Preporuka 'area control' igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Preporuka 'area control' igre

Post Postao/la Vatanen »

Ima Inis, friško, svi hvale. Meni je tak-tak, niš posebno, neka sedmica, ali svakako baci oko - možda je baš to ono što tražiš. Meni je u tom rangu Mission Red Planet sasvim ok.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Preporuka 'area control' igre

Post Postao/la kockica »

Cyclades? i još sa Titans ekspanzijom pa možete i timsku igru?
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Nuuq
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Preporuka 'area control' igre

Post Postao/la Nuuq »

kockica je napisao/la:Cyclades? i još sa Titans ekspanzijom pa možete i timsku igru?
Ja sam to mislio predložiti, ali cyclades sam po sebi je dobar, genijalan sa exp. Kupiti i igru i exp je preskupo po meni. Zato nisam ni predložio. Ali, da, cyc bi bio genijalan.

Live long and prosper.
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Preporuka 'area control' igre

Post Postao/la Stips »

Što smatraš Area controlom? El Grande ili Nexus Ops?
Klanje uz pomoć industrije i zemljopisa (u Axis&Allies stilu) = Nexus Ops.
Worker placement + intriga = El Grande.

Enivej.
Tigris&Euphrates, Cyclades (+Titans), Kemet.

S tim da je Cyclades i bez Titansa sasvim solidna igra.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Post Postao/la Deni »

slika
fragmuffin
Reactions:
Postovi: 8
Pridružen/a: 12 lis 2015, 22:25
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Preporuka 'area control' igre

Post Postao/la fragmuffin »

joj nemojte te prastare cube pushere igrat... wallenstein je ok, shogun je ista stvar, ali prije bi uzeo 1775 rebelion (neko i prodaje na forumu)
apropo Cycladesa, sam po sebi je odlican, al je bez Tytansa aukcija glavna karakteristika igre... sa Tytansima ima vise konfrontacije
Ameritrash bi ti mogao do sutra nabrajat koji sve valjaju, ali ak ti se ne bacaju novci... Kemet ti je desetka. Ma cak i ak ti se bacaju mislim da je to najbolje kaj se tice area kontrole.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Preporuka 'area control' igre

Post Postao/la kockica »

Nuuq je napisao/la:
kockica je napisao/la:Cyclades? i još sa Titans ekspanzijom pa možete i timsku igru?
Ja sam to mislio predložiti, ali cyclades sam po sebi je dobar, genijalan sa exp. Kupiti i igru i exp je preskupo po meni. Zato nisam ni predložio. Ali, da, cyc bi bio genijalan.

Live long and prosper.
Da, treba uloziti ali bas mi se potrefilo da sam povoljno kupio rabljeni cyclades zajedno sa Hades, Hecate i Manticore, sjecam se nekako u doba kada ste ti i mislim stipsonov raspravljali o igri pa sam iz toga odmah krenuo na Titans. Igra je stvarno super, tako da cu kupiti i monuments. Mogao sam naravno umjesto ekspanzoja kupiti i druge area control igre, ali nedostatak mjesta mi diktira broj kutija igara :-) , a ekspanzije lako utrpam u osnovnu igru :) .
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Preporuka 'area control' igre

Post Postao/la stoka »

nevezano sad šta ja prodajem 1775, igra je solidna, pravi area control...puno konflikta, na gotovo svim dijelovima mape, teško je sve uskladiti i zapravo u pravilu pobjeđuje onaj ko izabere uložiti na bitnije bojišnice u datom trenutku...pravila su peri-deri sa samo šest stranica i dovoljno je jedno čitanje. sistem bitke je odličan, nekako se ne mogu oteti dojmu da je upravo to ono što je falilo riziku sve ove godine, odnosno desetljeća...prvi putkad smo igrali bacili smo taj dan valjda nekih 5 partija, iako nije igra koju mogu zamisliti da igram 50 puta...odigrali smo kasnije još par puta po partiju dvije...odličan u dva igrača ili timski u četiri...u tri malo ide na živce šta jedan igra dva puta u krugu, a dvojica samo jednom...igra je stvarno zanimljiva,ali ipak fali nešto da bi bila klasik...
el grande je svakako klasik, i nekako kad pročitam area control, vidim njegovu mapu pred očima...nisam stigao igrati, iako sam upoznat s pravilima, al mislim da se s njim ne može faliti...
wallenstein sam isto gledao i mislim da nije loša igra, djeluje mi slično u nekim segmentima 1775, samo koliko vidim ima nešto više diplomacije...
pogledaj možda igre kolonijalne teme, struggle of empires ili age of empires...
također, iako vjerojatno nije tipični area influence, ova nova igra hands in the sea koja se oslanja na mehanizam a few acres of snowa mi djeluje odlično, iako je samo u dva igrača...
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 475 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Preporuka 'area control' igre

Post Postao/la priroda15 »

Puno hvala na svim prijedlozima i analizama ! Proucit cu sve igre koje ste predlozili.

Sent from my D5803 using Tapatalk
slika
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Preporuka 'area control' igre

Post Postao/la Smeghead »

chaos in the old world je jako dobra
kemet je super i s 3 i 4 igrača
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”