Igre za djecu?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

I ja imam kćerku od 5,5 godina a nedavno smo počeli igrati Quirkle i Ubongo. Quirkle joj sve bolje ide pa će nadam se uskoro partije postati i meni zanimljive, dok Ubongo igramo na način da ona rješava zadatke sa tri pločice a ja zadatke sa četiri pa bude napeto. Uglavnom, obje igre preporučam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Uh, da, i ove igre bi mogle biti interesantna, nisam se ni sjetio. Mala mi voli riješavati razne logičke zagonetke za djecu pa tražim nešto iz te niše.
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la gogo666 »

Ja u zadnje vrijeme igram Patchwork sa svojom malom od 5 godina.
Igra je apsolutni hit. Naucila je zbrajati u dvije partije, sad smo na oduzimanju :)
preporucam
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post (ukupno 3):
kockicaSatarashpriroda15
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Vukozec »

kockica je napisao/la: 09 tra 2019, 13:46 Molim pomoć. Igram nešto sa svojom 5 i 1/2 godišnjom kćerkom klasični memory, koliko bi joj bilo zaribano igrati memoarr?
Memoarr (nisam ga igrao, ali sam ga proučavao) mi izgleda donekle sličan jednoj od onih starih Ravensburgovih mini-igara Koffer Packen https://boardgamegeek.com/boardgame/17580/koffer-packen
To imam (ima ga u Mulleru) i mala od 6 godina ne da nema problema sa tim nego je u najmanju ruku ravnopravna sa mnom (Memoarr ipak ima malo više pravila pretpostavljam). Jedino što je igra ipak zanimljivija u više od dvoje.
priroda15 je napisao/la: 09 tra 2019, 14:58 I ja imam kćerku od 5,5 godina a nedavno smo počeli igrati Quirkle i Ubongo. Quirkle joj sve bolje ide pa će nadam se uskoro partije postati i meni zanimljive, dok Ubongo igramo na način da ona rješava zadatke sa tri pločice a ja zadatke sa četiri pa bude napeto. Uglavnom, obje igre preporučam.
Takvi tweakovi su zgodni da se starijim igračima da hendikep, pa partije postanu neizvjesniji. Mi igramo Hey, that's my fish tako da ja imam 2 pingvina, a ona 4, a Dobble tako da se ja moram riješiti više karata :)
Igramo i Qwirkle, to kuži bez problema, samo meni je malo dosadno jer zasad nema šanse da optimizira poteze tako da me može pobjediti (ako joj ne puštam).
Mislio sam nabaviti i neku od puzzle igara, Ubongo, neku od Uweovih ili King/Queendomino. Kad krene u školu siguran sam da će to moći igrati bez problema (kao i Carc).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Uh, koliko preporuka, od jedne igre nadošli na nekolicinu :)

Neka, svaka čast, ovo mi puno znači :thumbs
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Butch »

Azul sigurno imas.
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

Sjetio sam se da smo igrali i Mr.Jack-a. Jako joj se svidio. Trebalo joj je nekoliko partija da skuzi sto i kada treba raditi i sad su partije sve zanimljivije.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Butch je napisao/la: 09 tra 2019, 17:47 Azul sigurno imas.
Zapravo i ne, nije mi interesantno za meni i mene, a nisam mislio da bi moglo i za dijete.

Btw, quirkle sam vidio u muelleru, mislim da je bio ubongo ali mi se čini da su povlačili iz prodaje, a mutno mi je i za mr. Jacka?
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Vukozec »

U Mulleru ima Ubongo i Ubongo mini koji je ponešto krnji u odnosu na full verziju (moguće da ima i Ubongo Extreme), a ima i Qwirkle i Qwirkle mini u limenoj kuticiji koji ima sve djelove i pravila kao i full verzija, samo su plocice kartonske te tanje i manje u odnosu na plastične velike u originalu. Ja imam mini verziju. Mr. Jacka nisam vidio.
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

Čini mi se čak da mini Quirkle ima neke special pločice kojih u velikom nema. No veliki ima puno ljepse drvene pločice...

Postoji i Ubongo Junior no nema ga smisla kupovati jer se normalni Ubongo moze po potrebi pojednostavit za djecu a mogu ga igrat i odrasli.

Mr.Jacka nema u Mulleru.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”