Codenames na Hrvatskom?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Codenames na Hrvatskom?

Post Postao/la Nuuq »

Jel neko ovo napravio slučajno. Rado bih igrao ovu igru, ali nece niko da niti pomisli s obzirom da je na Engleskom.

Live long and prosper.
slika
klopkamarino
Reactions:
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 svi 2016, 14:10
Lokacija: Zadar
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 19 puta
Kontakt:

Re: Codenames na Hrvatskom?

Post Postao/la klopkamarino »

Ja čekam da izađe slikovna verzija https://boardgamegeek.com/boardgame/198 ... s-pictures , ciljaju na Gen Con release.
Vidio sam da neki igraju s Dixit kartama - ali sudeći po raznim bgg threadovima -Dixit ilustracije su ipak malo previše apstraktne za ovakav vid gameplay-a.
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Codenames na Hrvatskom?

Post Postao/la Darkseid »

klopkamarino je napisao/la:Ja čekam da izađe slikovna verzija https://boardgamegeek.com/boardgame/198 ... s-pictures , ciljaju na Gen Con release.
Vidio sam da neki igraju s Dixit kartama - ali sudeći po raznim bgg threadovima -Dixit ilustracije su ipak malo previše apstraktne za ovakav vid gameplay-a.
MI na ZFC testirali prototip picturesa, zahvaljujući Filipu kaj donio, meni se nije svidjelo kaj sve slike crno bijele, onak su mi tuzne, isprane, kazu da je to namjerno, meni osobno fali boja na slikama, s bojom je uvjek nekako veselije, ovak mi iblo tmurno, ali eto to je moje misljenje samo :mrgreen:
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Codenames na Hrvatskom?

Post Postao/la Shich »

Meni je općenito ispalo zanimljivije i dinamičnije igrati sa riječima. Razočaran sam Pictures verzijom.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Codenames na Hrvatskom?

Post Postao/la smurfORnot »

Darkseid je napisao/la:
klopkamarino je napisao/la:Ja čekam da izađe slikovna verzija https://boardgamegeek.com/boardgame/198 ... s-pictures , ciljaju na Gen Con release.
Vidio sam da neki igraju s Dixit kartama - ali sudeći po raznim bgg threadovima -Dixit ilustracije su ipak malo previše apstraktne za ovakav vid gameplay-a.
MI na ZFC testirali prototip picturesa, zahvaljujući Filipu kaj donio, meni se nije svidjelo kaj sve slike crno bijele, onak su mi tuzne, isprane, kazu da je to namjerno, meni osobno fali boja na slikama, s bojom je uvjek nekako veselije, ovak mi iblo tmurno, ali eto to je moje misljenje samo :mrgreen:
Pojedeš malo gljiva ili koju slicicu prije, i da vidiš boja i oblika :lol:
Dapace, vjerovatno ce te lupit i inspiracija i uspjet ceš povezat sve slike, jedino što bi drugi sudionici mogli imat problema s pracenjem tvog kreativnog procesa :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 4):
LourdinArtykockicaGordan
Sara
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 ruj 2012, 13:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Codenames na Hrvatskom?

Post Postao/la Sara »

Imam ja, generirana je lista riječi za hr verziju (10000 najčešćih riječi prema hrvatskom korpusu minus vrste riječi koje ne pašu u igru). Namijenjeno je za komp ali može se sigurno napravit p&p ako netko želi. I ako se autori originala ne ljute.
Ne znam jel smijem tu staviti :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Codenames na Hrvatskom?

Post Postao/la grof »

Sara je napisao/la:Imam ja, generirana je lista riječi za hr verziju (10000 najčešćih riječi prema hrvatskom korpusu minus vrste riječi koje ne pašu u igru). Namijenjeno je za komp ali može se sigurno napravit p&p ako netko želi. I ako se autori originala ne ljute.
Ne znam jel smijem tu staviti :)
Dapače.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Codenames na Hrvatskom?

Post Postao/la Antomon »

Osobno mi se ne sviđa ideja slikovnog Codenamesa.
Poanta igre leži u sinonimima kod riječi, to bi se izgubilo sa slikovnom verzijom.
Tako sam ja doživio englesku varijantu, npr. calf se može prevesti kao mlado od krave ali i kao list na nozi čovjeka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
Shich
Sara
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 ruj 2012, 13:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Codenames na Hrvatskom?

Post Postao/la Sara »

grof je napisao/la:
Sara je napisao/la:Imam ja, generirana je lista riječi za hr verziju (10000 najčešćih riječi prema hrvatskom korpusu minus vrste riječi koje ne pašu u igru). Namijenjeno je za komp ali može se sigurno napravit p&p ako netko želi. I ako se autori originala ne ljute.
Ne znam jel smijem tu staviti :)
Dapače.
Evo, kog zanima testiranje hr verzije za komp, nek posalje poruku :)
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Codenames na Hrvatskom?

Post Postao/la Nuuq »

Evo :)

Live long and prosper.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”