dado's TOP 50 (2016.)

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

dado's TOP 50 (2016.)

Post Postao/la dado »

Sredinom 2014. godine otkrio sam svijet modernih društvenih igara i naravno, nije dugo trebalo da se zarazim.
2 godine poslije i preko 60-ak odigranih igri odlučio sam prvi put sastaviti top listu 50 meni najboljih igara, a i interesira me koliko će mi se ukusi promijeniti i kako će lista izgledati na kraju 2017. godine.
Uglavnom, ako vas zanima škicnite listu i komentirajte, lajkajte, šerajte, kako to već ide, jel.

Here we go:

50.Shadows Over Camelot
49.Carcassonne: Gold Rush
48.Tokaido
47.Nauticus
46.Manhattan Project: Chain Reaction
45.Takenoko
44.Beyond Baker Street
43.Alhambra
42.Jamaica
41.Manhattan Project

40.Resistance
39.Mysterium
38.Sushi go Party
37.Carcassonne: South seas
36.Onitama
35.Splendor
34.Hit z Road
33.Forbidden Desert
32.Bang: The Dice Game
31.Pandemic: The Cure

30.Scoville
29.Oceanos
28.Blood Rage
27.Pandemic Iberia
26.Carcassonne
25.Colt Express
24.King of Tokyo
23.Karuba
22.Tides of Time
21.7 Wonders

20.Neuroshima Hex
19.Stone Age
18.Patchwork
17.Arboretum
16.Zombicide: Black Plague
15.New York 1901
14.Pandemic
13.Love Letter
12.Last Will
11.Mission Red Planet


10.Ticket to Ride - ovdje uključujem sve verzije jer su praktički iste igre, osim UK/Pennsylvanie koja je malo kompliciranija ali ako bih morao izabrati jednu to bi bila USA. Očekujem da će s godinama igra polako padati ali zasada me još uvijek "drži", a i sentimentalno sam vezan za nju jer je bila jedna od prvih igara koje su me uvele u svijet modernog boardgaminga.

9.7Wonders: Duel - sviđa mi se način draftinga koji su uveli gdje neke karte vidiš, a neke ne i što igra ima 3 načina na koja igrač može pobijediti/izgubiti.

8.Quadropolis - ha, što reći, lijepo izgleda, jednostavne mehanike, "smooth" igrivost, tile laying - kako bi rekao Zee Garcia: The game just hits on all cylinders for me.

7.Sheriff of Nottingham - Odlična bluffing igra. Onaj osjećaj kada uspješno prošvercaš 5 zabranjenih roba ili kad staviš 5 legalnih i nudiš mito pa šerif otvori i mora ti platiti. Zabava u kutiji. Uostalom, tko ne voli lagati u igrama?

6.Longhorn - poznatija i kao Five Tribes light. Osobno iznenađenje liste. Mislim, znao sam da će biti visoko ali da će biti baš ovoliko... Sviđa mi se tema, varijabilni setup, kvazi "mancala" mehanika, 3 načina pobjede/poraza isto kao i kod 7 Wonders Duela... Po meni jako podcijenjena igra.

5.Spyfall - meni omiljena party igra. Da, kada si špijun može biti stresna ali to je za mene pozitivan stres. Kada se otkriješ i pogodiš lokaciju ili još bolje kada otkriješ lokaciju i daješ sve "točne" odgovore pa igrači optuže nekog drugog. Slično kao kod Sheriffa, zabava u kutiji.

4.Mr. Jack – iako u svakoj partiji likovi na ploči startaju na istim pozicijama, bilo da igram kao Mr. Jack ili kao detektiv, svaka partija ove igre je mala zagonetka koju treba odgonetnuti i to mi se sviđa.

3.Istanbul – teško je objasniti zašto toliko volim ovu igru. Možda je zato što sam prodavač po struci pa mi je trgovanje robama u krvi. :D Igra mi je od prvog igranja jednostavno "kliknula".

2.Summoner Wars – awesomeness in a box :ljubav

1.Five Tribes – ako je Longhorn bio 6. Five Tribes mora biti 1. Volim apsolutno sve u ovoj igri. Temu, varijabilni setup, bidanje, mancalu, deve, palme, duhove, ma sve. I još je k tome od mog omiljenog dizajnera, Bruna Cathale. :bravo Proširenje se besprijekorno uklapa u igru kao da je bilo unutra od samog početka. Dosta ljudi se žali na AP ali ja nisam imao problema s ljudima s kojima sam igrao. Preporučio bih svakome da proba igru barem jedanput.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 11):
stokaNuuqBojan1983roninblacxsmurfORnotShichkockicaDokturnia.neon i još jedan korisnik
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”