Igre za djecu?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Valsim »

kockica je napisao/la:Edit: Također imam pitanje za Das ist der wurm drin kojeg ima u Muelleru. Kakva se čini igra i bi li bila pogodna za dijete od 3 godine?
Pa za 3 godine baš ne bih znao reći. Ali znala su nam na događajima igrati djeca od 4-5 godina i bilo im je odlično. Jednom kada su naučili i zaigrali igru stalno su povlačili roditelje da još jednu partiju odigraju s njima, i još jednu, i još jednu...

I da kao što Grof reče. Dođite i osobno zaigrajte igru sada u subotu na DDI-u pa prosudite. Nadam se da se vidimo :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la joezg »

Mojoj curici od skoro 3 (a počela igrati pred pola godine ili više) je Da ist der wurm drin super. Igra je totalno trivijalna i to je super za klince jer im je to dobar uvod u strukturiranu igru po pravilima. Svodi se na to da baci kocku i onda svom crviću doda segment boje na kocki. To je baš po mjeri za te male klince, a super im je zabavno čekati koji crvić će prvi izviriti.
Haba ima seriju igara za najmlađe i to su cool igre, ali bojim se da se u Hrvata teško mogu nabaviti, osim My First Orchard u Muelleru.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Hvala joezg, ova informacija o dobi tvoje curke mi je prevagnula za poklon mojoj curki (točnije to ću delegirati za njenu baku i djeda :) )s obzirom da su tvoja i moja očito vršnjakinje. Budem još provjerio za First Orchard,

Valsime, prije tjedan dana rekao bih, žena i ja sigurno dolazimo, a sad nas je zeznulo što ne znamo hoćemo li imati kome ostaviti djecu. Tako da, visi nam..
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Satarash »

Moja s 3 i po rastura "Drecksau". Igra ju već mjesecima. Osim nje, bez problema igra i već spomenutu "Okoš bokoš", "Enuk" i ove mini Ravensburgove....Nedavno smo čak 2-3 puta "Qwirkle" bacili s njom, čisto da vidimo koliko kuži neke stvari i ostali iznenađeni kako zna nastaviti nizove. Iz osobnog iskustva mogu reći da nikad nije prerano započeti igrati s djecom.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Baka (moja majka) je rekla da joj sviđa kutija sa crvima :) Tako da je riješeno.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Valsim »

Bravo baka :thumbs .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

joezg je napisao/la:Mojoj curici od skoro 3 (a počela igrati pred pola godine ili više) je Da ist der wurm drin super. Igra je totalno trivijalna i to je super za klince jer im je to dobar uvod u strukturiranu igru po pravilima. Svodi se na to da baci kocku i onda svom crviću doda segment boje na kocki. To je baš po mjeri za te male klince, a super im je zabavno čekati koji crvić će prvi izviriti.
Haba ima seriju igara za najmlađe i to su cool igre, ali bojim se da se u Hrvata teško mogu nabaviti, osim My First Orchard u Muelleru.
Igra je bila pogodak, stvarno je lijepo oslikana i maloj se svidjelo i odmah je skužila što treba napraviti. (čak je jednom htjela promijeniti boju na kockici jer je dobila najkraći segment :lol: ), i fora joj je to promatranje crvića. Još nije posve skužila klađenje na tratinčice i jagode, ali ima vremena. Igra traje taman toliko da ima koncentraciju za dvije igre zaredom. Svakako i sam preporučam za male klince.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la joezg »

kockica je napisao/la:
joezg je napisao/la:Mojoj curici od skoro 3 (a počela igrati pred pola godine ili više) je Da ist der wurm drin super. Igra je totalno trivijalna i to je super za klince jer im je to dobar uvod u strukturiranu igru po pravilima. Svodi se na to da baci kocku i onda svom crviću doda segment boje na kocki. To je baš po mjeri za te male klince, a super im je zabavno čekati koji crvić će prvi izviriti.
Haba ima seriju igara za najmlađe i to su cool igre, ali bojim se da se u Hrvata teško mogu nabaviti, osim My First Orchard u Muelleru.
Igra je bila pogodak, stvarno je lijepo oslikana i maloj se svidjelo i odmah je skužila što treba napraviti. (čak je jednom htjela promijeniti boju na kockici jer je dobila najkraći segment :lol: ), i fora joj je to promatranje crvića. Još nije posve skužila klađenje na tratinčice i jagode, ali ima vremena. Igra traje taman toliko da ima koncentraciju za dvije igre zaredom. Svakako i sam preporučam za male klince.
Klađenje ne kuži ni moj stariji (5 godina), odnosno kuži što se događa, ali se kladi isključivo na sebe. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
kockica
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Valsim »

Btw. planiramo organizirati sljedeći vikend obiteljsko druženje kod nas u prostoru Meeple's Cornera :) . Jasno biti će dobrodošli i svi drugi za casual igranje, ali će naglasak biti više na obiteljskom okupljanju. Više o tome uskoro ;) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Klinac našeg prijatelja će napuniti 6-7 godina. Ima kakva preporuka za neku društvenu igru nabavljivu u Muelleru? Uvjet je da dobro funkcionira udvoje, jer, nažalost, samo otac bi igrao s tim dečkom.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”