Najiščekivanije igre u 2016.

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la stoka »

hvala, nisam je imao na radaru...svakako dobar savjet, s obzirom na veličinu i cijenu...
ivanhrzg
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 ožu 2016, 11:14
Ima zahvala: 21 put
 pohvaljen: 5 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la ivanhrzg »

A sad ti izlazi i Sicily II, isto dobar izbor za ući u tu seriju!
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la stoka »

pogledat ću, iako iskreno nisam nikad čuo ni za sicily I...valjda je to ovo triumph and folly...jučer mi je stigao paths of glory, pa ću nadam se bit zabavljen tim neko vrijeme... :D uostalom, bez dovoljno odlučnosti sumnjam da mi se isplati ulaziti u seriju....inače, baš sam nekidan razmišljao o MMP, često da osvježavajuće igre i obskurne teme, i rado bi ih uzimao češće ali kad usporediš cijene...ne znam šta ima recimo kingdom of heaven koštat 80, 90 eura...jednom mi je u istoj pošijci došla igra gmt i mmp, i gmt je za nekoliko eura manje dao preko sto blokova, hrpu karata, kvalitetnu mapu, čvrstu kutiju, playbook, scenariobook i 10-ak chartova i dodataka, a mmp samo mapu, pravilnik i jedan komplet countera... :facepalm
ivanhrzg
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 ožu 2016, 11:14
Ima zahvala: 21 put
 pohvaljen: 5 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la ivanhrzg »

stoka je napisao/la:pogledat ću, iako iskreno nisam nikad čuo ni za sicily I...valjda je to ovo triumph and folly...jučer mi je stigao paths of glory, pa ću nadam se bit zabavljen tim neko vrijeme... :D uostalom, bez dovoljno odlučnosti sumnjam da mi se isplati ulaziti u seriju....inače, baš sam nekidan razmišljao o MMP, često da osvježavajuće igre i obskurne teme, i rado bi ih uzimao češće ali kad usporediš cijene...ne znam šta ima recimo kingdom of heaven koštat 80, 90 eura...jednom mi je u istoj pošijci došla igra gmt i mmp, i gmt je za nekoliko eura manje dao preko sto blokova, hrpu karata, kvalitetnu mapu, čvrstu kutiju, playbook, scenariobook i 10-ak chartova i dodataka, a mmp samo mapu, pravilnik i jedan komplet countera... :facepalm
Path of Glory... Klasik. :)
MMP je u prosjeku fakat skuplji od GMT, a poštarine su im koma, tako da godinama već ne naručujem direktno od njih, no imaju dobre igre. OCS ti je odlična serija igara, vrhunski set pravila, rijetko jasan i čitljiv, pročitaj ih prvo i vidi je li te to uopće zanima. Imam ih gotovo sve, igrao sam samo tri, za OCS trebaš vremena i prostor kao i frendove pune entuzijazma. Na žalost, nemam puno slobodnog vremena, nemam ni garažu kao ni dva stola za ping-pong, frendovi su za wargaming ako ne traje više od 5-6 sati, tako da čekam penziju da se potpuno upustim u OCS... Ali nastavit ću ih kupovati. :D
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la stoka »

je, klasik je, čiju kupovinu odgađam više od godinu dana...na kraju me cura častila. :D
stol i prostor imam, al prijatelje ću teško navuć na OCS, ne toliko radi vremena, koliko radi kompleksonsti...kad vidim onu mapu tunisa sa gomilom naslaganih countera... :roll: solo da, al kad nestane element iznenađenja pitanje je koliko replejability može dat, bez obzira koliko igra bila dobra ako igraš sam protiv sebe teško da će te držat više od 5 partija, šta je premalo s usporedbom na trud uložen u učenje pravila...
ivanhrzg
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 ožu 2016, 11:14
Ima zahvala: 21 put
 pohvaljen: 5 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la ivanhrzg »

