Popis web trgovina koje dostavljaju u Hrvatsku

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Popis web trgovina koje dostavljaju u Hrvatsku

Post Postao/la Antomon »

stoka je napisao/la:večina želi poslati igru negdje gdje im je lakše, po mogućnosti u svoju domovinu ili susjedstvo, tako da neki od njih vjerojatno ne odgovaraju jer im se ne da zajebavati sa tako dalekom destianacijom...cijene shippinga su oko 15-20 eura, najbolje iz njemačke i italije, možda i engleske...preko 20 eura ne bi smjelo biti...meni je najveći problem način uplate, jer ako je preko računa onda hrvatska banka pokupi bar 10 eura...
imam slična iskustva, poštarina bude obično dosta velika, 15-30 eura, no međutim često bude npr. da je tih 15 eura najmanja tarifa kod tog kurira/pošte i to su obično onda paketi ispod 2 kg, pa se onda više isplati od jednog prodavača uzeti 2 ili 3 igre jer poštarina ostaje ista

Njemci obično šalju bez problema, Amere možeš zaboraviti, neki prodavači su mi se javili unutar 24 h, a jedan mi se bio javio nakon 3 mjeseca :mrgreen:

Što se tiče banaka, što nisu tarife povoljnije sada radi implementacije SEPE ? Ja sam neki dan uplačivao u Sloveniju i Zagrebačka banka mi je skinula 30kn kao naknadu, manje nego što bi mi uzeo Paypal (8-9 eura).
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Post Postao/la Deni »

Hvala...
Ah, to je jedino mjesto gdje ima Carson City po normalnoj cijeni. Ne daje mi se bas 80€ za big box, al opet, ak je cijena s postarinom priblizno ista, mozda se i predomislim :)
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Popis web trgovina koje dostavljaju u Hrvatsku

Post Postao/la stoka »

pay pal 8-9 eura?bome ni to nisam znao.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Popis web trgovina koje dostavljaju u Hrvatsku

Post Postao/la stoka »

kako je onda najbolje izvršiti plačanje?u pregovima sam s nekim englezom.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Popis web trgovina koje dostavljaju u Hrvatsku

Post Postao/la Stips »

Uzeo sam bio par igara preko bgg, isto kao i ovdje na forumu. Uplatiš cifru, dobiješ poštu.
A ono, pogledaš reference lika - tražiš ili dilera (kaj ima tipa 100 zadovoljnih mušterija) ili nekog entuzijasta (pregledaj mu/joj profil).

Koliko PayPal uzima naknadu?
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Popis web trgovina koje dostavljaju u Hrvatsku

Post Postao/la Stips »

Inače iskustva su dobra. Ne znam kako je za hitove, rekao bih kako je ipak jednostavnije i bolje preko nekog shopa ali ako baš želiš neku igru a nema je u shopovima, bgg market ti je super. S time kako radi hiperprodukcije igara niti ne trebaš čekati tako dugo da ti se neki hit ionako pojavi u oglasima. Ljudi kupuju svašta, pa ubrzo prodaju.
Dodatno, nisam nijednom dobio niti oštećenu igru u cca 5 nabavki. Baš ono, skroz pozitivno iskustvo.
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Popis web trgovina koje dostavljaju u Hrvatsku

Post Postao/la MoschuS »

Kakvih 8-9eur naknade za Paypal?
Paypal uzima postotak kada ti netko uplacuje novce, nekih 5% ili manje zavisno od cifre i uzima 30kn fee za povlacenje love na tekuci.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Popis web trgovina koje dostavljaju u Hrvatsku

Post Postao/la sadistiko »

Ali i kad šalješ nekome direkt novce uzima proviziju, al mislim da to ovisi o svoti, nije uvijek 8-9€
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Popis web trgovina koje dostavljaju u Hrvatsku

Post Postao/la smurfORnot »

Ako nekom šalješ pare ko friends or family opciju, paypal ti uzme mislim 0-1%, a kad ti primaš pare jedno 4-5%(iako taj postotak ovisi o tome od kud je osoba koja ti uplacuje pare) ti uzmu, i kad šalješ pare normalno for goods uzmu ti jedno 4%(ovisno o tome gdje šalješ).
Naravno, ako išta prodaješ preko ebaya, oni ti pak uzmu cca 12% od cifre+shippinga, i onda ti još uzme paypal...
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Popis web trgovina koje dostavljaju u Hrvatsku

Post Postao/la Marijan »

Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”