Kako se zove ova igra?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3125
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2362 puta
Kontakt:

Kako se zove ova igra?

Post Postao/la Valsim »

Siguran sam kako je svatko od nas barem jednom tijekom svoje dugogodišnje igraće povijesti naletio na neku društvenu igru za koju je poslije zaboravio kako se zvala. Sjećanja su ostala na sitnim detaljima i određenim pojedinostima, no većina sjećanja su izblijedila. Kako bi sačuvali ta sjećanja i pomogli jedni drugima, otvaram ovu temu kako bi smo svi mogli pronaći te igre koje tražimo :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3125
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2362 puta
Kontakt:

Re: Kako se zove ova igra?

Post Postao/la Valsim »

Pa evo da prvi pružim svojim primjerom :) .

Tražim jednu igru koju sam davno kupio u Land of Magicu prijatelju za rođendan. To je bilo u razdoblju mojeg aktivnog posjeta Zagorju (2003 - 2009.) i redovitih igranja društvenih igara vikendima s prijateljima tamo. Jasno kako su se i ostali pošteno zarazili društvenim igrama i počeli pokazivati veliki interes, tako sam im i ja počeo kupovati prigodne poklone za to razdoblje :) .

Uglavnom koliko me sjećanje služi, radi se o povijesnoj igri smještenoj u doba renesanse. Svatko je u ulozi jedne od moćnih talijanskih obitelji kao što su obitelj Medici. Nije Princes of Florence odmah da kažem :P . Ne mogu se sjetiti kako se pobjeđivalo niti kako je izgledao tijek igre. No znam da se uglavnom igralo s kartama, da smo birali tko će biti sljedeći po redu papa itd. Znam da je bilo i ratova i borbi jer se dobro sjećam borbenih karata.

Pa eto ako nekome zasvijetli žuta lampica iznad glave neka se javi slika.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Kako se zove ova igra?

Post Postao/la Bolindus »

Hehe dobra tema, evo moje jedne.

Ove igre bi se trebali sjecati malo stariji, to je jos iz vrijeme Juge, vjerovatno je i proizvodnja iz Juge, posto nije bilo uvoza :).
Dakle bila je igra nesto kao olimpijske igre, imala je puno igračih ploča, nogometno igralište, hokej, rukomet, vaterpolo, atletsku stazu itd. NE sjecam se dal je bilo i figurica, znam da se nogomet igrao tipa uzmes kovanice i napucavas drugu kovanicu po polju, trke su na kocke isle. Kaj je najbolje negdje je mozda jos na tavanu ak je niko nije bacio ali ko ce to naci, a mozda se neko sjeca te igre ;)
Moje bi pitanje prije bilo dal je to ikad iko vidio odavde, a kamoli za ime :)
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Kako se zove ova igra?

Post Postao/la Satarash »

Bolindus je napisao/la:Hehe dobra tema, evo moje jedne.

Ove igre bi se trebali sjecati malo stariji, to je jos iz vrijeme Juge, vjerovatno je i proizvodnja iz Juge, posto nije bilo uvoza :).
Dakle bila je igra nesto kao olimpijske igre, imala je puno igračih ploča, nogometno igralište, hokej, rukomet, vaterpolo, atletsku stazu itd. NE sjecam se dal je bilo i figurica, znam da se nogomet igrao tipa uzmes kovanice i napucavas drugu kovanicu po polju, trke su na kocke isle. Kaj je najbolje negdje je mozda jos na tavanu ak je niko nije bacio ali ko ce to naci, a mozda se neko sjeca te igre ;)
Moje bi pitanje prije bilo dal je to ikad iko vidio odavde, a kamoli za ime :)
Sjećam se ja toga. Mislim da je bilo vezanu uz Univerzijadu 87. Nešto slično je bilo vezano uz olimpijadu, Sarajevo 84.
szbunjen

Edit:

Evo, jedna misterija riješena:

https://www.aukcije.hr/prodaja/kolekcio ... M/2982944/

Koliko se sjećam, bili su i nekakvi žetoni koje si morao izrezati. Ajmo dalje. :lol:
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Kako se zove ova igra?

