Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Opa. Ajd napiši koju riječ o ekspanziji. Istanbul nam je super igra, sa prvom ekspanzijom nam je bila još bolja. Pa me zanima hoće li nam i ova biti must have.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Satarash »

Valsim je napisao/la: 30 ožu 2017, 15:13 Opa. Ajd napiši koju riječ o ekspanziji. Istanbul nam je super igra, sa prvom ekspanzijom nam je bila još bolja. Pa me zanima hoće li nam i ova biti must have.
Budem, ali tek tamo iza Uskrsa. Dok ju frend donese ovamo. :)
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Hjoooj, a netko je baš neki dan napisao da je u Mulleru sad na popustu s 20 na 14€. Miruj srce moje.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Doktur
Reactions:
Postovi: 36
Pridružen/a: 07 svi 2015, 23:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 21 put

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Doktur »

Konačno je završeno. Nije me puno ni koštalo, sto eura.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 913&type=3
Ovi su korisnici zahvalili autoru Doktur za post:
Stips
Avatar
Arty
Reactions:
Postovi: 189
Pridružen/a: 03 stu 2014, 11:11
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 95 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Arty »

Upravo stiglo :-)
slika

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Arty za post (ukupno 3):
stokaAnwikockica
So many games, so little time
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3377 puta
 pohvaljen: 2003 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la dado »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
Valsim
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vatanen »

Century: Spice Road i Santorini... Santorini ćemo testirati večeras, a Spice Road već jesmo (1x3 igrača, 2x2 igrača). Lijep je osjećaj jednom za promjenu gledati kako Ameri slinave po BGG-ju i plaćaju sumanute cifre u pre-orderu (neki je problem s Kanađanima) jer ih je debeli nahajpao... Nahajpao je dakako i mene, ali me taj hajp koštao mnogo manje nego njih i igram igru 2 mjeseca prije njih. Nek' crknu.
Igra ko' igra još je rano reći, ali zanimljiva kombinacija very very light (gotovo sub-gateway) pravila i potencijalnog AP-a (u mojem slučaju) u kreiranju hand enginea za pretvaranje resursa - čini se da je bolje da bude više brz nego efikasan, ali opet - igra dovoljno traje da mi se čini kako je na mjestu igrati i na jedno i na drugo. Sve u svemu čini se i da tu ima doista dosta kombinacija unutar ta 4 resursa. Što bi rekli stari Hrvati, validna igra, suha ko Sahara, trajanje za takvu igru po meni idealno - nije 20 minuta, ali nije ni više od sata (dakle cca. 30-40). U 3 igrača mi je pred kraj imala osjećaj ponovljivosti i mislio sam da treba završiti prije, u 2 igrača mi je trajala idealno (a ustvari je vjerojatno oba puta trajala jednako). Teme nema, ilustracije doista lijepe, ali se kao i u svakom takvom card-gameu ne gledaju nakon prve partije. Komponente vrlo dobre - ništa spektakularno, ali nice touch s metalnim coinovima koji se ne koriste i zdjelicama koje su OK, oversized kartama. Ne mogu uspoređivati sa Splendorom jer ga nisam igrao (no vele dečki da Splendor ima mehaniku rezerviranja scoring karata... ovdje toga nema). Dečki u rasponu od "neutralno i treba još igrati" / "za to što jest skroz OK" do cca. "ne zanima me, nije dobro ko Splendor, bezveze itd.", curi se sviđa, replayabilty će vjerujem biti upitan ne jer ne bi bilo kombinacija, nego jer je bare bones, ne nudi ništa novo niti neku dodanu vrijednost. Za sada mogu reći da mi je bolja u 2 nego u više, bez obzira što je debeli rekao jednu točnu stvar - jako lijepo i brzo teče (osim što mene tjera na AP barem jednom po igri). Interakcija se svodi na: evo ja prvi uzmem ovo što si ti želio (no recimo već u drugoj-trećoj partiji igrač može uočiti na što protivnik ide i hoće li tamo stići prvi te u skladu s tim vrlo efikasno i zadovoljavajuće pretvoriti ono što ima u nešto drugo, a korisno - u tom smislu je važno gledati što protivnik radi, dakle interakcija kao Rftg bez preuzimanja). Kupite njemačku verziju ako imate želje probati - potpuno je nezavisna, a pravila pogledajte na netu. U toj konstelaciji ulaganje je isplativo. Više od toga nema nikakvog smisla.
Čini mi se da postoje strogo jače karte (npr. karta s 3 upgradea umjesto početna 2), ima naravno randoma u izlasku karata (u oba reda), ali sve u svemu može se kompetitivno igrati. Ako ekspanzije kroz godinu i dvije budu obogaćivale osnovni sadržaj, na kraju možda bude i izvrsna. Ovako je baš "dobra za to što jest". Hajpu nema mjesta - takvih je igara već bilo (Bazaar i sl.) - ali igra je sasvim na mjestu. Samo ne od nje očekivati nešto što nije.
Mehanika odmaranja naravno snažno podsjeća na Concordijinog Tribuna, ali evo recimo - Concordia naročito sa Salsom, a i bez nje, takvoj akciji daje puni smisao, a ne osjećaj "praznog hoda". Nešto slično je moralo biti i s ovom igrom, a nije, a vjerujem da će biti - za godinu i dvije kad izađu preostale igre u seriji... I s takvim čistim nagađanjem mogu odmah reći da mi se taj model nimalo ne sviđa :-D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post:
sadistiko
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Vatanen »

Sedam partija bazičnog Santorinija (bez bogova) kasnije - genijalna igra. Za sada uopće ne osjećam potrebu dodavati bogove, a čini se kako je to još 841 igra u istoj kutiji. Izgleda fenomenalno (iako su, kao i uvijek, komponente uživo manje nego što se čini na snimkama). Izgleda da je onaj tko prvi stekne "high ground", odnosno počne skakutati po 2. nivou, u bazičnoj igri u prednosti. Prvi dojmovi iznimno iznimno pozitivni, vidjet ćemo za replayability. Ali ide u red postignuća u suvremenom dizajnu (premda nisam igrač apstraktnih igara, pa možda pretjerujem). Malo baca na vulkanski šah :-D No onda opet, meni tema, kad se pogleda animirani filmić na Kickstarteru, ima sasvim lijepog smisla i sparena s komponentama daje nešto što i ne osjećam kao apstraktnu igru.
Zanimljivost - za sada sam bolji od djevojke (koja me, naravno, gazi u gorespomenutom bare bones resurs konverteru - bacili još jednu za kraj večeri. I dalje uvjerljivo gubim, ali igra ide brže i počinje mi se za nijansu više sviđati).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 2):
ShichLourdin
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
newgamer
Reactions:
Postovi: 77
Pridružen/a: 19 srp 2016, 22:20
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 85 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la newgamer »

:D
Ovi su korisnici zahvalili autoru newgamer za post (ukupno 3):
dadoValsimkockica
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Dobar ulov :-) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”