Igre za djecu?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la grof »

buraz je napisao/la:Kolko je novaca?
200 kn, ali ja sam uzeo zadnju u Muelleru na TbJ-u
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la buraz »

Meni ju je poslao secret santa iz dojčlanda, pa me zanimalo koliko košta. On je kakvih 30 eura platio
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la marge »

kao što rekoh kod nas je Camel Up trenutno stalno na stolu, inače nazivno za 10+ no trivijalna igra, čista zabava..
zanima me da li je Splendor http://boardgamegeek.com/boardgame/148228/splendor također primjeren za šestgodišnjake s obzirom da je i nazivno za 10+ ali i za njega kažu ljudi da je trivijalan?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la grof »

Od sada je opis Splendora i kod nas na stranicama, a imaš i hrvatska pravila igre, pa možeš i sam procijeniti.

Splendor mi je po težini onako ispod 7 Wondersa, a 7W ne smatram nekom teškom igrom po samoj mehanici. (nisam igrao, ali prema dojmu čitanja pravila).

http://igranje.hr/igre/splendor
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la joezg »

7 Wonders ima jako jednostavnu osnovnu mehaniku, ali je zbog bodovanja prilično komplicirano objasniti igru. (Nije bodovanje strašno komplicirano, ali ima dosta pravila.)
Splendor je jako jednostavn mehanički i mislim da bi ga dijete koje igra Camel Up moglo igrati. Vjerojatno ga, doduše, ne bi igralo dobro jer igra ima više slojeva nego što se čini na prvi pogred.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
Killa
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Killa »

Geister, Geister, Schatzsuchmeister!

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... uchmeister

Ima u Muellera - igra je zakon i sa naprednim pravilima teeeška!
Komponente su vrh!
Prednost je i to što je kooperativna, tako da se je isto dobra sa 1, 2, 3 i 4 igrača
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la MoschuS »

Killa je napisao/la:Geister, Geister, Schatzsuchmeister!
...
Ovo mi izgleda jako zanimljivo, samo ne kuzim ako je kooperativna kako je onda pogodna za neparan broj igraca? Idem pogledati koji review :D
Edit: skuzio!


Inace mi tj. nasa curka je za Bozic dobila Magic Labyrinth koji je odlican, brzo ga je polovila i nije joj tezak a istodobno nama opce nije dosadan i dobila je Catan Junior ali ga jos nismo stigli isprobati.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Imam stariju djecu od 9 godina i kadfa odlaze na tuđe rođendanske partyje svojih vršnjaka, pokušavam ih nagovoriti da za poklon umjesto raznih điđa-miđa nose neke igre poput hanabija i sl, što i nije toliko skupo, a njihov odgovor - nitko ti od naših ne igra ništa što nije na kompu.

No ustrajavam, možda se ta druga djeca zainteresiraju i zagnjave svoje starce pa se oni navuku pa onda oni... -- muahahaha :twisted:

No ima još kojih prijedloga osim hanabija za dječje igre? Mislim prije svega za tuđu djecu, da je zanimljivo a da je raspon cijena do recimo maksimalno 100 kn? (naravno može i znatno jeftinije :D ) Znam, škrtarim, ali previše se tih rođendana nabere u jednoj godini a većinom ih i ne znam. :pogled_dolje
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Valsim »

Hey, That's My Fish! mi spada u kategorije koje si naveo. Igra je zabavna i jednostavna. Imaš u Algoritmu na Cvjetnom za kupit za 79 kn.
Tu je još i Coloretto koji mi pada na pamet kao super igre za sve dobi. Bilo ga je neko vrijeme za kupit u Mulleru za 69 kn, no to je bilo pred godinu dana i bojim se da nemaju više. Mislim da bi im se svidio i Mondo. Neko vrijeme sam tu igru vidio posvuda - Muller, Algoritam, Carta Magica, Konzum ... No ta je malo skuplja - 149 kn. Osim ukoliko se negdje ne nađe na nekom abnormalnom popustu.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Hvala ti, dao si mi razmisliti.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”