORnot je napisao/la: 31 lis 2017, 22:05 (mrak mi pada na oci kad vidim na sto ljudi bacaju pare)
Sto bi drugi rekli na ovaj hobi? :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Gordan
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vatanen »

Dakle Ahilya, da sumiramo, ovdje neces naci bogate ljude, nego asketske duse monaske predanosti igranju cija blijeda lica preziru svjetla disko kluba :-D

Na stranu sto se dio ljudi ovdje bavi informatikama u raznim oblicima ili nekim sl. tehnickim strukama, sto je za hrv. teska financijska elita, odgovor nije u tome.

Ja recimo jesam radio za 4000, a vec dvije godine ne radim uopce po percepciji normalnog svijeta. Obozavam kafanu, pijem ko smuk, pusim ko Turcin, putujem ozbiljnije dvaput godisnje, vikendima se vozam po zemlji autom, idem u kino, a nije mi stran bio ni poker. Imao sam 80 i koju igru, sad desetak manje, u hobiju sam nesto vise od 5 godina.
I ne, nisam uopce u ognjici sklanjao i brojao svaku kunu.

Kako? Baka i deda ostavili stan, eto kako. Dakle nema kredita ni stanarine. Covjek prezivi mjesec i s 1500 kn. Ostaje mu 2500 za gorenavedeno. Pa onda nadje curu s kojom dijeli zivotne troskove. Pa onda dobiju dijete i sve sto sam rekao padne u najdublju vodu :-D

Dinamicna i prosjecno socijalna osoba cak i u raspadajucim strukama jos uvijek moze naci honorarni posao - ili si informaticar (tu ti meni dodju sve takve struke, uopce me ne zanimaju nijanse) ili jednostavno ne radis nikad 8 nego uvijek bar 14 sati pa kupis slobodne dane. Al ne da ti to tesko pada, nego ne znas sto bi inace sa sobom. To ti je drugi odgovor - 8 sati i od 9 do 5 nije nikada dobro. Ako si u takvoj situaciji, a nisi neki masni korporativac ili nemas uz taj i neki honorarac sa strane, znaj da nikako nije dobro. To je prevara za mase - jasno da tako radis ako moras i ako si u gabuli, ali svojevoljno i ako nemas doma gladnih usta, a placa ti nije barem 10, onda nesto radis krivo i zamantala te ideologija (vrlo postojana u nas).

Ajd dobro, ne kupujem odjecu. Al da mi se hoce, kupovao bi i nju...

I ajde, ako si bednik, onda bas nemas otvoreno 10 Lickstartera i lootovi ti nisu 15 igara (mislim da je moj najveci bio 3).

Ma to su ti sve informaticari :-D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 3):
Gordandlakarivanhrzg
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la kockica »

Rasprave radi, kad se prica o tome koliko igara posjedujete, da li u to racunate i prosirenja?
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Nuuq »

kockica je napisao/la:Rasprave radi, kad se prica o tome koliko igara posjedujete, da li u to racunate i prosirenja?
Ja ne. Ja sam na 115, i tu mislim ostati. Expanzije su plus.
Sto se tice nabavki, Već par kupovina je bilo jedna in jedna out. Mada, eto rođendana, eto igara.
Zadnje dvije godine ja tako. Mama pita sta ces za rođendan, ja kažem. Supruga isto. Secret santa...
Uglavnom, dugo nisam kupio igru da jedna nije otišla.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Gordan »

Bez ekspanzija sam na 40ak. Kao što vidiš, zapravo sam siromašak :(
Srećom, kod mene stoji i nekih 20ak igara u vlasništvu Udruge pa uspijem popunit police. :D
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”