Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

Stipsonov je napisao/la: 13 ožu 2017, 13:21
Antomon je napisao/la: 13 ožu 2017, 10:38 U Mech vs Minions smo prešli 7. i 8. misiju, ostale su nam još dvije, još uvijek nisam siguran kako mi leži ova igra, ima mi podjednako zabavnih i frustrirajućih trenutaka, ovo nam je prva igra sa programiranjem poteza unaprijed, nisam previše oduševljen
Jesi probao RoboRally? Brzopotezna, rasterećena zezancija. Kad dođete do neke razine uigranosti, postaje i pametna.
Nekad mi je žao kaj sam svoj prodao. Premda vidim da ima neka novija varijanta malo izglancana, tak da tko zna...

Disclaimer: nisam igrao Mech vs Minions
Nisam, ali planiram jednom kada bude prilika.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la DarkDefender »

Ja ne volim bas te igre s pricom. Mislim, bit cu tiho dok netko cita, ali vjerojatno necu pozorno slusati. Jednostavno nemam osjecaj da se igram. Najcesce imam neki jako ogranicen izbor i sto god odabrao, na kraju najcesce sve o sreci ovisi (pogotovo ako je co-op).
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Paka01 je napisao/la: 12 ožu 2017, 12:43 Vidim u onoj temi o kupovini s Philiberta da je netko kupio Carcassonne: Amazonas, pa može li koja riječ o dojmovima? Ako dotični ima volje za pisanjem, naravno :)
Evo ja se javljam, iako nisam preko Philiberta kupio već posjetio Muller u City Centar East prošli mjesec. Po meni super cijena od 160 kuna, ako ga još imaju.

Nego, što se tiče Carcassonnea. Jedino što sam igrao prije Amazonasa je originalni Carcassonne bez ikakve ekspanzije. Recimo da sam ga odigrao jedno 10-ak puta, igra mi se svidjela, ali nisam imao jako veliku želju za nabavku. Skoro sam uzeo ovo novo izdanje, ali kad sam slučajno vidio Amazonas verziju u Mulleru ipak sam se odlučio za nju. Tad sam o igri znao samo to da se jako svidjela Samu Healeyu (Dice tower) i da je u osnovnu igru dodana utrka po rijeci.

Nakon 5 odigranih partija mogu reći da mi se viša sviđa od vanilla Carcassonnea:

Tematika i izgled igre daleko je bolji i uzbudljiviji meni kao biologu i zaljubljeniku u prirodu od originala, ali i objektivno igra je za nekoliko katova iznad originalne što se tiče vizualnog identiteta. :thumbs

Sviđa mi se što igra ne odlazi u neke ekstremitete u vezi različitih mehanika nego je vrlo slična originalu, a dovoljno različita da imaš osjećaj da igraš drugačiju igru. I tu prvenstveno mislim o utrci niz Amazonu koja je super dodatak jer se događa nešto i kad ne staviš meeplea na tile (pomicanje po Amazoni :D ). Što vuče i razne nove odluke u igri. :thumbs

Igra je lakša za objasniti novim igračima i to samo zato jer ne postoje farmeri već svatko ima dvije kolibe koje glume farmere i ne gledaju se sagrađeni gradovi već broj životinja u džungli u kojoj imaš kolibu. :thumbs

Jedini minus koji možda nekima i nije minus je da zaokuplja puno prostora na stolu za ovakvu jednostavnu i brzu igru, pogotovo u dužinu jer Amazona mora rasti. :thumbs_down ?

Eto toliko od mene! :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 4):
ShichkockicaBojan1983sadistiko
slika
Paka01
Reactions:
Postovi: 64
Pridružen/a: 20 sij 2017, 10:47
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 23 puta

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la Paka01 »

Jucer sam ucio prijatelja i njegovu curu igrati Carcassone i odmah su me razbili ko... :D za poluditi.

A danas sam sa svojom boljom polovicom odigrao Hive prvi put i bas je super, skroz simpaticna igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Paka01 za post (ukupno 2):
kockicaShich
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Napokon zaigrali Rokoko, i vrlo smo ugodno iznenađeni! Je da se tema čini blesavom, ali uopće ne osjećamo da je "nalijepljena". Jezično je neovisna, a simbolika je izrazito jasno predstavljena. Nije nimalo trivijalna već vrlo strateška (ipak je bila nominirana za Kennerspiel des Jahres). Ne traje predugo (oko sat i pol), ima dobar value for money. Šteta što takvu igru ne drže u muelleru kao npr village i sl.
Zadnja izmjena: kockica, dana/u 01 lis 2017, 23:43, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
dadodlakarsadistiko
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1257
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3374 puta
 pohvaljen: 2001 put
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Slažem se, nedavno sam i ja prvi puta odigrao Rokoko i mislio sam da će biti kompliciranije ali igra mi je odlično sjela, ni lagana ni teška, baš taman. Iznenadila me fluidnost igre, potezi se brzo odigravaju i igra nigdje ne šteka. Definitivno preporučam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
dlakar
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Svi imaju samo rijeci hvale za tu igru tako da i sam razmisljam da ju kupim...samo tema je za nas "muškarčine" preodbojna...moram bit spreman na poprilicnu sprdacinu kad ju stavim na stol..:)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Burt Macklin
Reactions:
Postovi: 88
Pridružen/a: 25 tra 2017, 02:47
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 37 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la Burt Macklin »

S curom Jaipur, Onitama i Pandemic. Iduće na redu: Le Havre, Patchwork, Scythe (i ako ju uspijem nagovoriti, Black Plague i Mansions Of Madness).

S društvom Catan, nije bila prilika za nešto konkretnije (obično igramo Agricolu, Game Of Thrones, Puerto Rico itd.).
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

dlakar je napisao/la: 10 srp 2017, 13:42 Svi imaju samo rijeci hvale za tu igru tako da i sam razmisljam da ju kupim...samo tema je za nas "muškarčine" preodbojna...moram bit spreman na poprilicnu sprdacinu kad ju stavim na stol..:)
Ma postat ćeš prava švelja ko i mi. Moji dečki niti jedan nije prigovorio temi. Curama se vjerojatno još više svidio, a meni je među 10 najboljih od mojih igara bez obzira na temu. Nemam problema s time. Na kraju krajeva i na kartama su svi muški krojači, tak da jedino ak su gay orijentirani :-)
slika
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la ronin »

Mi smo za vikend igrali Stone age. Kum, s kojim sam znao igrati Axis&Allies, prvi put je igrao.
I sad ja objašnjavam pravila, on pozorno sluša, upija i kad sam završio načelno s osnovnim pravilima, pita on "a kad se borimo?" 😁😁
-"u ovoj igri se ne borimo, gradimo kuće, skupljamo resurse, razvijamo se"
-"ček, nema borbe?"
-"ne"
-"uopće?"
-"pa...možemo jedni drugima blokirati određene lokacije.." 😁

Na kraju mu se jako svidjela igra 😁
Ovi su korisnici zahvalili autoru ronin za post (ukupno 7):
sadistikoShichstokadadomiljenkonia.neonjuri006
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”