[DISKUSIJA] Kupovina igara izvana vs u lokalnim trgovinama

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

[DISKUSIJA] Kupovina igara izvana vs u lokalnim trgovinama

Post Postao/la buraz »

Jebate, narudžbe sa Philiberta frcaju ko lude.
Ima da lokalne mogućnosti za kupovinu društvenih igara odu u quraz :(
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la grof »

buraz je napisao/la:Jebate, narudžbe frcaju ko lude.
Ima da lokalne mogućnosti za kupovinu društvenih igara odu u quraz :(
Hah, ljudi kupuju gdje im je jeftinije. Ne možeš ih zbog toga osuditi. ;)
Dio smo otvorenog tržišta.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la buraz »

Ma naravno, slažem se. To je tak i nemreš protiv toga.

samo se sjetim nekog amera za kojeg sam išao u Cartu Magicu kupiti par igara za secret santu , kada je imao žrtvu u Hrvatskoj.
I nije ga bilo briga kaj će igra izaći skuplje: htio je supportat "Local game store".

Ali slažem se, nije baš da nam je finacijska situacija u zemlji bajna, pa to ne pali kod nas..
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la Antomon »

Imam osjećaj da Carta Magica ionako više živi od TCG/LCGova, nego boardgameova. Barem ova riječka.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la stoka »

Ha, da im ne ide ne bi se sirili na split i rijeku...ima sigurno igraca van foruma koji su skepticni prema narudbama s interneta...mi koji uzimamo barem jednu igru u mjesec dana mislim da stvarno tesko mozemo podrzat taj support local kad su igre po sto dvista kuna jeftinije, to je prevelika razlika...o izboru da ne govorimo...da su razlike manje uvijek bi podrzao nase,pogotovo da sam iz gradova di ima carta magica
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la Darkseid »

Postoji razlika izmedu suportati local store kada taj store ima stavri u ponudi i u ovome slučaju s ovim narudzbama kaj ljudi rade siguran sam da bi rađe suportali local store kad bi isti imo stvari.

Banalni primjer htio kupiti sleevove i nemaju vise od jednog paketa onoga kaj mi treba, kaze doci ce za 14 dana, tolko mi se ne čeka, a čak i kad dodu sleevovi oni neki popularni za vecinu igara se rasprodaju ko ludi, ko da narucuju 10 paketa sleevova po narudzbi.

Druga stvar je da carta nema ni 5% novih i modernim igračima zanimljivih stvari. Kingdom death, fury of dracula, champions of midgard kao samo neki od hitova koji su vani barem 2 mjeseca ali nabavit iste u Carti... je nebumo to vidli tak brzo

Point- Mislim da bi svi suportali local shop Cartu kad bi se trudila biti u trendu i dobivati nove igre čim prije, ukus igrača je osjetljiv, a strpljenja čekat nekaj nemamo ko igrači da se nekom sprdne dođe to u carte ili ne :kava

PS. Još jedan primjer je popularna obiteljska igra Takenoko, koja se igra ko luda na događajima Udruge, svi koji ju igraju novi vole ju, nabavit ju u carti nebumo nikad dozivjeli da njima dode u stock, k oda namjerno sebe sabotiraju s losom politikom odabira dobavljaca
Avatar
Ron_Swanson
Reactions:
Postovi: 142
Pridružen/a: 09 ruj 2015, 16:27
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 91 put
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la Ron_Swanson »

A i jos se jedna stvar ne uzima u obzir a to je da su zivotni uvijeti tu takvi da te jedan igra u karti magici kosta 10% place (a neke i debelo vise) tako da se ne moze ocekivat od ljudi u ovoj drzavi da idu principom stalnog suportanja lokalnog game store-a. Jednom amerikancu, njemcu il skandinavcu je to apsoltuno svejedno jel dao 10 eura vise il manje za igru, dok kod nas to radi veliku razliku.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la grof »

Ron_Swanson je napisao/la:A i jos se jedna stvar ne uzima u obzir a to je da su zivotni uvijeti tu takvi da te jedan igra u karti magici kosta 10% place (a neke i debelo vise) tako da se ne moze ocekivat od ljudi u ovoj drzavi da idu principom stalnog suportanja lokalnog game store-a. Jednom amerikancu, njemcu il skandinavcu je to apsoltuno svejedno jel dao 10 eura vise il manje za igru, dok kod nas to radi veliku razliku.
Točno tako. Bezobrazno je od ljudi očekivati stalno suportanje local storea u državi gdje ljdui jedva krpaju kraj s krajem.
Za one koji se boje interneta uvijek će biti mogućnost kupovine u local storeu, a za one kojima je već i životni stil nabavka preko interneta, svoje će igre uvijek tražiti preko razno-raznih web shopova. S time da će trend ovih koji nabavljaju preko weba stalno rasti i lokalni shopovi bi to trebali uzeti u obzir pri strategiji svog daljnjeg poslovanja. U protivnom će propasti.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la buraz »

NEmojte me krivo shvatiti, nisam mislio ono kaj sam rekao kao napad na sve iz ove teme jer ne supportaju, već čisto zbog stanja takvog općenito.
I ja sam većinu igara izvana nabavio.
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la thegrey »

Pa nije CM kriva što prosječni gamer ima malu plaću...
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”