Igre za djecu?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Jelena Pelena
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 svi 2016, 21:37
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Jelena Pelena »

Moja kćer od 7 godina se zagrijala za Mysterium i stalno želi biti duh, a nama je igra dosadna. Ni blizu Dixitu, radi koje smo ju kupili.
Tako da sad ne znam da li da se dosađujem da usrećim dijete ili da se riješim igre. :facepalm
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la grof »

Jelena Pelena je napisao/la: 26 srp 2017, 10:02 Moja kćer od 7 godina se zagrijala za Mysterium i stalno želi biti duh, a nama je igra dosadna. Ni blizu Dixitu, radi koje smo ju kupili.
Tako da sad ne znam da li da se dosađujem da usrećim dijete ili da se riješim igre. :facepalm
Budi taktična. Zainteresiraj prvo dijete na neku novu igru, pa joj onda predloži da Mysterium prodate, jer kao što i sama vidi ima još puno boljih igara... ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Jelena Pelena
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

dlakar je napisao/la: 26 srp 2017, 09:38 Moja je curka jos mala, ima tek 14 mjeseci....tak da me zanima s cime i u kojoj dobi djeteta ste krenuli?
Hm, ja sam tek oko njene druge godine krenuo sa first memory (ne znam točno kako se zove) a oko 3.godine sa spomenutim crvima i nekom varijantom ove igre koju smo od nekoga dobili:
https://www.terapeak.com/worth/lps-litt ... 754366455/

Inače je stvarno individualno kada će koje dijete prihvatiti neku igru pa se nemoj zamarati "naprednijom" djecom.

Sve igre su inače bile pun pogodak.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
dlakar
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Jelena Pelena je napisao/la: 26 srp 2017, 10:02 Moja kćer od 7 godina se zagrijala za Mysterium i stalno želi biti duh, a nama je igra dosadna. Ni blizu Dixitu, radi koje smo ju kupili.
Tako da sad ne znam da li da se dosađujem da usrećim dijete ili da se riješim igre. :facepalm
Ista stvar kod mene, ali dobro, bitno da za nešto dobijem djecu. Stvarno mislim da dosada/interes ovisi o duhu.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

priroda15 je napisao/la: 26 srp 2017, 09:23 Nekidan smo nabavili Rhino Hero, odigrali jednom i čini mi se super. Vidjet ćemo da li će gospođica prihvatiti..
btw, gledam tah rhino.. koliko zahtijeva spretnost kod malog djeteta?
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

dlakar je napisao/la: 26 srp 2017, 09:38 Moja je curka jos mala, ima tek 14 mjeseci....tak da me zanima s cime i u kojoj dobi djeteta ste krenuli?
Mislim da bi s recimo 2 godine mogli probati Obstgarten (Orchard) od HABA-e. Nedavno je bio jedan primjerak u Mulleru (CC1 West), cijena cca 250 kn.

Moja mlađa kćer (1,5) za sada samo slaže voće u košarice...ali mislim da će kroz nekih pola godine biti spremna i za igru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
dlakar
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

kockica je napisao/la: 26 srp 2017, 11:24
priroda15 je napisao/la: 26 srp 2017, 09:23 Nekidan smo nabavili Rhino Hero, odigrali jednom i čini mi se super. Vidjet ćemo da li će gospođica prihvatiti..
btw, gledam tah rhino.. koliko zahtijeva spretnost kod malog djeteta?
Za sad imamo iskustvo jedne partije i bilo je dosta dobro. Složili smo nekih 5-6 katova, toliko ta je kćer morala stati na stolicu da bi stavila krov, kada joj se sve srušilo :)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Zato se takve stvari igraju na podu :-D
Jelena Pelena
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 svi 2016, 21:37
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Jelena Pelena »

kockica je napisao/la: 26 srp 2017, 11:07
Ista stvar kod mene, ali dobro, bitno da za nešto dobijem djecu. Stvarno mislim da dosada/interes ovisi o duhu.
Da, ali ona stalno želi biti duh :nee
Koliko znam ,kod djece se dio mozga zadužen za apstraktno mišljenje razvija negdje oko 8-9 godine.
Al dobro, kako brzo odustaje od ostalih igara na koje ju nagovaram, dat ću joj bar to da gušta.
Jelena Pelena
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 svi 2016, 21:37
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Jelena Pelena »

Mislim da je za male klince od 2-3 godine dobra ona utrka puževa... ima u muelleru
https://boardgamegeek.com/boardgame/276 ... -pace-race
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”