Preporuka igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la kockica »

Heh, sad i ja kupujem marco polo. Vidim da su isti dizajneri kao i za tzolkin koji nam se isto svidja. Mamicu vam!
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Antomon »

Marco Polo mi je trenutno top igra isto. Ima dovoljna količina strategije a opet nije pretežak. Taman negdje u sredini. U toj kategoriji po težini mi je i Keyflower, koji mi je isto super.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
Nuuq
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Nuuq »

Antomon je napisao/la:Marco Polo mi je trenutno top igra isto. Ima dovoljna količina strategije a opet nije pretežak. Taman negdje u sredini. U toj kategoriji po težini mi je i Keyflower, koji mi je isto super.
Vidiš da sam u pravu :)

Live long and prosper.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Antomon »

Nuuq je napisao/la:
Antomon je napisao/la:Marco Polo mi je trenutno top igra isto. Ima dovoljna količina strategije a opet nije pretežak. Taman negdje u sredini. U toj kategoriji po težini mi je i Keyflower, koji mi je isto super.
Vidiš da sam u pravu :)

Live long and prosper.
Bome da, tko zna, zna :D
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3377 puta
 pohvaljen: 2003 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la dado »

Sto vam gromova, taman dok sam malo oslobodio wishlistu evo vas da mi bacite bubu u uho.
Grrr sbatine :D
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Vatanen »

dlakar je napisao/la:Nego sad ozbiljno...nisam si vec dugo priuštio nešto...a posto zena i ja imamo prinovu u obitelji, nekako sve manje imamo vremena za igranje. Pa tu u zadnje vrijeme cesto odigramo splendora i lost cities. Dominion nam se nekako vise neda. Tu i tamo navecer znamo odigrat Lords of waterdeep ili alien frontiers. Razmisljo sam o Imperial settlers. Ako neko ima bolju preporuku, molio bi ga da napise. Znaci, nesto sto se brzo postavi, ima bar neku interakciju i da ne traje duze od sat vremena...a da je dobro u dvoje i vise igraca
Marco Polo je doista blizu ovome što opisuješ - ima mehanike i lords of waterdeepa i alien frontiersa, a dovoljno je različit. Traje 45-60 minuta. S druge strane, nije da baš pršti od interakcije (kao i većina worker placement, euro resurs igara - ni više ni manje). Setup mu je nešto dulji nego što smatram nužnim - bez obzira koliko se dobro organiziraš setup mu je u rangu najozbiljnijih eura. Dakle pravi omjer bi bio da se za jedan setup odigraju barem dvije igre uzastopno.
Problem je sličan kao u 7 wonders duelu - ne može se reći da je to dugačak setup, ali u omjeru prema minutama igranja čini se da je za nijansicu previše.

Za druge preporuke trebalo bi preciznije određenje... mislim da je Race for the Galaxy najbolja igra za parove uopće. Brza, duboka i dovoljno varijabilna (s nekom ekspanzijom) da se potroši tek nakon dosta vremena... ali postoji milijun različitih igara... Stockpile je recimo jedina igra te vrste (stock holding i aukcije) koja OK radi u dvoje, a i Keyflower kao jedan lijepi euro s bidanjem isto... Ugl. milijun i jedna igra.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Vatanen »

Imperial Settlers ide u red podlih igara, tako da o tome vodi računa - ima doduše parova koji to vole. Grafika je slatkasta, tema postoji... čini mi se da se igrači dosta dijele na one koji ju jako vole i one koji ju jako ne vole.