Post Postao/la thegrey »

Da, Olimp je to bio. Bilo je tu i kartica za boks, vaterpolo, konjičkih sportova, bacanja kugle, diska...
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Kako se zove ova igra?

Post Postao/la Bolindus »

Wow bravo ovo je bilo brzo, ali ja mislim da su bili cardboard ili me sjecanje vara, ali to je to :)
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Kako se zove ova igra?

Post Postao/la fpol »

Valsim je napisao/la:Pa evo da prvi pružim svojim primjerom :) .

Tražim jednu igru koju sam davno kupio u Land of Magicu prijatelju za rođendan ...
jel mozda https://boardgamegeek.com/boardgame/112/condottiere
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Kako se zove ova igra?

Post Postao/la thegrey »

Bolindus je napisao/la:Wow bravo ovo je bilo brzo, ali ja mislim da su bili cardboard ili me sjecanje vara, ali to je to :)
Mali pravokutni cardboard tokeni sa životinjama, tipa 4 x 2 cm.

Mislim da je za boks bio deck karata sa udarcima i blokadama, isto tako za još neki sport (vaterpolo?, streljaštvo?).

Ajde baš pogledaj da li to imaš negdje.
Avatar
Ron_Swanson
Reactions:
Postovi: 142
Pridružen/a: 09 ruj 2015, 16:27
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 91 put
Kontakt:

Re: Kako se zove ova igra?

Post Postao/la Ron_Swanson »

Valsim je napisao/la:Pa evo da prvi pružim svojim primjerom :) .

Tražim jednu igru koju sam davno kupio u Land of Magicu prijatelju za rođendan. To je bilo u razdoblju mojeg aktivnog posjeta Zagorju (2003 - 2009.) i redovitih igranja društvenih igara vikendima s prijateljima tamo. Jasno kako su se i ostali pošteno zarazili društvenim igrama i počeli pokazivati veliki interes, tako sam im i ja počeo kupovati prigodne poklone za to razdoblje :) .

Uglavnom koliko me sjećanje služi, radi se o povijesnoj igri smještenoj u doba renesanse. Svatko je u ulozi jedne od mćnih talijanskih obitelji kao što su obitelj Medici. Nije Prince of Florence odmah da kažem :P . Ne mogu se sjetiti kako se pobjeđivalo niti kako je izgledao tijek igre. No znam da se uglavnom igralo s kartama, da smo birali tko će biti sljedeći po redu papa itd. Znam da je bilo i ratova i borbi jer se dobro sjećam borbenih karata.

Pa eto ako nekome zasvijetli žuta lampica iznad glave neka se javi slika.
Princes of the Renaissance

Good ol' Martin Wallace
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3125
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2362 puta
Kontakt:

Re: Kako se zove ova igra?

Post Postao/la Valsim »

@fpol i Ron_Swanson:

Hvala na trudu, ali nažalost nije niti jedna od te dvije. Mada je sličnost zaista nevjerojatna i morao sam dobro proučiti slike igara da bih bio siguran. Sad sam sjetio da sam zaboravio reći da, ako se ne varam, nije bilo nikakve mape teritorija niti išta slično. Bila je doduše neka ploča na kojem smo držali u svojim bojama oznake poretka igrača, jačinu u glasovanju il nešto slično tome. Ali nije bilo nikakve ploče s teritorijem Italije. Igra je bila reda veličine Senator, moguće i od istog proizvođača - Fantasy Flighta, mada ne mogu tvrditi sa sigurnošću. Sjećam se ovoga jer sam razmišljao prvo dal da si kupim Senatora ili tu igru. Na kraju je odluka pala na Senatora sam ipak veći ljubitelj rimske povijesti nego renesanse.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”