Igre za veci broj igraca

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Igre za veci broj igraca

Post Postao/la docich »

meni je don't mess with cthulhu jako dobar. nije to bas moj djir igara ali svejedno mi se jako svidio. ako se ne varam do 8 igraca je sa expanzijom koja se prodavala samo na essenu sa igrom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
dado
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Igre za veci broj igraca

Post Postao/la dado »

docich je napisao/la: 02 lip 2017, 15:07 meni je don't mess with cthulhu jako dobar. nije to bas moj djir igara ali svejedno mi se jako svidio. ako se ne varam do 8 igraca je sa expanzijom koja se prodavala samo na essenu sa igrom.
Ova francuska Iello verzija je 4-8 igrača.
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Igre za veci broj igraca

Post Postao/la docich »

odlicno. toplo preporucam
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Igre za veci broj igraca

Post Postao/la Vukozec »

U zadnje sam vrijeme kupovao baš igre za veći broj igrača (tu mislim na 6 i više).

Za 6:
Očekivano, ovdje je najveći izbor. Od heavy stuffa, moja ekipa obožava Power Grid i Imperial. Grid ja ne podnosim (pa sam zato i kupovao spomenute igre da ga više ne moram igrati kad nas se skupi 6), ali Imperial radom igram (i original i 2030) kad sam raspoložen za mozganje preko 2 sata. Od laganijih smo probali Colt Express i polučio je uspjeh, a u superlakoj kategoriji For Sale je odličan. Sve nabrojane odlično funkcioniraju i sa manjim brojem igrača.

Za 7:
Ovdje mogu preporučiti samo 7 Wonders, ali to je preporuka ko kuća. Znači prosječna igra traje oko pola sata, a zbog sadržajnosti imate dojam da ste igrali duplo duže, a čak i sa punim brojem igrača se gameplay bitnije ne usporava. Igra za 5.

Za više od 7 mislim da su uglavnom party igre opcija. Počeli smo igrati Resistance Avalon i premda pomalo ovisi o društvu sa kojim ga igrate, većini će odgovarati. Jedino ga ne preporučam u 5 igrača, po meni je potrebno minimalno 6.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
stoka
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”