Prodaja igre preko bgg paypalom

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la stoka »

bog ekipa!jučer mi je neki englez poslao ponudu za igru...i sad, naravno, želi platiti paypalom...ima li ko iskustva s time?imam paypal račun, al sam ga koristio samo za kupovinu ebayem. uglavnom, samo u dam mail s kojim ulazim na paypal? je li istina da moram čekati mjesec dana da se novci prebace na račun (pbz) s kojim je povezan? ima li još koja caka na koju valja paziti?
skužajte ako ima koja tema na koju sam mogao postati, nisam našao ništa povezano, slobodno prebacite ako ima.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la grof »

Ima caka:

Kao prvo moraš s Paypalom imati spojenu VISA karticu jer ti jedino na VISA karticu Paypal može prebaciti novac i to se dešava automatski jednom mjesečno.
Ako nemaš VISU, nego npr, Master Card, onda ti Paypal ne može prebaciti novac na tvoj bankovni račun, već on ostane "zaključan" na Paypalu i možeš ga trošiti za svoje Paypal kupovine.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Paka01
Reactions:
Postovi: 64
Pridružen/a: 20 sij 2017, 10:47
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 23 puta

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Paka01 »

Ja sam koristio paypal za primanje uplata i to ti ide bez ikakvih problema.
Pošalješ tipu mail na koji ti je registriran paypal i on ti uplati novce i eto ga. Ti novci ti stoje "online" kod Paypala dok ih ne odlučiš prebaciti na svoj bankovni račun, odnosno na karticu koja ti je vezana za Paypal. Prvoga u mjesecu se ti novci sami prebacuju bez ikakvih troškova, a ako želiš, možeš ih ti prebaciti i iste sekunde (bez da čekaš do prvog u mjesecu), ali onda plaćaš neku malu proviziju. Moš me ubit, al ne mogu se sad sjetiti koliku. Također, dok ti ti novci stoje "online", tj dok se još nisi odlučio prebaciti ih na karticu, idalje ih možeš koristiti za online kupovinu, znači na raspolaganju su ti.

Ja nisam do sada imao nikakvih drugih troškova koliko se mogu sjetiti, no svakako se raspitaj još malo.
Paka01
Reactions:
Postovi: 64
Pridružen/a: 20 sij 2017, 10:47
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 23 puta

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Paka01 »

Ovo što grof govori je istina, VISA kartica ide, zaboravih na to skroz.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3558
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1544 puta
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Shich »

Paypal je za Hrvatsku ukinuo automatsko prebacivanje novca na račun prvog u mjesecu. Prebacivanje možeš napraviti samo kad to ti odlučiš, i plaća se fiksnih 4 eura.

https://www.paypal.com/bg/cgi-bin/websc ... 01a5f55080

Međutim, nema potrebe da prebacuješ novac na račun jer prilikom prve kupovine u kojoj plaćaš sa Paypalom, prvo se troši novac sa Paypal balance-a, a tek onda sa bankovnog računa.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la sadistiko »

Ja sam htio samo spomenuti da je bitno napomenuti kupcu da on plati onih nekoliko posto koji su potrebni platiti paypalu ako se radi o privatnom slanju novca a ne kupovini preko nekog web shopa.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Antomon »

smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la smurfORnot »

Meni je osobno bolje da su ukinuli automatsko prebacivanje, jer od njih i još od naše banke vjerujem da bi izgubio finu svoticu na konverziji valute...

a dobar mi je paypal...prebaci 36 eure u dolare i dobiješ 36$, isto tako prebaci 36 dolara u eure, ali odjednom ceš dobiti 33eura :D

A prodaja preko ebaya, uzmu ti oko 15%, ebay cca 10posto i paypal još jedno 5%.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Antomon »

Kada smo kod Paypala, ja sam si isključio da mi Paypal vrši konverziju, neka to odradi banka. Imam Visa Electron kod PBZ-a. Ovu opciju je moguće podesiti samo Visu i Mastercard.

Upute kako to napraviti:

Go to Profile > Payments > My Preapproved Payments > Set Available Funding Sources > Conversion Options
Morate dobiti ovaj ekran:
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la stoka »

dečki hvala svima, bili ste od pomoći. čovjek je uplatio i vidljivo je, valjda će sve bit u redu. 110 kuna traži pošta do engleske, šta je ok. nisam ga htio tražiti ništa dodatno, jer sam i ovako prodao igru skoro duplo od cijene na koju tu na forumu nitko niti upit nije poslao mjesecima...za ne falit, čovjek je vlasnik dućana, i sigurno zna šta radi...čudna situacija...
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”