Igre za djecu?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la gogo666 »

meni je najveci izazov s klinkom jos uvijek period koncentracije.
cesto se dogodi da izgubi koncentraciju prije kraja partije i krene glupiranje
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la dlakar »

gogo666 je napisao/la: 30 ruj 2019, 14:56 meni je najveci izazov s klinkom jos uvijek period koncentracije.
cesto se dogodi da izgubi koncentraciju prije kraja partije i krene glupiranje
Hehe, u istoj smo situaciji. Nebi se moja igrala nečega duže od 5 minuta....osim naravno mame i bebe, to može cijeli dan.....pod uvjetom da sam ja beba
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Noghri »

Ja sa svojim 5 godisnjakom odigram koju partiju Sagrade (bez karata, samo kocke), voli odigrati Dragon's Breath i sad zadnje Machi Koro (brijem da ne kuzi puno, ali on si slaze sta mu pase i na kraju pobijedi pizdek).

Sad jos malo kad poraste krecemo na Gizmos, Splendor pa cemo onda dalje na nesto kompliciranije.

To mi je sad glavna mantra doma, ne kupujem ja igre za sebe, to ja za decke jel... (nema veze sto na kutijama pise 14+) :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Noghri za post:
Chaky
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

Ja sam sa svojom kćerkom (6) počeo igrati Feldovu light igru La Isla. Brzo je skužila mehanike i jako joj je zabavna. Plus i meni je zabavna (konačno smo došli na razinu igara u kojima se i ja zabavljam:)). Igra nije skupa i ne zauzima puno prostora (Allea medium box). Preporuka.

PS. Rahdu je igra čak u Top 10 Feldovih igara :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Igrali barenpark. Zgodna je igra, igrali smo samo osnovnu verziju ali jako nam se sviđa. Mojoj maloj nije problem služiti što se događa kada prekriješ neke ikone na pločici parka, ali ima problema sa dugoročnim planiranjem pa joj malo moram pomagati, no ne igramo toliko kompettivno već više kao zagonetku kako optimalno složiti pločice. Ipak, oboma nam se jako dopala igra, premda neću još inzistirati na naprednijoj varijanti dok se malo ne usavrši, a jako voli pripremati igru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
priroda15Stips
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Vukozec »

Igrao sa klinkama (7 i 8 god) Yardmaster i prošlo je jako dobro (izgubio oba puta :) ), samo sam izbacio bonus kartice (s vremenom ću i njih dodati, nisu ništa strašno). Riječ je o igri čija je bazna mehanika preuzeta iz UNO-a, uz nekoliko specijalnih taktičkih opcija, te logičnu temu slaganja kompozicije vlaka sa zgodnim artworkom. Ima nešto malo prostora za manevriranje, no potezi se odigravaju uglavnom automatski, pa glavna odlka igrivosti počiva na suspensu: "hoću li povući što mi treba i hoću li uspjeti na vrijeme složiti što sam započeo?". Uglavnom, idealna za taj uzrast da se uče nekim taktičkim osnovama (malo zbrajanja, malo upravljanja rizikom, malo push your luck, malo nadzora drugih igrača) ili kad ste raspoloženi za brzi mindless card game.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
kockica
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Satarash »

U zadnjih 10-ak dana s malom (6 god.) odigrali redom: Azul, Santorini, Scotland yard, Domaine, Takenoko. Tak da si ju već smatramo ravnopravnom. :D
Btw., odigrali smo preko 3000 partija u zadnjih 5 godina (otkad bilježim partije na bgg), što je u prosjeku malo više od 1,5 partije po danu. Dobro, nekih 500 partija otpada na ove digitalne verzije, ali sve u svemu nije loše.
Igrajte s klincima što više, prednosti su ogromne! Moja starija bez ikakvih problema rješava logičke zadatke u školi. Na matematičkom klokanu je redovito među onih 10% najboljih. A sve to pripisujem tome što od malena igra društvene igre.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post (ukupno 5):
kockicapriroda15dadoVukozecStips
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

Satarash je napisao/la:U zadnjih 10-ak dana s malom (6 god.) odigrali redom: Azul, Santorini, Scotland yard, Domaine, Takenoko. Tak da si ju već smatramo ravnopravnom. :D
Btw., odigrali smo preko 3000 partija u zadnjih 5 godina (otkad bilježim partije na bgg), što je u prosjeku malo više od 1,5 partije po danu. Dobro, nekih 500 partija otpada na ove digitalne verzije, ali sve u svemu nije loše.
Igrajte s klincima što više, prednosti su ogromne! Moja starija bez ikakvih problema rješava logičke zadatke u školi. Na matematičkom klokanu je redovito među onih 10% najboljih. A sve to pripisujem tome što od malena igra društvene igre.
Slažem se, mojoj su maloj u vrtiću utvrdili potencijanu darovitost nakon što im je s 4 godine počela od doma nosit društvene igre (tipa Dobble, Tier auf Tier, Monza..) i tumačit im pravila. slika Svaki petak im je nosila drugu igru što se tetama jako svidjelo a zainteresiralo se i par djece. Kasnije smo vrtiću i donirali par igara.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post (ukupno 2):
kockicaVukozec
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 277 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Minsc1610 »

Mene moja sedmogodišnjakinja ubi u quacks of Quedlinburg a sin 11 godina jučer rastavio na proste faktore u Tapestryu 😂😂😂😂. Mislim da sam što stariji to tupaviji.
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Stips »

Kratko pitanje - kad ste počeli igrati s klincima? I što?

Moj je ipak još rekao bih premalen (2 god), ali polako ga izlažem... :)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”