Najiščekivanije igre u 2016.

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: 200. Codenames: Pictures, 7.68, 3048
Mnogima je ovo bolje od originala, a mnogima nije. Koji mnogi su više u pravu? :D
Jedva čekam sa svojima doći u MC kada malo zatopli, pa probati ovaj Codenames Pictures baš zato jer je jezično neovisan.

dosta ga hvale...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la DarkDefender »

Meni je Codenames dobar bas zato sto je s rijecima. Vecina pojmova koristenih u igri ima vise znacenja i to bas dodaje zanimljivost igri. Ako bi isao na neovisnost o jeziku, radije bi Dixit igrao.
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la fpol »

SW rebellion mi je odlican, jedini problem mi je naci vremena, nekoga za igrat. Ako igram igre od 2+ sata onda nas je obicno vise, a ovo je ipak primarno igra za 2 igraca.

Scythe je takoder odlican, sve mi se svida sa taman trajanjem da nije predugo, a da imam dojam da sam odigrao neku vecu igru.

Mechs vs minions : ne volim coopove, pokusavam ih igrat i uvijek sam razocaran. Nabavio sam ovo vise zbog toga sto igram league vec godinama nego sto sam mislio da ce mi se svidjeti (i zbog cijene, odnosno onog sto se dobije), ali za sada, nakon tutoriala i tri misije sam odusevljen. Prvi coop koji mi je stvarno dobar. Nije nesto strateski dubok, ali je zato vrlo zabavan :).

Od ostalog bi jako htio probat terraforming mars i great western trail, ali jos nisam imao priliku.

Mansions : app mi je minus, razumijem da je bolje, ali imam osjecaj da onda mogu i na kompu igrat nes. Coop igra sto mi se ne svida.

Codenames mi je ok, ali nista bolji od dixita, pa ne ocekujem puno niti od pictures.

Feast je vjerojatno bolji nego sto mi se cini, ali ovako nemam zelju za igrat, jer mi izgleda ko da mehanike nemaju veze sa temom, odnosno da teme nema.

Arkham LCG, igrao sam LOTR, jos jedan coop koji mi je ni sim ni tam, pa nemam puno zelje niti za ovaj.

Captain sonar izgleda super, ali u 8 igraca cu nesto odigrati najranije za jedno 10 godina :)
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la Gordan »

mado je napisao/la:19. Terraforming Mars, 8.38, 4697
Najveći hit Stronghold Gamesa, megapopularni tematski euro. Meni se jako svidio nakon jednog igranja.
Odlična igra. Mislim da sam odigrao 10 partija u misec dana.
200. Codenames: Pictures, 7.68, 3048
Mnogima je ovo bolje od originala, a mnogima nije. Koji mnogi su više u pravu? :D
Također odlična. Ne vidim potrebu za prepucavanje koja je bolja. Mehanika je ista, dakle radi se o dvi verzije iste igre i bolja je ona koja određenim ljudima u određenom trenu paše. Ako je eng problem (a kod igre riječima ovog tipa često je), pictures je definitivno dobro rješenje.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la Antomon »

Great Western Trail je odličan. Preljepi artwork i grafički dizajn na jako dobro osmišljenom euru, nakon 3-4 igranja još uvijek se traže nove strategije za pobjedu.

Opasno me češe novčanik za Feast for a odin.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4964
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3675 puta
Kontakt:

Re: Najiščekivanije igre u 2016.

Post Postao/la sadistiko »

Od svega toga posjedujem samo Great Western Trails i jedino nju sam i igrao.
Predivna igra.
Odmah mi je u Essenu zapela za oko.
Krenula je na 14000+ mjestu tada, sad je već na 66., što vjerojatno dovoljno govori o igri o kojoj se ne priča pretjerano previše kao neke druge nahajpane igre.
Nisam odigrao pretjerano puno partija i tek sam nakon trećeg igranja skužio do kraja pravila. Dugo traje, ali je užitak igrati.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”