Prodaja igre preko bgg paypalom

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Stips »

Duplo? Svaka čast. Sad i mene zanima kak se prodaje prek bgg :)
Onak, prek bgg sam kupovao (i nastavit ću jer ima svega i uglavnom povoljno osim ako baš ne izvoljevaš pa moraš imati Where There is Discord), ali nikad nisam razmišljao da bih na bgg _prodavao_. Jer kaj, do sad sam slao u valjd deset gradova po Hrv, isti bog ako šaljem i negdje vanka. A Paypal imam, nisam diler, nije mi bitno da mi dođe lova isti dan....
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la stoka »

haha, where there is discord...zapravo izgleda dosta jednostavno, žena na pošti je samo stavila igru na vagu i izračunala cijenu...a ako znaš težinu igre, možeš izračunati shipping i preko stranica pošte...na pay pal sam samo stisnuo whitdraw novce i naplatili su mi 30 kuna, iako bi valjda bilo pametnije da sam čekao prvi da vidim oče mi prebacit besplatno novce...al nema veze...
a ne znan ni ja kako je to ispalo da prodam po duploj cijeni, samo sam jedan dan vidio da se igra po bgg prodaje i po 50 eura više od onog šta ja tražim ovdje, pa reka da pokušam, stavio 10 eura manje od bilo kojeg drugog europskog prodavača, i evo, nakon tjedan dana odmah kupac...al to je valjda jednom u deset godina.
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Studioworks »

A umjesto da se ide preko paypala kiji ocito uzima dosta love da se proba preko uplate na bankovni račun? Ja sam jednom uzeo igru na bgg i platio 30 kn provizije. Bez zahebavanja s pp, cekanje novca i prebacivanja.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la smurfORnot »

mislim da je paypal opcenito ekipi kao sigurniji, nego e plati ti meni na bankovni racun. Što u slucaju da ti netko plati ili ti njemu na racun i ovaj ne pošalje igre, kakav je onda postupak?
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Studioworks »

Onda mu opsuješ malo obitelj i zaboraviš na izgubljene pare.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post (ukupno 3):
GordanStipsstoka
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Stips »

Studioworks je napisao/la: 25 vel 2017, 14:37 Onda mu opsuješ malo obitelj i zaboraviš na izgubljene pare.
Baš to.

Dve stvari. Prvo, nema neke velike razlike, može te zaje* i u Hrvatskoj. Drugo, vidiš po reviewima drugih korisnika. Ako netko ima 11 pozitivnih reivewa i nijedan negativan, nemaš kaj razmišljati....
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Studioworks »

Pa da. Ja sam tako uzeo dvije igre preko bgg i sve dobio najnormalnije.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Vatanen »

Ja sam prodao Republic of Rome preko BGG-a isto za pristojne pare. Talijan je uplatio preko IBAN-a direktno na račun. Jedino je platio suludi šiping od 22 eura do Italije, ali igra jest bila teška... Uglavnom mislim da se isplati prodavati strancima, posebno ako su u Europi (Amerima nismo konkurentni zbog šipinga, baš kao ni oni nama). Ja obično ponudim prvo tu na forumu po boljoj cijeni jer mi je naravno najlakše ako je čovjek u ZG ili igra može Tiskom, ali s obzirom na veličinu zajednice i malu do nikakvu potražnju za nekim nišastijim igrama mislim da je BGG vrlo realna opcija.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la stoka »

bome sam 45 minuta čekao na pošti dok se to poslalo, stvorio se popriličan red nervoznih ljudi iza mene...morao sam im reć i šta sadrži igra...onda me za nefalit pitala žena "a koliko ima tih countera?"...ili kantera kako je ona napisala na dokumentu...
Paka01
Reactions:
Postovi: 64
Pridružen/a: 20 sij 2017, 10:47
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 23 puta

Re: Prodaja igre preko bgg paypalom

Post Postao/la Paka01 »

Ah, Hrvatska posta... Leglo neljubaznosti i neprofesionalnosti.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”