Preporuka igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Preporuka igre

Post Postao/la smurfORnot »

Trebao bi neku preporuku što bi se moglo svidjeti curi? Za sada si je nabavila na moju preporuku pandemic, i igra joj je odlicna, jer je co-operative, pa nema živciranja na druge, nije preteška, tak da su joj i klinci s njom zadovoljni(10 i 15 godina)! Također smo igrali i moju Libertaliu, i to im se isto svima svidjelo, iako su znale tijekom partija eskalirat emocije, pa sam tako ja dobio špil karata u facu, bilo je suza i tako :lol:
Tak da nešto u tom rangu igara nebi bilo loše, iako ako imate još kakvu preporuku što bi bila onak, zanimljiva i dobra igra, a da je i dalje recimo family frendly i/ili možda neke dobre samo za 2 igraca, ako su malo kompleksnije, da ja s njom igram.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Nuuq »

Patchwork, Five tribes, Fresco, Black fleet, Shakespeare... To su neke koje se kako sviđaju mojoj supruzi i njenoj drugarici :)

Live long and prosper.
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Nuuq »

I da, Stone age i Istanbul

Live long and prosper.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la sadistiko »

Alhambra, Tokaido, Thurn und Taxis, to su sve igre s top 10 igara u mojoj grupi igrača a da su dosta jednostavne, a opet zabavne i uvijek ih rado igramo. Od ovih što je naveo Nuuq, preporučam Istanbul!
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Antomon »

Ako si problem suze i bacanje karata u lice :P onda ide na coop igre bez elementa izdaje (npr. Frobidden Desert/Forbidden Island, Flashpoint Fire Rescue, Hanabi). Isto tako mogu preporučiti Carcassonne, funkcionira u dvoje super, a može i u više. Kao provjerenu family igru ne možeš pogriješiti sa Ticket to Ride.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Gordan »

Antomon je napisao/la:Ako si problem suze i bacanje karata u lice :P onda ide na coop igre bez elementa izdaje (npr. Frobidden Desert/Forbidden Island, Flashpoint Fire Rescue, Hanabi). Isto tako mogu preporučiti Carcassonne, funkcionira u dvoje super, a može i u više. Kao provjerenu family igru ne možeš pogriješiti sa Ticket to Ride.
Carcassonne udvoje, ako se igra kako treba, je najveće zlo od igre i tad može očekivat nokte u vratu, tanjur u lice i preokrenuti stol.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
Nuuq
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la stoka »

čudno, kod nas nikad nije izazvao teške emocije...uvijek je sve priajteljski, iako dikod nekom raširiš grad u krivom smjeru i slično...al znao sam popiti dikod trisku radi državnih udara u italiji, napada indijanaca u halifaxu ili uzimanja kamiona sa pandom i klokanom...
ticket to ride je vjerojatno najbolji izbor u ovom slučaju...samo pazi di stavljaš kolodvore...
Zadnja izmjena: stoka, dana/u 10 ožu 2016, 12:07, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Nuuq »

Ja sam igrao TTR u dvoje jednom i prekinuli smo na pola partije i igrali baš Carc. Nama nije upalio kao 2 player.
Ali ne znam kako sam zaboravio Carc. To je hit garant.

Live long and prosper.
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la Gordan »

Carcassonne u više igrača je mlaka vodica.
Carcassonne u dvoje je igra nadmetanja, podmetanja, blokiranja i nadasve otimanja. Ako pustis doticnu da izgradi mrcinu od grada za nekih 60ak bodova i onda joj ga u par poteza otmes, jao tvojim jamcima. :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Preporuka igre

Post Postao/la stoka »

nikad mi neće biti jasno kako one prekrasne poljane, maleni manastiri i duge vijugave ceste mogu izazvati zle namjere...
ah, ljudi...
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”