Star Realms je izrazito brzi i izrazito konfliktno usmjereni Dominion... dosadi brzo, ali za te pare daje dobrih 30-50 partija zabave udvoje.
Neki se kunu da je 2-player varijanta 7 wondersa odlična... ali to je manjina. 7 wonders duel je odličan, samo velim sa zericu predugim setupom (ali ne ispunjava tvoj zahtjev da je igriv i u više igrača). Na sličnoj liniji je Among the Stars (za koji nikako, ali nikako nemoj uzimati ekspanzije) - ima dobru poluslužbenu varijantu za igru udvoje (dakle jedan od rijetkih draftinga koji radi tako), mana mu je što traži ozbiljan stol (ne može se igrati na stoliću u dnevnoj sobi). Archaeology the New Expedition traje točno 20 minuta nakon prve partije i sasvim dobro radi od 2 do 5. Mana mu je što kao i sve male kartaške igre dosadi nakon određenog broja partija. Ali riječ je o kompletnoj igri, ne microgameu. Tides of Time je vrlo pametan za svojih 18 karata i dobro radi s parovima zbog pokušaja čitanja međusobnih poteza. Traje isto 15-20 min i dosadi nakon određenog broja partija.
Codenamesi rade u dvoje kao brza parti kooperativna igra, također solidna za parove.
Mac Gerdts: oba Imperiala rade u dvoje, traju oko 2 sata, ali su bitno drukčije igre negoli u više igrača. U dvoje radi i Navegador, oko 90 min, dok Concordija apsolutno nema smisla u dvoje.
Naravno tu je i Pandemic - uvijek zgodna kooperativna puzla, dojadi nakon nekog vremena.
Raptor je meni izuzetan 2 player game, naravno također hoće dosaditi nakon nekog vremena, ali mislim da je izuzetan value for money (barem je bio kad sam ja kupovao) - također ima elemenata nagađanja oko protivnikova poteza, a traži i nešto prostorne snalažljivosti + ima nešto teme (recimo moja cura se vrlo lako uživljava u mamu raptor).
Sekigahara je 2-player wargame koji bi svakome preporučio, ali ima dulji setup i traje 90-120 min, a prve partije i dulje.
Meni je i bazni Netrunner odličan, ali recimo moja cura ga ne ljubi. Čini mi se da je za parove dobar i dovoljno varijabilan da traje i dulje od svih navedenih osim možda Rftg. S druge strane, cura obožava Tides of Time, a cijeni sve ostale koje sam naveo.
Toliko temeljem samo onoga što imam u kolekciji ili sam nedavno igrao pa se sjećam... Naravno svakome bih preporučio Through the Ages koji radi izvanredno u dvoje (premda mislim da je optimalno 3), ali traje predugo za ono što si napisao - 2:45 je moj apsolutni rekord, a realnije je 3ipol, čak do 4ipol za prve partije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 2):
kockicaJelena Pelena
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Antomon »

Igre koje funkcioniraju dobro u dvoje a i više igrača:

Five tribes; u 2 igrača igrači dobivaju 2 akcije po turnu umjesto jedna akcije kada se igra u više igrača, setup je ok dužine, dužine igre ne bi trebala biti iznad sat vremena
Carcassonne; fukncionira dobro i u 2 i u više; može se igrati kao opuštajuća igra ili pak kao igra sa podmetanjem, ovisno o ekipi

Od igri samo za dvoje, dodao bi;

Patchwork; ako vam se svidi koncept, dobit će dosta ponovnih igri, tetris u boardgame obliku
Jaipur, kartaška igra, filler sa mrvicom taktike, skupljanje setova, prodaja setova u pravom trenutku
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la dlakar »

Five tribes ima prijatelj i to znamo odigrat u četvero. Odlična igra. Carcassone smo odigrali hrpu puta i to se ne može igrati bez otimanja...:)
Nas dvoje sve igramo podosta podlo...to je nekak zanimljivije...
Hvala svima na savjetima.
izbor se suzio na imperial settlers ili Rftg(tu igru vec dugo snimam ali nikad nisam imo priliku zaigrat)
Prespavat i odlučit...jutro je pametnije od večeri...:)
Onda konačno dva tjedna mir...dok me ne počme kopkat neki drugi naslov...
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Preporuka igre

Post Postao/la smurfORnot »

race for galaxy i satr realms su ti odlicne! Moja cura ih obožava. Dapace, i roll for galaxy nam je isto odlican u dvoje, makar, vjerujem da je u više bolji, ali u dvoje to isto fino fukncionira, a i tko nevoli sve te divne kockice :D
13day cuban missle crisis mi djeluje jako zanimljivo. Nadam se da cu ga nabavit, kao relativno kratki 'twilight struggle' koji mi je odlican.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”