Najiščekivanije igre u 2016.

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la mado »

Prijašnji naslov teme: Kult novoga u 2016.

Na omiljenoj nam je stranici otvoreno glasovanje za najiščekivanije igre i proširenja za 2016.:
http://www.bgg.cc/geeklist/203378/20-mo ... ing-open-1

Jel iščekujete neki naslov ili više njih?
Kod mene su samo 2 naslova u pitanju, Seafall i Scythe. Drugo me ništa ne uzbuđuje u ovom trenutku. Previše je starih neodigranih igara koje moraju doći na stol u ovoj godini :D
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Kult novoga u 2016.

Post Postao/la stoka »

ove igre kao sigurno dolaze ove godine?hannibal, rim protiv kartage ću gotovo sigurno uzeti ukoliko je to slučaj.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Kult novoga u 2016.

Post Postao/la kockica »

Samo Scythe od ponuđenih.

Još očekujem i ekspanziju za RftG: Xeno invasion, koji doduše nije na popisu jer je trebao izaći lani, ali ga još nema u trgovinama jer, ne mogu se sad više sjetiti, mislim da je moralo ponovo u tisak i tek bi trebalo izaći.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Kult novoga u 2016.

Post Postao/la mado »

E Xeno invaziju bi i ja. Dostupna je u Americi trenutno: http://www.boardgameprices.com/prices/r ... noinvasion

Bude uskoro invazirala Europu :)
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Kult novoga u 2016.

Post Postao/la marge »

Scythe & Vinhos Deluxe Edition
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Kult novoga u 2016.

Post Postao/la Marijan »

Čudno mi je da su reprinti u cult of the new, ali pošto jesu definitivno ću uzeti Hannibala.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Kult novoga u 2016.

Post Postao/la mado »

Marijan je napisao/la:Čudno mi je da su reprinti u cult of the new, ali pošto jesu definitivno ću uzeti Hannibala.
Ma to sam ja pogrešno nazvao ovu temu :D
Ima tu puno reprintova koji će biti jako popularni: Hannibal, Troyes, Brass, High Frontier, Indonesia...
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Marijan
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la Stips »

Ima zanimljivih stvari, hvala!

Podržao sam na KS High Frontier, jedva čekam.
A recimo za Hannibala nisam znao uopće - def. ću malo istražiti.

Baš zgodna lista.

Premda originalni naslov je posve ok.
Stalno novo, ko da nemam policu punu remek djela.
Da ništ ne kupim, a vidim ima dost sličnih kolekcija tu po forumu, imam kaj za igrati par godina.
(Ok imam i bofl naslova, priznam, ali polako broj ide prema nuli - ti su poslijedica mahnitog kupovanja svega jeftinog tu po oglasima prije nekih godinu dve; je da sam upecao par odličnih naslova ali i neki broj baš bzvz poluproizvoda - još mi se kolekcija nije oporavila od otkrića 'jeftinih')
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la stoka »

pogledao sam malo detaljnjije, uglavnom wargameove, ima par zanimljivih naslova...osim hannibala kojeg je vjerojatno nemoguće naći za pristojnu cijenu (a sad uz reprint ide i ekspanzija), zanimljiv je i silent victory, kao nastavak german U-boata(isto teško nabavljiv, barem koliko ja znam), koji mi je nekako najprivlačniji od svih tih RAF/steel wolves/phantom leader/šef nekog opakog ratnog stroja ili grupe solitaire igara...u solitaire kategoriji tu je i reprint d-day at omaha beach...onda je tu COIN serija, koju doduše nisam probao (nije baš ni da ima u ponudi igara, osim fire in the lake), ali izgleda da se miču iz 20 stoljeća, Liberty or Death: The American Insurrection nas vodi u 18 stoljeće, a
Falling Sky: The Gallic Revolt Against Caesar bi mi mogao biti posebno zanimljiv, već sad po slikama me zaintrigirao...tu je i
Fields of despair: France 1914-1918, WWI blok igra, koja također izgleda da ima potencijala...
neki će se sigurno naći i u mark hermanovu pacific waru, a i mr. president izgleda zanimljivo...
nadao sam se da ću vidjeti i sekhigaru ili US (koji ima na P500, tako da možda i bude), ali eto...
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la miljenko »

Nadam se samo da će popraviti mapu u Hannibalu, stara je bila KOMA... Granice među teritorijima su jedva vidljive i bez hrpe komponenti koje budu na mapi :/ ...

Inače ne znam jeste služili, ali ako glasate za Hannibala, sudjelujete u izvlačenju za dobiti igru :thumbs .

Mene jako veseli Talon: Fleet Combat in Defense of Earth... Osim što izgleda kao odlična taktička space combat igra sama po sebi, koja je pristupačna (cijenovno, ne treba ti hrpetina skupih brodova ko za X-Wing i slične ). A i jedva čekam isprobati poveznicu s Space Empires: 4X. Kad dođe do bitke u SE4X, preseliš se na Talon i odigraš bitku :bravo ....

Seafall da ne pričam :sokiran ...
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”