stoka je napisao/la:je, klasik je, čiju kupovinu odgađam više od godinu dana...na kraju me cura častila. :D
stol i prostor imam, al prijatelje ću teško navuć na OCS, ne toliko radi vremena, koliko radi kompleksonsti...kad vidim onu mapu tunisa sa gomilom naslaganih countera... :roll: solo da, al kad nestane element iznenađenja pitanje je koliko replejability može dat, bez obzira koliko igra bila dobra ako igraš sam protiv sebe teško da će te držat više od 5 partija, šta je premalo s usporedbom na trud uložen u učenje pravila...
Curi svaka čast, Path of Glory je uistinu dobra igra.
Ukoliko navučeš prijatelje na OCS, nećeš zažaliti, logična pravila čija primjena nije uopće komplicirana ali su puna finesa koja na vidjelo izlaze tijekom igre. Ukratko, intelektualno iznimno poticajan wargame, a velik broj igara u seriji ti garantira raznolikost i stalne izazove. Čak i najveće igre u toj seriji imaju hrpu scenarija koji se igraju na samo jednoj karti i u manjem broju krugova, tako da ih možeš završiti u razumnom roku, bez uzimanja cijelog godišnjeg.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la stoka »

sporo ide ova sekigahara, najavljivali su je za kasni srpanju u philiberta, a evo, još im nije dostupna... :roll:
ivanhrzg
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 ožu 2016, 11:14
Ima zahvala: 21 put
 pohvaljen: 5 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la ivanhrzg »

Ovi su korisnici zahvalili autoru ivanhrzg za post:
stoka
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la mado »

I kako ste zadovoljni naslovima iz 2016?

Izvukao sam top 10 igara na BGG-u izašlih prošle godine: (trenutno mjesto na listi, ime igre, prosječna ocjena, broj glasova):

5. Star Wars: Rebellion, 8.56, 6294
Ova me igra skroz iznenadila. Mislio sam da je Imperial Assault najviše što FFG može izvući iz SW licence, ali s Rebellionom su nadmašili sami sebe. Ono što je War of the Ring za LOTR, to je ova igra za SW. Pod uvjetom da FFG-ne izgubi SW licencu, ovo će se igrati još godinama/desetljećima. Na dobrom je putu da pretekne Terra Mysticu, a vjerojatno i Twilight Struggle.

6. Scythe, 8.37, 10603
Mega Kickstarter uspjeh koji se skoro svima sviđa (meni se svidio nakon 2 igranja).

19. Terraforming Mars, 8.38, 4697
Najveći hit Stronghold Gamesa, megapopularni tematski euro. Meni se jako svidio nakon jednog igranja.

31. Mansions of Madness: Second Edition, 8.37, 4190
Još jedan Second Edition u top 100 na BGG-u. Hoće li za par godina u top 100 biti većinom N-th edition i Legacy verzije popularnih igara?

38. Mechs vs. Minions, 8.51, 2853
Ultra-giga Kickstarter uspjeh, prejeftin za ono što nudi, navodno jedan od najzabavnijih coopa uopće, ali programed movement? Hm, hm. Ne znam, treba probat.

56. A Feast for Odin, 8.44, 2472
Novi Rosenbergov hit, hoće li ovo nadmašiti Agricolu i Cavernu?

66. Great Western Trail, 8.31, 2536
Drugi veliki euro hit iz prošle godine Stronghold Gamesa. Jel to postaju Asmo-ready, spremni za preuzimanje? :D

77. Arkham Horror: The Card Game, 8.48, 2483
Dijete LOTR: LCG-a, doslovno je dizajner LOTR-a prešao na ovu igru i većinu "grešaka" iz LOTR-a ovdje ispravio. Tematski je navodno jača od LOTR-a, mehanički slabija.

182. Captain Sonar, 7.87, 2499
Nisam igrao, zvuči zanimljivo barem za probati.

200. Codenames: Pictures, 7.68, 3048
Mnogima je ovo bolje od originala, a mnogima nije. Koji mnogi su više u pravu? :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 3):
Shichblacxmiljenko
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la kockica »

Zadovoljni smo sa Scythe, a od ostalih naslova - SW Rebellion mi je veoma intrigantan, ali imamo već dovoljno igara jako dugog trajanja, a još mi je donekle napet Terraforming Mars pa bih stvarno volio više drugih iskustava. Još pipam Codenames Pictures (nisam igrao nijednu verziju). Uglavnom, čini se da je to bila dobra godina. :)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”