Kako sam izbjegao metak (GeekMarket scam)

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Kako sam izbjegao metak (GeekMarket scam)

Post Postao/la Antomon »

Kratka verzija:

Htio sam kupiti Feast for a odin sa BGG Geek Market, našao super (sumnjivu) ponudu, skoro kupio, ipak poslao geek mail Adminu, račun je suspendiran radi mogućeg scama.

Duga verzija:

Svako toliko pogledam na Boardgamegeek marketu ponude za igre od interesa. Našao sam Feast for a Odin za 60€, odmah pomislim kako je to dobra ponuda. Pročitam da je besplatna poštarina za EU (prodavač iz Mađarske). Odmah sam kliknuo "Order" gumb i provjeravam sa prodavačem da li je poštarina stvarno besplatna i da li može bankovni transfer. Prodavač ima 3 pozitivna ratinga, ajde moglo bi i gore. On potvrđuje da je poštarina besplatna i šalje IBAN/BIC itd. Zapne mi za oko da IBAN počinje sa DE, znači Njemačka banka a on iz Mađarske. I onda su se pomalo počele paliti lampice.

Profil otvoren pred 2 tjedna, pravo ime Zoltan Varga. Googlam ime, izbaci mi nekog (valjda poznatog) mađarskog nogometaša. Kažem sam sebi, ajde zove se slučajno tako ali se i odmah sjetim nekog američkog filma kamo su špijuni birali imena po poznatim nogometašima. Googlam IBAN, nick od prodavača i sl, ne dobivam nikakve pametne informacije. Idem provjeriti ratinge, 3 ratinga od 2 različita usera, ta oba profila otvorena ove godine, dakle računi stari nekoliko dana. Ocjene date 2-3 dana od kupnje, nemoguće da su ljudi tako brzo dobili igre. Idem još malo čitati prodavačev profil, ne prihvaća Paypal ali prihvaća sve ove druge metode koje koriste scammeri.

Odlučio sam poslati mail Octavianu za savijet, ali ko zna kada će se Octavian javiti, sigurno ima hrpu mailova i drugoj je vremenskoj zoni. Javlja se Octavian za 5(!) minuta da je račun suspendiran radi sumnje za prevaru.

"Talk about close one".

Ako treba još detalja, mogu napisati, ali nisam htio dalje rastezati priču. Prodavačev nick 1bbgames.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 14):
miljenkoKilladlakarsadistikoNoghriLourdinstokakockicadadoBolindus i još 4 korisnika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Kako sam izbjegao metak (GeekMarket scam)

Post Postao/la Bolindus »

Jesi dobio CSI geekbadge ? :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post:
Gordan
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Kako sam izbjegao metak (GeekMarket scam)

Post Postao/la Antomon »

Hehe, nisam.
Tražit ću da Interpol napravi potjeru ;)
fragmuffin
Reactions:
Postovi: 8
Pridružen/a: 12 lis 2015, 22:25
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Kako sam izbjegao metak (GeekMarket scam)

Post Postao/la fragmuffin »

jel to mozda prodavac "1bbgames"?

edit: Lol, sad tek procitao dugu verziju do kraja :D

Ista prica i kod mene, kaze frajer besplatan shipping za sumnjivo jeftin rebellion.... ali account i sve ponude zasad stoje, nema nikakve suspenzije
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Kako sam izbjegao metak (GeekMarket scam)

Post Postao/la smurfORnot »

Cim netko ne prihvaca paypal zajebi...i ni slucajno slat nekome nepoznatom friend and family opcijuml, posto ako te zajebe nemres dobit pare.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Kako sam izbjegao metak (GeekMarket scam)

Post Postao/la Antomon »

fragmuffin je napisao/la:.... ali account i sve ponude zasad stoje, nema nikakve suspenzije
Meni je bio stigao mail sa obavijesti:

This email is to inform you that the sale (#XYZ) has been canceled.

Reason: Canceled by admin - suspected scam account. If you have paid for this order please pursue canceling the payment ASAP.

Ne znam kako to rade na BGGu...
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”